Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Uzdrawianie (część 1)

Autor Paweł Karwat, 28.06.2014

 

 

                                                 Uzdrawianie (część 1)


Osoby zainteresowane rozwojem osobistym napotykają często na pojęcie "uzdrawianie" lub metody uzdrawiające. Dzieje się tak często dlatego, że wiedza Dalekiego Wschodu przesiąknięta jest nauką o energii życiowej ("ki", "qi", "prana" itd.).
Część sposobów rozwoju osobistego i duchowego wywodzi się z technik jogi czy taoizmu, służących do relaksacji i medytacji. Wiedza o energii wpleciona jest w różne ćwiczenia, tak iż w formie tradycyjnej nie sposób oderwać ją od tego, co "zachodnia mentalność" coraz częściej przyswaja i stosuje, widząc zbawienny wpływ takich rzeczy, jak taichi, qigong, hatha-joga.
Uzdrawianie wydaje się wielu osobom czymś nieracjonalnym, zabobonnym i niewiarygodnym. Co jest tego przyczyną? Uważam, że jest nią tylko i wyłącznie brak wiedzy o tym, czym jest uzdrawianie w ogóle.
Uzdrawianie obecne w taoizmie, jodze (stosuje się je nawet w "kung-fu" klasztoru Shaolin) nie ma bowiem nic wspólnego z uzdrawianiem, o jakim mówi religia chrześcijańska - może poza tym, że kładzie się niekiedy ręce na osoby chore.
W uzdrawianiu Dalekiego Wschodu, ale i wysp Polinezji oraz wielu tradycji szamańskich nie biorą udziału istoty wyższe. To proces całkowicie naturalny.
Mało tego: każdy z nas jest uzdrowicielem dla siebie. To wskutek działania czynnika uzdrawiającego w naszym ciele dochodzi do regeneracji komórek. "Mechanizm", który za tym stoi, że nasze rany się goją a siniaki znikają jest tym samym, co źródło uzdrawiającej energii używanej w bioenergoterapii czy szamańskich metodach uzdrowicielskich.
Takie przekonanie wśród osób uprawiających takie sztuki - zarówno pochodzących ze Wschodu, jak i Zachodu - jest powszechne. Wystarczy nieco zaznajomić się z materiałami, z lekturą, by się o tym przekonać.
Innymi słowy mówiąc o uzdrawianiu w kategoriach medycyny Wschodniej mamy na myśli coś radykalnie różnego od tego, o czym głoszą pisma chrześcijańskie, jak ewangelie. Są one "dokumentami wiary" a nie wiedzy i opowiadają o "cudownej mocy Boga". Uzdrawianie indyjskich joginów czy hawajskich kahunów jest czymś zgoła innym - to używanie przez uzdrowiciela jego naturalnych właściwości oraz korzystanie z ogromnego zapasu świeżej energii życiowej, istniejącej w przyrodzie.
Mamy zatem do czynienia z dwuznacznością pojęcia "uzdrawianie". Pisząc dalej na ten temat używam słowa "uzdrawianie" w sensie opisanym wyżej, jako metoda naturalnego a nie nadnaturalnego wspomagania także naturalnych funkcji organizmu.
Jeśli chodzi o mnie, to nie jestem - podobnie jak wiele osób związanych z rozwojem osobistym - zwolennikiem uzdrawiania w sensie innym. I podzielam przekonanie, że takie rozumienie uzdrawiania jest naiwne i zabobonne.
Jak można pokrótce zdefiniować uzdrawianie? Uzdrawianie to sposób terapeutyczny, wykorzystujący energię naturalną emanującą z ludzkiego ciała na ciało drugiego człowieka lub innej istoty żywej. Należy jednak zaznaczyć, że pojęcie ciała jest tu znacznie szersze, niż przyjmuje się je tradycyjnie. Ciało to nie tylko gruby, mięsisty organizm, ale i subtelne, energetyczne pole, przenikające go na wskroś i wystające poza jego obwód jako tzw. aura.
Cała nauka uzdrawiania wypływa z doświadczeń i wiedzy związanych z ciałem energetycznym. W identyczny sposób medycyna akademicka opiera się na badaniach nad ciałem fizycznym.
Trudność, jaką można napotkać to próba przejścia od metod medycyny akademickiej do uzdrawiania. Jak można ją pokonać? Nie ma potrzeby, ponieważ nigdy nie istniała. I lekarze, i uzdrowiciele wychodzą z faktu zdrowego rozsądku i doświadczenia. Mają własne metody i własne wnioski, własne odkrycia i koncepcje zdrowia oraz sposobów, na jakie można je przywracać lub chronić.
Doświadczenie jest tym, co uzasadnia jedno i drugie podejście i innego, lepszego uzasadnienia ani nie potrzeba, ani w ogóle ma.
Droga w lewo i droga w prawo to dwie różne drogi i problem przejścia z jednej drogi do drugiej ma rozwiązanie banalne - wystarczy powrócić do miejsca, z którego obie biorą swój początek, a jest nim naturalne doświadczenie ludzkie.

Uzdrowienie sfery pieniędzy, związku, ciała i psychiki, relacji towarzyskich i rodzinnych oraz duchowej ścieżki! Bezpłatne diagnozy ze zdjęcia. Metody huny wg Serge’a Kahili Kinga na odległość, kursy i warsztaty: http://www.muninszaman.blogspot.com

 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Pełne wykorzystanie sił witalnych organizmu

Ogólny wzrost świadomości powoduje, że ludzie zwracają coraz większą uwagę na swój stan zdrowią i poszukują różnych metod pracy ze sobą, które przyniosą pozytywne skutki w życiu codziennym. Do łask wraca holistyczne podejście do zdrowia, ponieważ człowiek, jak i wszystko we Wszechświecie funkcjonuje, jako holon. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2020

Po serii zaćmień z czerwca i lipca, przed kwadraturami Marsa do stellum w znaku Koziorożca, nadciąga II fala epidemii wirusa covid-19. Co nas zatem czeka w sierpniu? Zapraszam do lektury astrologicznej prognozy na nadchodzacy miesiąc.
więcej »