Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Ogłoszenia

Vishwatmak Gurudev znany jako Jangli Maharaj w Polsce

Autor admin, 25.02.2010


Wieść która powinna nieść się po Ezosferze i docierać do wszystkich potrzebujących pozytywnych wibracji w swoim życiu. Udostępniamy harmonogram pobytu Vishmatmak'a Gurudev'a w Polsce, a dla nieznających owej postaci krótki tekst wprowadzający o Guru.


Vishwatmak Gurudev znany jako Jangli Maharaj został inkarnowany przez Brahmę, Wisznu (najważniejsi bogowie hinduizmu) i Mahesha jako wcielenie uniwersalnej mocy. Jangli Maharaj był bardzo wysoki (ponad 7 stóp), atletycznej budowy i bardzo silny. Był ekspertem w hatha jodze i niepokonanym zawodnikiem w kusti (indyjskich zapasach). W swej młodości lubił popisywać się swoimi mocami jogicznymi i używał ich przeciwko zwykłym ludziom.

Pewnego razu przechodząc przez miasto Akkalkot położone we wschodniej części stanu Maharashtra niedaleko Solapur, usłyszał o Swamim Samarth i postanowił użyć przeciwko niemu "czarnej magii". Swami Samarth z Akkalkot będąc jednym z największych mistrzów duchowych Indii wszechczasów (uważany jest za 6-stą inkarnację Pana Dattatreyi) natychmiast wyczuł to i jedynie roześmiał się pytając obecnych przy tym ludzi jak taki trywialny "magiczny trik" może mu zaszkodzić. Jangli Maharaj dowiedział się szybko o tym, że Swami Samarth wyśmiewał się z jego mocy jogicznych i był bardzo zaskoczony, że tym razem nie zadziałały one. Te wydarzenie spowodowało, że postanowił osobiście spotkać Swamiego Samartha. Podczas tego spotkania Swami Samarth poprosił Jangliego Maharaja, aby ten nie używał swoich mocy przeciwko pospolitym i niewykształconym ludziom i ich nie krzywdził. Poradził mu, aby zamiast tego używał ich pomagając cierpiącej ludzkości.

Od tego czasu, zainspirowany przez Swamiego z Akkalkot, Vishwatmak Gurudev zaczął pomagać potrzebującym. Później udał się daleko w głąb dżungli gdzie oddał się medytacji. Właśnie ze względu na dżunglę, w której medytował nazwano go Jangli Maharajem. Vishwatmak Gurudev odwiedził Karadg, Nerlę, Rethere Harnakshę i odtąd miejsca te są uznawane są za święte. Na koniec udał się do Shivajinagaru i w dżungli Bhamburde pogrążył się w głębokiej medytacji. W tym to okresie wieśniacy z okolicznych wsi niejednokrotnie widzieli np. groźne tygrysy, które nie zachowywały się agresywnie w stosunku do jeleni w pobliżu pustelni Jangli Maharaja.

W ostatniej fazie swoich rygorystycznych praktyk medytacyjnych Jangli Maharaj przekazał Guru Mantrę (ceremoniał inicjacji) swojemu uczniowi o imieniu Tekawadekar Maharaj i przekazał mu następujące słowa: "Będę kontynuował swoja pracę w następnej inkarnacji, kiedy się odrodzę". Zostawił również znak swojego następnego wcielenia. Był to Swastik Darshan. Zapytany przez Tekawadekara Mahraja jak nazywana będzie jego następna inkarnacja Vishwatmak Gurudev otworzył zaciśniętą pięść i wypadły z niej kwiaty tworząc na ziemi napis "OM GURUDEV". Od tego czasu Satguru Janglidas Mauli jest nazywany OM GURUDEV. Ta nazwa przyjęła się do ogólnego użytku, od początku roku 2003 kiedy to jeden z bliskich uczniów Janglidasa Maharaja został do tego zainspirowany wizją instruującą go, by nazywał swego Satguru Om Gurudev. W 1890 roku Vishwatmak Gurudev alias Jangli Maharaj opuścił swoje ciało.

Jego miejsce samadhi zamienione jest teraz w świątynię i można ją odwiedzić w Punie, mieści się ona przy jednej z głównych ulic - Jangli Road. Wielu ludzi przybywa tam codziennie na poranne i wieczorne arati.


RAMOWY PROGRAM POBYTU
VISHMATMAK GURUDEV JANGLIDAS MAHARAJ W POLSCE

31.05 – 11.06.2010

1. Obóz medytacyjny w  OLSZTYNKU - 30.05.2010 (od godz. 14.00) – 04.06.2010 (do godz. 12.00)
Waszeta 6, Olsztynek, www.waszeta.pl
200 miejsc w domkach kempingowych
Koszt uczestnictwa  640 zł

Rezerwacja miejsc na poszczególne obozy odbywa się poprzez wpłatę w wysokości 200 zł
na poniższy rachunek:
Bogdan Gromelski
ul. Mikołajczyka 8/13, 03-984 Warszawa
nr rachunku: 36 1020 1026 0000 1502 0166 7468
TYTUŁ: imię i nazwisko uczestnika oraz nazwa obozu (OLSZTYNEK, BIELSKO-BIAŁA).

Powyższe konto jest rachunkiem pomocniczym dla dokonywania wpłat i zapewnienia płynności organizacji pobytu Babaji. Z chwilą rejestracji Stowarzyszenia „ATMA” (prawdopodobnie: kwiecień 2010) – organizatora wizyty, wpłaty zostaną przelane na rachunek Stowarzyszenia, a wpłacający otrzymają potwierdzenie dokonanych wpłat.

Minimalna kwota wpłaty, równoznaczna z rezerwacją miejsca na obozie, wynosi 200 zł. Mając na uwadze konieczność zaliczkowania/całkowitej opłaty wielu kosztów wizyty, zwracamy się z prośbą o dokonywanie w miarę możliwości wpłat w wysokości 100% kosztu obozu (590 zł), a także o darowizny. Miejsca noclegowe będą przydzielane zgodnie z kolejnością dokonywania wpłat rezerwacyjnych.

Więcej informacji można uzyskać od Bogdana Gromelskiego – 0 600 450 062


 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Fizyka zjawisk radiestezyjnych. Teoria i praktyka

Książka jest uwieńczeniem dwudziestoletnich badań Autora. Opisuje w niej wiele nowych zjawisk radiestezyjnych dotyczących aktywnych, często negatywnych, miejsc mocy i metody ich badania oraz budowę i działanie neutralizatorów. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na luty 2020

Styczniowe stellum w znaku Koziorożca zdążyło przewalić się przez świat w postaci serii wstrząsów. Przed nami kolejne odsłony tego dramatu. Co z Bliskim Wschodem, co z epidemią grypy w Chinach, politycznymi i ekonomicznymi konsekwencjami zawirowań w Państwie Środka oraz co w kraju przed wiosennymi wyborami prezydenckimi? Zapraszam do lektury prognozy na luty 2020.
więcej »