Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Skontaktuj się ze swoim duchem

Autor Paweł Karwat, 15.06.2014

 

 

 

 

                                        Skontaktuj się ze swoim duchem


Mówiąc o duchu mam na myśli naszą własną jaźń. Duch to ty i duch to ja. Zapomnij na chwilę o religijnym czy parapsychologicznym pojęciu. Nie mówię ani o "bycie niematerialnym", ani o stukających "poltergeistach".
Chodzi mi o osobę - duch jest osobą. Twój duch jest twoją osobą, tobą.
Ty to duch i nie ma tu dualizmu.
W praktykach szamańskich, a według nauk szamańskich we wszystkim kluczowe jest bycie świadomym ducha. Przede wszystkim mówimy o świadomości własnego ducha, potem o świadomości duchów innych.
Zaczynamy od siebie. Kim jestem? Czym jest to "ja", które widzi, słyszy, dotyka, smakuje i wącha?
Pogłębiamy doświadczenie tego ja, czyli siebie, ducha. Do tego celu służą nam różne metody.
Zostały one wynalezione i opracowane przez dawnych i współczesnych mistrzów, stanowią dorobek ludzkości. Korzystając z nich korzystasz z ludzkiej wiedzy, do której masz takie samo prawo jako człowiek, jak do każdej innej (matematyka, fizyka itd).
Masz też prawo się nią nie interesować. Przeogromna liczba osób nie interesuje się tą wiedzą, deklarują to głośno, nawet dyskryminują ją twierdząc, że nie jest to żadna wiedza.
Dla mnie jest to wiedza, i to wiedza z prawdziwego zdarzenia. Szamani od zawsze budzili moją sympatię, ponieważ poznanie naturalne, na którym się opierają uważam za najbardziej esencjonalne i wiarygodne.
Ale nie mówimy o wierze tam, gdzie mowa o wiedzy. Możesz to sprawdzić. Nie musisz w to wierzyć.
Co sprawdzić? Jak wspomniałem przede wszystkim sprawdzić siebie, poznać swojego ducha. Wejść w kontakt z samym sobą. Inne rodzaje wiedzy niekoniecznie dają ci odpowiednie metody, które przynajmniej możesz przetestować. Ich zwolennicy i nadinterpretatorzy wciskają ci kit, że jesteś ciałem fizycznym, a to oznacza, że twój byt kończy się wraz ze śmiercią i że nie ma żadnego sensu zajmować się "duchami".
Dziwię się, że dla niektórych ta koncepcja jest atrakcyjna. Może wzruszą ramionami i powiedzą: nie jest atrakcyjna, ale faktom nie należy zaprzeczać. Co za pułapka myślenia, i to naiwnego. Nauka, która nie wie nawet czym jest materia, wypowiada się kategorycznie o duchu. Chodzi o to, że rzetelni naukowcy tego nie robią. Laicy i fanatycy do nich nie należą.
To oni ci powiedzą, że nie ma ducha, że jesteś ciałem, że miłość to feromony. Powołają się na autorytet nauki, co jest przekłamaniem.
Nauka nie dostarcza nawet wyczerpującej wiedzy o najprostszych zjawiskach fizycznych, tym bardziej nie sięga do istoty ludzkiej, do zagadnień psychiki, nie ma w tej materii nic do powiedzenia. Nie może ani niczego potwierdzić, ani niczemu zaprzeczyć. Jest po prostu głucho-niema.
Jeśli twierdzisz, że nauka wypowiada się na te tematy to należysz go grona ludzi wierzących. Wierzysz, podobnie jak ludzie religijni wierzą w dogmaty. Bo taka nauka, która zaprzecza duchowi, nie istnieje. Istnieje nieformalna religia, która próbuje czcić i kultywować fanatycznie naukę, choć zupełnie odbiega od uzyskanej przez nią wiedzy i na imię ma "scjentyzm".
W szamanizmie ani nie zakładamy, że duch istnieje, ani że nie istnieje. Doświadczamy. Duch jest doświadczeniem, przedmiotem doświadczenia. Możesz się o tym przekonać dzięki praktykom szamańskim, jeżeli tylko zechcesz. 

Uzdrowienie sfery pieniędzy, związku, ciała i psychiki, relacji towarzyskich i rodzinnych oraz duchowej ścieżki! Bezpłatne diagnozy ze zdjęcia. Metody huny wg Serge’a Kahili Kinga na odległość, kursy i warsztaty: http://www.muninszaman.blogspot.com
 
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Walentynki to Święto Zakochanych

Każdego roku, dnia 14 lutego, w dniu Świętego Walentego obchodzone jest Święto Zakochanych. W tym dniu, by uczcić to święto, zakochani obdarowują się "walentynkami". Do tych prezentów należą przede wszystkim walentynkowe wierszyki, wiersze lub wyznania miłosne, niekiedy laurki i inne słodkie prezenty. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »