Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Co robić gdy wali nam ego.

Autor Paweł Karwat, 24.06.2014

                                 

                                           Co robić, gdy "wali" nam ego.Zdarzają nam się ataki ego. Ego "wali" nam czasami w najmniej oczekiwanym momencie. Przejawia się jako krytykanckie myśli, wewnętrzna mowa, podnosi się jako nienawiść, obgadywanie itd.
Gdy to widzisz, nie ma problemu. Masz możliwość przeczekać to z dystansem i wzmocnić uwagę. 
Jeżeli jednak nie nauczyłeś się bycia uważnym, pojawiają się kłopoty. Zaczynasz przejawiać to ego poprzez ciało, mowę i umysł, emocje i działania.
Sposób na ego jest taki, że należy być świadomym i w chwili napadu włączyć obserwację. Aby jednak była ona odpowiednio głęboka, potrzeba czasu.
Najlepiej uprawiać medytację, wyrobić w sobie nawyk medytowania. Siadasz w wygodnej pozycji i obserwujesz to, co wydaje ci się być twoim ja. Robisz to tak długo, aż poczujesz, że wystarczy. I tyle. Stosując to choćby raz dziennie niebawem, może po tygodniu odkrywasz, że twoja siła wglądu wzrosła.
Możesz przymknąć oczy, skupić się chwilę na naturalnym oddechu by poczuć się dobrze, ale możesz też od razu przejść do obserwacji ego. Przechodzenie od razu powinno ci ułatwić wchodzenie w natychmiastową świadomość kiedy ego zaczyna "walić".
Albo stosuj relaksację, czyli skupienie na oddechu gdy czujesz się gorzej by potem łagodnie i z większą jasnością wejść w medytację.
To ogólne zasady, możesz użyć wszystkiego, co wiesz, wszystkich znanych ci i korzystnych technik. Techniki są dla ciebie, nie odwrotnie.
Pogłębiająca się, wytrwała koncentracja na "ja" powinna otworzyć cię na stan błogości, radości, miłości, który w Hunie nazywa się "aloha". Będzie to oznaką wyzwolenia i uzdrowienia, czyli tego, że medytacja działa.
Medytuj gdzie chcesz, kiedy zechcesz, jak często zapragniesz. Stosuj krótsze, dłuższe medytacje albo nawet błyskawiczne, kilkusekundowe.
Gdy ego zaczyna nam "walić", przysłania cały świat. Zniekształca doświadczenie wszystkiego i wszystkich. Wszystko zostaje zabarwione. Pamiętasz gabinet luster na wesołym miasteczku? Coś takiego robi ego z twoim postrzeganiem - wykoślawia, wynaturza groteskowo. Jest to jednak tragikomiczne, ponieważ z powodu tego popełniamy tak wiele bolesnych błędów na całym świecie, stwarzając sobie tym samym mnóstwo cierpień.

Uzdrowienie sfery pieniędzy, związku, ciała i psychiki, relacji towarzyskich i rodzinnych oraz duchowej ścieżki! Bezpłatne diagnozy ze zdjęcia. Metody huny wg Serge’a Kahili Kinga na odległość, kursy i warsztaty: http://www.muninszaman.blogspot.com
 
 
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Szamanizm dla początkujących

Oto tajniki szamańskich ścieżek, opisy narzędzi, rytuałów oraz wierzeń wspólnych dla wielu tradycji. Odkryj zapisy doświadczeń rdzennych szamanów z różnych okresów historycznych! »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »