Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Sylwetki

Musi się w Tobie palić to co chcesz rozpalać w innych - wywiad z Adą Stolarczyk!

Autor Natalia Toczek, 01.06.2014

 
"Musi się w Tobie palić to, co chcesz rozpalać w innych"  
– wywiad z Adą Stolarczyk!Ada Stolarczyk – twórczyni i osoba numer jeden portalu Ezoter. Z zawodu dziennikarka, właścicielka firmy Wysokie Wibracje, nauczycielka i inicjatorka plenerowych warsztatów Vedic Art, stażystka Psychoterapii Gestalt, terapeutka terapii czaszkowo-krzyżowej. Obecnie prowadzi sesje indywidualne z ramienia Stowarzyszenia Nowej Psychologii, sesje terapii czaszkowo-krzyżowej i pracy z ciałem oraz realizuje szereg warsztatów m.n. Wyrażając siebie, Gra Satori, Taniec sensualny, Mapa marzeń. Jest autorką relaksacyjnej płyty z wizualizacjami Twoje ciało zna odpowiedź. Dodatkowo organizuje rozwojowe wyprawy na Bali pt. Wracam do raju oraz trekkingi po polskich górach.


Na swojej stronie internetowej napisałaś, że przygoda m.in. z Wysokimi Wibracjami rozpoczęła się wraz z uruchomieniem "procesu"? Co to za proces i co on oznaczał w Twoim życiu? Co go zapoczątkowało?
Zapoczątkowały go warsztaty Vedic Art., które robiłam jako studentka. W czasie odkrywania w sobie zasad wedyjskich, doświadczałam powrotów do swoich prawd; odkrywałam, że to co czuję głęboko w sercu jest uniwersalnym prawem natury; znalazłam tam potwierdzenie dla wielu swoich stanów, odczuć i myśli. I to pozwoliło mi bardziej uwierzyć w siebie. I co więcej zaczęłam „przyciągać” zupełnie nowe osoby, które pomagały mi w dalszym rozwoju potencjału. Od tego czasu już nic nie działo się przez przypadek, a nawet mogę powiedzieć, że rzeczy działy się dla mnie :).

Jak wyglądają sesje indywidualne prowadzone przez Ciebie z ramienia Stowarzyszenia Nowej Psychologii?
To spotkania w czasie których pomagam w integracji ciała i umysłu. Bardzo często, albo w ogóle nie mamy kontaktu z własnym ciałem, albo funkcjonuje ono w sprzeczności z naszymi potrzebami, a w zgodzie z niewspierającymi nas przekonaniami. A przecież to mądre ciało daje nam najlepsze wskazówki. Nauczenie się bycia w nim (a nie tylko w głowie), rozumienia go i dbania o własne potrzeby pozwala na świadome, swobodniejsze i radośniejsze życie. Również poznanie własnych przekonań na temat relacji, bogactwa, pracy, dostatku i zdrowia, które blokują nas przed poczuciem pełni pozwala na ich zmianie, a co za tym idzie polepszenie jakości i komfortu własnego codziennego życia.

Czego można doświadczyć podczas prowadzonych przez Ciebie plenerowych warsztatów Vedic Art?
Ha! To pytanie do uczestników- bardziej niż do mnie : ) Każdy z nas jest inny i każdy bierze z warsztatów to, co na dany moment pozwoli mu ruszyć do przodu, wyjść z własnej mentalnej skorupki i odważyć się na działanie, na spotkanie z własnymi marzeniami w realności.
Na te warsztaty przyjeżdżają tylko i wyłącznie osoby, które są gotowe na z m i a n y, przez duże „Z”. Czasami bywa tak, że ktoś nie dojeżdża bo np. brakuje benzyny, lub wsiada do pociągu nie w tą stronę – świat czuwa.

Jesteś autorką relaksacyjnej płyty pt. Twoje ciało zna odpowiedź –
http://www.wysokiewibracje.pl/relaksacje/,która stanowi m.in. wędrówkę po własnym wnętrzu. Jak wspominasz swoją pierwszą  podróż tego typu? Czy to właśnie ona była impulsem do zapoczątkowania takiego projektu?
Tutaj raczej nie było impulsu. Ten projekt dojrzewał we mnie około roku czasu. To było raczej podążanie za znakami, wskazówkami i płynięcie z nurtem „zbiegów okoliczności”, które pozwoliły mi na stworzenie tej płyty w energii radości i poczucia spełnienia już na etapie jej nagrywania.

Takie podróże niejednokrotnie uwalniały moich klientów od bólu głowy(nawet migrenowego), kontuzji kolan, problemów żołądkowych, czy chorób gardła

Co się dzieje gdy podczas takiej wędrówki - relaksu słuchacz napotka wewnętrzną blokadę? Co może wtedy zrobić?
Przede wszystkim nie chcieć jej od razu zmieniać. Jesteśmy nauczeni by udawać że czegoś nie ma (np. blokady, lęku, tego co przeszkadza) i od razu to niszczyć czy usunąć. A cały szkopuł polega na tym, by to zobaczyć, spotkać się z tym, przyjrzeć. Bo za naszymi lękami i blokadami kryje się ważna informacja, za którą mieszka nasz uśpiony lub wyparty potencjał. Dopiero potem, w drugim etapie takiego spotkania można pracować oddechem lub wizualizacją, która może spowodować zmianę.

Prowadzisz sesje Pracy z ciałem oraz terapię czaszkowo-krzyżową? Czym jest dla Ciebie ciało człowieka?
Świątynią. Uważam, że nasze ciało jest skarbem, czymś co pracuje dla nas nieustanie przez 24h na dobę. I znosi to jak je traktujemy, albo to jak go nie zauważamy. A jemu właśnie należy się szacunek i wdzięczność za to co robi dla nas każdego dnia, byśmy mogli się spełniać, rozmnażać, radować i po prostu być.

