Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Terapie Naturalne i Zdrowie

Twoje życie należy do ciebie

Autor Andrzej Turczynowicz, 09.04.2010

Makrobiotyka zmieniła moje życie. Zawsze jadałem jak koń: na śniadanie stek z dziczyzna, jajka, naleśniki, kawał mięsa na lunch, wielki kotlet z ziemniakami, sałatą i szarlotką na obiad. O takim jedzeniu pisał w swoich książkach Hemingway.

Na studiach byłem 200-funtowym osiłkiem z artretyzmem w kolanach, biodrach i rękach, z bólami głowy, wypadającymi włosami i problemami skórnymi. W związku z tym w 1971 roku będąc w Szwecji, gdzie kręciłem film, przestałem jeść mięso i po mniej więcej 10dniach ból w kolanach ustąpił. Zacząłem więc kształtować swoją dietę bazując przede wszystkim na ziarnach i przy końcu 1974 roku udało mi się skończyć z nabiałem. Niestety nie bardzo wiedziałem, co robić dalej. Zacząłem czytać różne książki z zakresu odżywiania i filozofii – medycyny Orientu. Śledziłem alternatywne sposoby życia i rozwoju osobistego z przyczyn czysto fizycznych.

Momentem przełomowym było spotkanie z Glorią Swanson i Billem Dufty, którzy wprowadzili mnie w tajniki myśli Dalekiego Wschodu, będące podstawą makrobiotyki. Równowaga przeciwnych sobie lecz uzupełniających się sił YIN i YANG. Poznanie tej zasady dało mi bardzo dużo i zaoszczędziło lata poszukiwań.

W maju 1975 roku dowiedziałem się, że mam problemy z prostatą. Pojawiły się bóle i krwawy mocz, ale przecież zmieniłem już sposób odżywiania i nawet sposób mojego myślenia był zdrowszy. Byłem dumny z gęstych włosów i pozbycia się artretyzmu. Zmienił się cały mój organizm! Po prostu nie wierzyłem, że coś złego może mi się przydarzyć.

Mój lekarz powiedział mi, że mam guz na prostacie. Poszedłem więc do innego, który potwierdził diagnozę: „Tak, z całą pewnością ma pan guza” i od razu chciał mnie wpakować do łóżka.

Bill, który był ze mną, powiedział: „Jeżeli oni tak zdecydowali, nigdy już stąd nie wyjdziesz! Zamkną cię i zaczną kroić”. Chyba miał rację: wkrótce po tej wiadomości przyszli jacyś ludzie z formularzami do wypełnienia. Wymknąłem się więc tylnym wyjściem pozostawiając za sobą krzyczących lekarzy. Ta scena była jakby żywcem wyjęta z filmu „Szpital ogólny”.
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Refleksologia dla początkujących

Refleksologia to nieinwazyjna metoda uzdrawiania. Aby z niej korzystać nie potrzeba specjalistycznych narzędzi, gdyż polega ona na masowaniu odpowiednich punktów na stopach, które są przyporządkowane konkretnym narządom, organom i częściom ciała. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2019

O niezwykłej sile populistycznego uwodzenia, czyli dlaczego PiSowi, nie spada, a także o nadchodzącym kryzysie ekonomicznym - zapraszam do lektury prognozy na sierpień 2019
więcej »