Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Jak tworzyć Afirmacje trafne do swoich potrzeb?

Autor Krystyna Kwiecinski, 26.08.2014

 

 

 

                     Jak tworzyć Afirmacje trafne do swoich potrzeb?

 
Od dawna jest już wiadome, że wszystko, co pragniesz, możesz sobie sam wykreować. Należy zainwestować trochę czasu i włożyć nieco wysiłku, a nowa rzeczywistość sama do Ciebie dąży.
 
Afirmacja zawsze wymaga trzech podstawowych rzeczy, pomysłu, słowa i czynu. Pomysł czyli pragnienie jest to wyraźne określenie co Ty tak naprawdę chcesz. Po ustaleniu co oczekujesz pomysł wypełniasz magią słowa. Słowa dostarczają pomysłowi potrzebnej energii do zmaterializowania się Twojej nowej rzeczywistości. Podstawą mocy słowa jest pozytywne myślenie, bo to myśli kreują świat. Jeśli stale powtarzasz sobie, że „masz pecha”, to faktycznie na każdym kroku ponosisz straty. Każda przykra sytuacja spowodowana jest wykreowaniem jej poprzez negatywne afirmacje. Skoro możesz „przewidywać” sobie przykrości, to pomyśl sobie, ile możesz „przewidywać” przyjemnych sytuacji.
 
Tworzenie afirmacji należy do bardzo przyjemnych twórczych zabaw, niemniej jednak wymaga ono przestrzegania kilku zasad.
 
Sformułowanie afirmacji powinno być w formie czasu teraźniejszego, ponieważ afirmując w czasie przeszłym tworzysz wspomnienia, a w czasie przyszłym budujesz ciągłe oczekiwanie. Np. nie piszesz: „będę mieć super pracę”, tylko: „mam teraz super pracę”.
Afirmacja powinna zawierać tylko fakty, które chcemy by zaistniały, a nie to że chcemy. Afirmacja zawierającaokreślenia typu: chcę, pragnę, potrzebuję, zawsze afirmuje tylko pragnienia i chcenie, stwierdzenie „chcę być lubiany”, powinniśmy zastąpić afirmacją „jestem lubiany”.
Budując afirmację należy używać sformułowan bez wyrazu „NIE”. Podświadomość słyszy wszystko oprócz wyrazu „NIE”, co zmienia kontekst afirmacji. Należy zastąpić, np. „nie jestem biedny” afirmacją pozytywną „jestem bogaty”.
Wyrazy zawarte w afirmacjach powinny zawsze brzmieć pozytywnie, należy unikać określeń o negatywnym znaczeniu, np. „jestem wolny od bólu” pozytywne sformułowanie „jestem zdrowy”, albo „uwalniam się od biedy”, powinno być „jestem bogaty i przyciągam same pomyślne dla mnie wydarzenia”.
Afirmacja powinna być w miarę krótka, brzmieć zwięzle i jednoznacznie.
Podświadomości nie można oszukać, dlatego pomijaj wszelkiego rodzaju kłamstw, jak np. stwierdzenie, że „portfel jest pełen pieniędzy” w momencie, gdy jest tygodniami pusty, jest nie skuteczną afirmacją. Natomiast stwierdzenie „jestem otwarty na  przyciąganie dużej ilości pieniędzy” jest jak najbardziej prawidłową afirmacją.
Dobieraj tylko takie wyrazy, które posiadają dla Twojego ucha przyjemne brzmienie, dobrze Ci się kojarzą i są ci bliskie. Np. „otwieram się na ekonomiczne bezpieczeństwo” zastąpić zdaniem „jestem otworzony na dobrobyt”. Zawsze poszukuj własnych słów.
 
Kiedy już zostanie zakonczone dobieranie odpowiednich tekstów, należy przystąpić do pracy z afirmacjami. Należy pracować cierpliwie i systematycznie. Najpierw uczymy podświadomość pozytywnie reagować na afirmacje. Kiedy podświadomość nauczy się tej czynności, to Twoje życie zacznie szybko zmieniać się zgodnie z Twoimi oczekiwaniami zawartymi w słowach afirmacji. Następnym krokiem rozwoju w temacie afirmacji, jest pisanie co wieczór tzw. dekretów afirmacyjnych. To są długie teksty, składające się nawet z kilkunastu zdań. Odpowiednio nauczona Twoja podświadomość spełnia je tak, jak na początku Twoje krótkie afirmacje. Zaczęcie pracy z afirmacjami od pisania dekretów jest praktycznie stratą czasu.
 
Istnieją różne techniki stosowania afirmacji. Dobrze jest dobrać sobie trzy cztery krótkie zdania dotyczące tego samego problemu.
 
Należy powtarzać te zdania, chodząc po domu, jadąc autem, wykonując różne czynności, stojąc przed lustrem, idąc na spacer itp. Regularne powtarzania afirmacji jest formą pracy pozwalającą na tworzenia pozytywnych myśli i mówienia w pozytywny sposób. Powtarzając regularnie „jestem otawrty na dobrobyt”, to nawet najbardziej narzekająca osoba nie jest w stanie zepsuć Tobie dobrego nastroju, a powtarzana afirmacja, pomimo cudzego narzekania, przyciąga do Ciebie dobrobyt. Wypowiadając afirmacje automatycznie skupiasz się na niej, łączysz z nią, a to jest ważne!
Dobrą metodą jest również nagranie czytanej przez siebie afirmacji i słuchanie ich przez słuchawki. Powinieneś obserwować swoje emocje i rodzaje myśli towarzyszących powtarzaniu i słuchaniu afirmacji. na tej podstawie można ustalić jaki aspekt podświadomości jest zaangażowany w procesie przemian i co jest jeszcze w tym temacie do zrobienia. Słuchanie afirmacji mo że spowodawać automatyzm, myśli odlatują w innym kierunku, koncentracja przesuwa się na inny temat i cała praca traci sens. Bardzo skuteczna jest metoda słuchania afirmacji poprzez słuchawkę znajdującą się wyłącznie w lewym uchu, co powoduje, że tylko prawa półkula kodując afirmację wysyła do podświadomości.
Inną metodą pracy jest zastosowanie afirmacji bezpośrednio przed snem. Leżąc w łóżku przy zamkniętych oczach, pod czas wdechu powtarzaj swoje afirmacje, a na wydechu wyobrażaj sobie, że to już się stało. To połączenie afirmacji z wizualizacją jest silnie działającą techniką spełniania marzeń.
Godną polecenia jest metoda nazywana medytacja z afirmacjami. przyjmij pozycje do medytacji, zamknij oczy i odpręż ciało, weź trzy głębokie wdechy, wydychając powtarzaj „mój umysł jest odprężony”, a następnie wyobraź sobie to, czego pragniesz, to afirmujesz. Przy afirmacji np. dobrobytu zobacz napływające pieniądze do ciebie, odczuj dobre samopoczucie z tym związane, poczuj się szczęśliwym. Medytacje zamknij zdaniem, „proszę o to, a nawet coś lepszego dla mnie”, wez trzy głębokie wdechy i zakończ medytację
 
Zwróć uwagę na zachowanie swojego ciała podczas stosowania afirmacji. Jeżeli w trakcie procesuoczyszczania wzrok „ucieka” Ci, następuje rozproszenie myśli, coś zaczyna swędzieć, uwierać, przeszkadzać, to ta sytuacja oznacza że twoja podświadomość buntuje się, a Ty treścią swojej afirmacji trafiłeś do celu. Podświadomość nie lubi zmian boi się nowego i dlatego próbuje utrudnić pracę. Natomiast, jeśli podczas afirmacji przybywa Ci energii, to oznacza, że ta afirmacja jest już dla Ciebie zbędna.
Dobrze przeprowadzone afirmacje widoczne są już w następnych dniach, ogólnie najpóźniej po tygodniu widzimy pierwsze efekty pracy. Jeśli jednak po trzech tygodniach afirmowania nic się nie dzieje, oznacza to, że nasza afirmacja nie dotyczy głównego problemu, jest wiele innych nie widocznych, dlatego należy zastosować metodę pisania afirmacji. Pisz codziennie po 24 razy tą afirmację, która nie przyniosła rezultatów, pisz po pomału, starannie, skupiając się. Kontroluj przy tym swoje myśli, które pojawiają się podczas pisania afirmacji.
Np: afirmując przyciąganie pieniędzy, pojawia Ci się nagle myśl, „jak ja moge coś zarobić..”, oznacza to, że należy udoskonalić treść afirmacji o stwierdzenie „jestem inteligentny, aby zarabiać odpowiednią ilość pieniędzy”.
Tego typu emocje, towarzyszące afirmacją są blokadami i dopóki nie zmienisz tego kodu, afirmacja o przyciąganiu pieniędzy nie zadziała. Nie przejmuj się, afirmuj dalej, masz duże możliwości, musisz tylko troche zainwestowac swojego czasu.
 
Życzymy powodzenia w pracy duchowej.

Krystyna Kwiecinski
www.srtpolska.pl
www.hooponopono.com.pl 
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Poznaj swoje uczynnienia!

To, co robisz ma swoje przyczyny. Odróżniam czyn od tzw. uczynnienia. Uczynnienie to praca automatyczna np. twojego ciała. Z kolei czyn zawiera w sobie element intelektu i woli. Chodzi o to, że wiele z tego, co nazywamy czynem i za co czujemy się wprost odpowiedzialni jako podmiot posiadający intelekt i wolę to uczynnienia. Mają one charakter nawyków, które pochodzą z podświadomości. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »