Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Terapie Naturalne i Zdrowie

Twoje życie należy do ciebie

Autor Andrzej Turczynowicz, 09.04.2010Śniły mi się po nocach tłuste kotlety i soczyste hamburgery błagające mnie, zupełnie jak w filmach Disney’a, bym je zjadł.

Pewnego razu pojechałem do Montany, by spotkać się z rodziną. Nie był to najlepszy pomysł. W tej chwili nie ma to znaczenia, ale wówczas nie mówiłem im o swoim stanie, po prostu nie potrafiłem. Kiedy moja matka, która pracuje w szpitalu, zobaczyła jaki jestem chudy, zaczęła mnie błagać, bym zgłosił się do lekarza. Cóż miałem robić – zostawiłem ją z siostrą, obie łkające na podwórku i pojechałem do Nowego Jorku...

Mniej więcej po roku zacząłem czuć się trochę lepiej. Przybrałem na wadze – ważyłem 148 funtów. Gdy robiłem film „Wojna Galaktyk” też byłem na tej diecie. Czułem, że wracam do siebie. Minęło trochę czasu i pewnego razu po intensywnych badaniach krwi, dr Block zawiadomił mnie, że nie mam guza.


Stosując makrobiotykę wiesz dokładnie, co w danej chwili chcesz zjeść. Rano – zupa miso z tofu, glonami i młodą cebulką oraz krem z płatków owsianych. Do pracy zabieram swój lunch, który składa się z gotowanych warzyw. Spożywam także sporo makaronu z pełnej mąki i uwielbiam dynię. Właściwie to nie ma takiej jarzyny, której bym nie lubił. Oczywiście, około 60% mojej diety stanowią ziarna i kasze, 25% fasolki i 15% takie dodatki jak orzechy, nasiona, gotowane owoce.

Dieta makrobiotyczna daje siłę i wytrzymałość. Paru moich kumpli – ciężarowców pomagało mi niedawno nosić meble. Po dwóch godzinach pracy byli wypompowani, podczas gdy ja wciąż jeszcze byłem w formie.

Zmieniły się moje relacje z kobietami. Zacząłem doceniać zupełnie inne kobiety. Uważam, że „Playboy” i tym podobne rzeczy są produktem mentalności mięsożernych. Chodzi im o zaspokojenie fizyczne. Nie ma mowy o zaangażowaniu emocjonalnym, intelektualnym czy duchowym. A może być przecież inaczej. Jestem teraz żonaty z kobietą, która jest silną i wyemancypowaną indywidualnością. Moją dominację jako mężczyzny uważa raczej za interesującą niż przytłaczającą.

Makrobiotyka nie jest wcale taka łatwa. Jeżeli chcesz zacząć, poczytaj najpierw trochę na ten temat. Jeżeli odnajdziesz w tym jakiś sens – zacznij praktykować. Spróbuj na przykład na początek dwa razy w tygodniu jeść ryż niełuszczony zamiast mięsa.

Aby kierować swoim życiem, musisz najpierw zacząć je kontrolować. Na tym polega cała ta sprawa: gdy zaakceptujesz całkowitą odpowiedzialność za swoje życie, będzie ono należało do ciebie.

Tłum. Andrzej Turczynowicz
na podstawie „Macronews”, listopad-grudzień 1990


Kontakt z ruchem makrobiotycznym w Polsce:
Polska Fundacja Makrobiotyczna
Andrzej Turczynowicz,
0-609 856 929

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Diagnostyka karmy - część 11!

Kolejna część Diagnostyki karmy już w sklepach! »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na październik 2019

Półkrzyż na pełni Księżyca, widowiskowa opozycja na nowiu, nadciągający kryzys ekonomiczny oraz polskie wybory do parlamentu. Zapraszam do lektury prognozy na październik 2019.
więcej »