Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Uzdrawianie (część 3)

Autor Paweł Karwat, 20.07.2014


                                                Uzdrawianie (część 3)

Ludzkości zajęło wiele wieków dotarcie do takich odkryć, jak elektryczność. Jeszcze nie tak dawno wierzono, że Ziemia jest płaska. Rozwój wiedzy, z którego efektów możemy cieszyć się dzisiaj polegał na tym, że poznawano nowe, którego nie znano wcześniej. Tylko otwartość ludzkich umysłów, gotowość badaczy do porzucania przesądów, często znajdujących się pod presją tradycji religijnych i innych fundamentalizmów, a nawet narażających życie dała możliwość temu, co ma miejsce teraz.
Nauka o energii, o energetycznym aspekcie naszego ciała, który uzdrowiciele postrzegają za pomocą jego własnych zmysłów (tyle w tym dziwnego, co w tym, że postrzega się tzw. ciało fizyczne za pomocą zmysłów tego ciała, czyli nic) dla większości ludzi może wydać się nowa. Nie stawajmy jednakże w jednym szeregu z tymi, którzy przez tysiąclecia próbowali powstrzymywać wszelki postęp z powodu przywiązania do starego.
Bez względu na to, jak nieznaną jest ta wiedza, można ją zgłębić. Każdy adept uzdrawiania poznaje ją od podstaw. Początkowo wie o niej tyle, co "przeciętny Kowalski". Musi uczyć się od samego początku, stopniowo opanować materiał i rozwijać doświadczenie, aż stanie się zdolny do odpowiedniej skuteczności jako uzdrowiciel.
Na Zachodzie, dzisiaj bada się tę nową wiedzę na gruncie tzw. psychotroniki. Wprowadza się metody naukowe (co nie oznacza, że wszystko redukuje się do urządzeń fizyki czy chemii), czyli systematycznego oglądu i opisu tego, co dane.
Tym, co jest dane, jest pole energetyczne, które można nauczyć się wyczuwać, widzieć i wykorzystywać w różnych celach.
Wiedza na jego temat jest względnie nowa na świecie. Dla kultury zachodniej od czasu zdominowania jej przez religię chrześcijańską a potem przez oświeceniowy, mechanistyczny model naukowości (który da się dostrzec jeszcze do dzisiaj) będzie to coś obcego. W kulturach Dalekiego Wschodu czy Dalekiego Zachodu (Polinezja, obie Ameryki) mówi się od wieków o "tajemniczej" "energii qi", o meridianach czy też kanałach energii, ośrodkach energetycznych (skr. czakra) i innych tego rodzaju przymiotach naszego ciała, które objawia naturalna, odpowiednio rozwinięta percepcja.
Opracowano całe systemy ćwiczeń służące jej rozwijaniu. Są to metody, które działają zawsze i w przypadku każdego, kto zada sobie trud, by odpowiednio je zastosować (co na ogół wiąże się z bezpośrednim przekazem instrukcji, choć dzisiaj, w dobie powszechnej komunikacji coraz częściej są to książki czy filmy).
Klasztory tybetańskie przechowują tę wiedzę, podobnie jak klasztory chińskie czy centra indyjskie.
Nauki udzielane przez lamów (warto zwrócić uwagę Czytelnika na książkę "Przebudzanie świętego ciała" Tenzina Wangyala Rinpocze, wyd. Rebis, która propaguje mądrość tybetańskiej tradycji bon i techniczną wiedzę o czakrach, polu energetycznym itd.), mistrzów taoistycznych czy joginów przekazują szczegółowe instrukcje, w jaki sposób pracować z ciałem, energią i umysłem, aby rozwinąć zdolność wizualizacji, czyli postrzegania ciała energetycznego, jak gromadzić energię, jak zwiększać jej poziom w ciele i jak przekazywać ją innym, czyli uzdrawiać.


Uzdrowienie sfery pieniędzy, związku, ciała i psychiki, relacji towarzyskich i rodzinnych oraz duchowej ścieżki! Bezpłatne diagnozy ze zdjęcia. Metody huny wg Serge’a Kahili Kinga na odległość, kursy i warsztaty: http://www.muninszaman.blogspot.com

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Śmiech to zdrowie!! Konkurs!

Śmiech to zdrowie!! A czy zdarzyła się Wam sytuacja, kiedy odczuliście to na własnej skórze? »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »