Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Najpopularniejsze

Twoja prawdziwa tożsamość

Autor Paweł Karwat, 13.09.2014


                                              Twoja prawdziwa tożsamość


Głównym celem tybetańskich praktyk znanych pod nazwą "Bon" jest osiągnięcie prawdziwego siebie. Można mówić o tym "poznanie siebie", "urzeczywistnienie siebie", "samorealizacja".
Jak praktycy metod Bonu zapatrują się na problem naszej tożsamości? Skąd bierze się w ogóle potrzeba odkrywania siebie?
Przychodzimy na tym świat będąc poddanymi ignorancji naturalnej. Jest to po prostu perspektywa zewnętrznej orientacji, czyli kierowania uwagi przede wszystkim na zewnątrz. Rozwój dziecka, potem młodego człowieka wymaga rozwoju różnych zdolności życiowych, zewnętrze pochłania niemalże całą uwagę, stając się główną dziedziną życia.
Dzieci mogą być odpowiednio edukowane jeżeli chodzi o pozbywanie się wpływu ignorancji naturalnej, ale taki model wychowawczy można znaleźć co najwyżej wśród oświeconych nauczycieli np. w tybetańskich klasztorach.
Poza ignorancją naturalną istnieje ignorancja kulturowa. To świat wykreowany przez człowieka w związku z ignorancją naturalną, w sposób nieoświecony. Widzimy przejawy ignorancji kulturowej naokoło, to cały ten konsumpcyjny przemysł, ale i różne kulty, religie, systemy filozoficzne, słowem ogrom tego, co człowiek stworzył na świecie i co odrywa jego uwagę od wnętrza, a przykuwa na zewnątrz.
O jaki rodzaj ignorancji w ogóle chodzi? Gdy odwracamy uwagę od swojego wnętrza i zanadto skupiamy się na zewnątrz, przenosząc tam centrum-ośrodek swojej świadomości, myśli, emocji i działania, odrywamy się zarazem od tego, kim jesteśmy naprawdę i zaczynamy się identyfikować z tym, czym nie jesteśmy.
W Bonie mówi się o pięciu przedmiotach takiej identyfikacji: ciele, mowie, umyśle, właściwościach i działaniach.
Słowem identyfikujemy się z zewnętrznością, także względem nas samych. Tkwimy w perspektywie, która przede wszystkim narzuca nam złudzenie, że jesteśmy swoim ciałem. Z niego płyną wszystkie pozostałe.
Celem treningu Bon jest odwrócenie uwagi do wnętrza, rozpoznanie iluzji ego, czyli tego, że wrażenie "ja" oparte na ciele, mowie, umyśle, właściwościach i działaniach jest nierealne. To, za kogo się na ogól uważamy nie jest nami. To tylko pewien konglomerat zjawisk.
Zjawiskowe "ja" jednakże bez ugruntowanej uwagi skierowanej do wnętrza wywiera przeogromny wpływ na naszą świadomość, a co za tym idzie wolę. Poznając i działając z pozycji ego czujemy się niezadowoleni, nieszczęśliwi, zniewoleni, ograniczeni, ciepiący.
Gdy uczymy się medytować i zaczynamy uprawiać medytację na co dzień, nasza ignorancja opada, ego staje się słabsze, wchodzimy w kontakt z własną istotą. Odkrywamy siebie takimi, jakimi jesteśmy. Nie ma już wtedy niczego więcej do szukania. Wówczas poszukiwania się kończą a zaczyna się realizacja oraz oczyszczanie się od tendencji karmicznych.
Z lekcji Bon na temat naszej prawdziwej tożsamości jedną z najważniejszych jak sądzę rzeczy jest zapamiętać, by kierować uwagę od wnętrza wtedy, gdy masz problem. Możesz pytać się siebie "kto cierpi?" (nie chodzi o głos w twojej głowie, ale o intencję i uwagę skierowaną na to cierpiące "ja"; powód cierpienia nie jest istotny). Zwracaj uwagę na to "ja", które przejawia się w cierpieniu. Cierpienie aktualizuje ego, dzięki czemu możesz je względnie łatwo rozpoznać i poprzez siłę swojej świadomości, moc wglądu przekroczyć i rozpuścić, by po prostu móc być sobą.
===

Uzdrowienie sfery pieniędzy, związku, ciała i psychiki, relacji towarzyskich i rodzinnych oraz duchowej ścieżki! Bezpłatne diagnozy ze zdjęcia. Metody huny wg Serge’a Kahili Kinga na odległość, kursy i warsztaty: http://www.muninszaman.blogspot.com

 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               

Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Meru - harmonia w Twoim domu

Meru najbardziej tajemnicza i najpotężniejsza struktura we wszechświecie. Samo patrzenie na jej unikalne piękno budzi poczucie harmonii w osobie, która na nią patrzy. Meru jest uznawana w Vastu za najpotężniejszy i najbardziej perfekcyjny kształt geometryczny, który wnosi w każdy dom idealne poczucie harmonii oraz balansuje wszelkiego rodzaju energie. Przyciąga także pozytywne wibracje oraz? bogactwo. Pora dowiedzieć się więcej na ten temat! »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »