Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Próba zrozumienia

Autor Paweł Karwat, 05.06.2014

 

 


 

                                                        Próba zrozumienia


Można niektóre rzeczy zrozumieć, ale czym jest rzeczywistość się nie da. Czym jest i jaka jest. My jednak stale próbujemy to robić. Nieustannie wysilamy swoje ciała i umysły by uchwycić jak najwięcej zjawisk, przede wszystkim ze zjawiska, które nazywamy "ja".
Pozwól, by to popłynęło. Nie próbuj stwarzać świata ani odtwarzać go poprzez swoje pojęcia i myśli.
To samo z tobą. Nie myśl, nie wymyślaj siebie. Po prostu bądź.
Nigdy nie zrozumiesz tego, kim jesteś ani tym samym tego, czym jest rzeczywistość. Mam na myśli zrozumienie intelektualne, posiadanie określonej koncepcji. Żadna myśli, teoria, zasada, reguła nie jest w stanie zamknąć w sobie totalności doświadczenia. Można próbować, ale z powodów praktycznych i tego, że życie jest krótkie, warto poświęcić czas i siły na istotniejsze rzeczy.
Wiele z tego, co robimy w życiu to działania jałowe. Można by sądzić, że tylko niektórzy "filozofują", ale nie o to chodzi. Gdy człowiek jest nieoświecony, czepia się wytworów swojego umysłu i traktuje to jak rzeczywistość. Czy chodzi o filozofię, naukę, czy o bardziej prozaiczne sprawy, zasada jest ta sama: to ciągłe dążenie do urzeczywistnienia swoich myśli o sobie i świecie.
Szamanizm, huna to zmiana tendencji: zaczynamy chcieć najpierw przebudzić się do rzeczywistości, widzieć, obserwować, czuć, wąchać, smakować, doświadczać. Poznawać bezpośrednio. Wtedy, gdy używamy myśli i słów, wiemy jaki jest ich cel, że nie mogą zastąpić rzeczywistości, ale służą do komunikacji. Są tylko narzędziami.
Przestańmy przypisywać swoim myślom status rzeczy. Nie mówię, że myśl nie jest pewną subtelną rzeczą, chodzi mi o treść myśli, którą bierzemy za rzeczywistość. Za prawdę.
Dostrzeż, że myśli są tylko myślami. Twoja negatywna myśl to tylko myśl. Wtedy przestanie tobą manipulować. To samo z tzw. pozytywnymi myślami. One również mogą nas kontrolować. Wielu fałszywych guru itd. używa pozytywnych myśli, by wzbudzić sympatię, zaufanie i oddanie potencjalnych wyznawców.
Rozliczne sekty używają "pozytywnych myśli" by programować umysły ofiar i przejmować nad nimi władzę.
Zacznij widzieć. Przede wszystkim widzenie - to, co w hunie nazywa się "IKE". To można powtarzać do znudzenia, i jeszcze będzie mało.
Największe wyzwanie dla człowieka to bycie świadomym. W akcie świadomości nie ma prób zrozumienia wszystkiego. Jak mówi powiedzenie: "nie próbuj wszystkiego zrozumieć, bo wszystko stanie się niezrozumiałe".
Czy możesz zrozumieć to, że trawa jest zielona a niebo niebieskie? Że woda jest ciepła albo zimna? Czy istnieje teoria smaku cytryny?
Tym, czego wszyscy potrzebujemy, to stawanie po stronie doświadczenia. Gdy masz jakiś dylemat, stań po stronie świadomości. Kiedy masz problem, szukaj schronienia w świadomości. I kiedy planujesz coś zrobić, czegoś dokonać, uczyń świadomość swoim pierwszym i ostatecznym doradcą.
Czy to takie trudne? Tak i nie. Tak, ponieważ jesteśmy pełni nawyków, które polegają na tym, że nauczono nas widzieć rzeczywistość w tym, co jest jedynie wytworem umysłu (religie, tradycje itd.). Nie, jako że jest to dla nas naturalne.
Gdy zaczniesz to robić, początkowo może być trudno, ale potem będzie już tylko coraz łatwiej.
I jeśli zechcesz wcielić tę wiedzę życie, to moja rada brzmi: nie czekaj z tym do jutra. 

Uzdrowienie sfery pieniędzy, związku, ciała i psychiki, relacji towarzyskich i rodzinnych oraz duchowej ścieżki! Bezpłatne diagnozy ze zdjęcia. Metody huny wg Serge'a Kahili Kinga na odległość, kursy i warsztaty: http://www.muninszaman.blogspot.com
 
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Munin- szaman z klasą

Paweł Munin Karwat - dyplomowanym uzdrowicielem duchowy (metoda NFSH UK, uznana przez oficjalną brytyjską służbę zdrowia). Terapeuta Reiki. Stosuje jasnowidzenie (Instytut Realizacji Siebie). Praktykuje medytację w tybetańskiej szkole bon. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2020

Po serii zaćmień z czerwca i lipca, przed kwadraturami Marsa do stellum w znaku Koziorożca, nadciąga II fala epidemii wirusa covid-19. Co nas zatem czeka w sierpniu? Zapraszam do lektury astrologicznej prognozy na nadchodzacy miesiąc.
więcej »