Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Terapie Naturalne i Zdrowie

Twoje życie należy do ciebie

Autor Andrzej Turczynowicz, 09.04.2010Śniły mi się po nocach tłuste kotlety i soczyste hamburgery błagające mnie, zupełnie jak w filmach Disney’a, bym je zjadł.

Pewnego razu pojechałem do Montany, by spotkać się z rodziną. Nie był to najlepszy pomysł. W tej chwili nie ma to znaczenia, ale wówczas nie mówiłem im o swoim stanie, po prostu nie potrafiłem. Kiedy moja matka, która pracuje w szpitalu, zobaczyła jaki jestem chudy, zaczęła mnie błagać, bym zgłosił się do lekarza. Cóż miałem robić – zostawiłem ją z siostrą, obie łkające na podwórku i pojechałem do Nowego Jorku...

Mniej więcej po roku zacząłem czuć się trochę lepiej. Przybrałem na wadze – ważyłem 148 funtów. Gdy robiłem film „Wojna Galaktyk” też byłem na tej diecie. Czułem, że wracam do siebie. Minęło trochę czasu i pewnego razu po intensywnych badaniach krwi, dr Block zawiadomił mnie, że nie mam guza.


Stosując makrobiotykę wiesz dokładnie, co w danej chwili chcesz zjeść. Rano – zupa miso z tofu, glonami i młodą cebulką oraz krem z płatków owsianych. Do pracy zabieram swój lunch, który składa się z gotowanych warzyw. Spożywam także sporo makaronu z pełnej mąki i uwielbiam dynię. Właściwie to nie ma takiej jarzyny, której bym nie lubił. Oczywiście, około 60% mojej diety stanowią ziarna i kasze, 25% fasolki i 15% takie dodatki jak orzechy, nasiona, gotowane owoce.

Dieta makrobiotyczna daje siłę i wytrzymałość. Paru moich kumpli – ciężarowców pomagało mi niedawno nosić meble. Po dwóch godzinach pracy byli wypompowani, podczas gdy ja wciąż jeszcze byłem w formie.

Zmieniły się moje relacje z kobietami. Zacząłem doceniać zupełnie inne kobiety. Uważam, że „Playboy” i tym podobne rzeczy są produktem mentalności mięsożernych. Chodzi im o zaspokojenie fizyczne. Nie ma mowy o zaangażowaniu emocjonalnym, intelektualnym czy duchowym. A może być przecież inaczej. Jestem teraz żonaty z kobietą, która jest silną i wyemancypowaną indywidualnością. Moją dominację jako mężczyzny uważa raczej za interesującą niż przytłaczającą.

Makrobiotyka nie jest wcale taka łatwa. Jeżeli chcesz zacząć, poczytaj najpierw trochę na ten temat. Jeżeli odnajdziesz w tym jakiś sens – zacznij praktykować. Spróbuj na przykład na początek dwa razy w tygodniu jeść ryż niełuszczony zamiast mięsa.

Aby kierować swoim życiem, musisz najpierw zacząć je kontrolować. Na tym polega cała ta sprawa: gdy zaakceptujesz całkowitą odpowiedzialność za swoje życie, będzie ono należało do ciebie.

Tłum. Andrzej Turczynowicz
na podstawie „Macronews”, listopad-grudzień 1990


Kontakt z ruchem makrobiotycznym w Polsce:
Polska Fundacja Makrobiotyczna
Andrzej Turczynowicz,
0-609 856 929

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Głos serca

Serce to klucz do miłości i spełnienia, który daje odwagę by żyć. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na kwiecień 2020

Czy grozi nam kryzys epidemiczny, jak na południu Europy? Co ze światową i krajową gospodarką. Czy będą wybory prezydenckie w maju? Zapraszam do lektury prognozy astrologicznej na kwiecień.
więcej »