Czy Mapa marzeń zbliża ludzi do osiągnięcia swoich celów? Co jeszcze daje /pokazuje/ uświadamia?
Robię mapy marzeń od kilku lat- wszystkie się realizują! Niektóre nawet mnie zaskakują szybkością realizacji. To piękne narzędzie dla wszystkich, którzy nie mają czasu by zauważyć jak ważne w życiu są marzenia i że nie są one wieczne gdzieś daleko, tylko osiągalne, bardzo blisko.
Bardzo często pokazuje też nasze przekonania, które w danym obszarze życia blokują nas w osiągnięciu celu.

Jesteś jedną z organizatorów fantastycznych wypraw na indonezyjską wyspę Bali pt. Wracam do raju, gdzie również odbywają się warsztaty dla uczestników.  Skąd wziął się taki pomysł?
Właśnie z mapy marzeń : ) Dopiero będąc na wyspie w czasie trekkingu tarasach ryżowych zorientowałam się, że znam skądś ten widok… to było zdjęcie z mojej mapy marzeń.

Jakiego rodzaju zajęcia są organizowane dla uczestników wyprawy?
Zajęcia służą temu by raj z tego miejsca odkryć na nowo w sobie- a tam jest się czym inspirować. Są to liczne medytacje i relaksacje w naturze, rytuały- bierzemy też udział w tamtejszych balijskich obrzędach, uczymy się wyplatania koszyczków, gotować balijskie przysmaki, oraz zajęcia networkingowe. 

Co było Twoim największym duchowym odkryciem podczas pobytu na Bali? Zdradzisz?
Ach! Najmocniejszym zdarzeniem była wizyta w świętych źródłach, gdzie trafiłam z kontuzją stopy, chodziłam wtedy o kulach (efekt wcześniejszej pracy z integracją własnego cienia, który obudził psychosomatyczne objawy) gdzie w czasie rytuału obmywania czakr doznałam niesamowitego płaczu, połączonego z uczuciami żalu, który się po prostu ze mnie wylał. Kontuzja minęła po dwóch dniach. A moje serce zrobiło się lżejsze.

I to, że w czasie kąpieli w słonym morzu, gdy poddam się, puszczę i pozwolę wodzie unosić- gdy zaufam i leżę na plecach z zamkniętymi oczami, mam wrażenie jakbym wirowała - niesamowite uczucie. 

Dodatkowo organizujesz także trekkingi po Polskich górach. Kiedy takowe się odbywają i dlaczego akurat góry?
Bo góry to najlepsi terapeuci. Zawsze gdy jestem „rozwalona” idę w góry, bo one mnie po prostu składają. I w czasie takich trekkingów rozwojowych bardzo mi pomagają. Obecnie planujemy trekking po Maderze, mają ruszyć w lutym 2015 roku. 

Jako protoplasta i współtwórczyni-Pramatka Ezotera opowiedz jak wyglądały początki portalu.
Moje dzieciątko. Mogę powiedzieć, że wzrastałam razem z Ezoterkiem, godziny przeglądania stron rozwojowych, dni spędzone z ludźmi zajmującymi się rozwojem, setki warsztatów … jestem bardzo wdzięczna moim ówczesnym prezesom, że mogłam współtworzyć ten portal.

Początki były zabawne - nie mieliśmy banku zdjęć, więc wklejałam tylko swoje, bo kiedyś zajmowałam się fotografią. Nieśmiało poznawałam prekursorów rozwoju, dziwiąc się, że stawiają mnie na równi, ogrom wdzięczności, dobroci i czułości - takie były początki.

Propagujesz tzw. „Zieloną filozofię”. Na czym ona polega?
Na przekonaniu, że wszystko co zielone jest zdrowe. Zarówno w sferze żywieniowej jak i życiowej. Zielona czakra serca i miłość, zielone pieniądze, zielony jęczmień. I co najważniejsze trzymanie balansu- we wszystkim. A to pomógł mi utrzymać zielony jęczmień właśnie. Szybki i prosty suplement diety, który wzmacnia, odkwasza organizm i dodaje jasnego myślenia.

Czy planujesz w przyszłość zwiększyć różnorodność warsztatów, które prowadzisz?
Warsztaty ewaluują razem ze mną. Obecnie robię szkołę coachingu, bo chce prowadzić sesje coachingu w naturze. Inspirowanie się od natury jest bardzo transformujące, zarówno jak idea coachingu, że każdy klient zna najlepszą dla siebie odpowiedź i jest w stanie stworzyć najskuteczniejsze dla siebie rozwiązanie. Na razie prowadzę darmowe sesje- bo sama też się uczę. 

Czy posiadasz swoje motto życiowe, którym mogłabyś się podzielić z czytelnikami?
Tak. Św. Augustyn mawiał, że „musi się w Tobie palić to, co chcesz rozpalać w innych”.
I czuję jak jestem z tym spójna. Bo tak łatwo jest poprzez swoją prawdziwość pomagać innym.

Kochani. Dziękuję bardzo, że przeczytaliście ten wywiad, mam nadzieję, że znalazło się w nim coś, co wzbogaciło lub zainspirowało choć troszeczkę. To co chcę wam powiedzieć dziś, to prośba byście odważyli się marzyć i uwierzyli, że wszystko co płynie z waszego serca jest właściwe. Żeby  (czasami na przekór) temu co mówią „wszyscy” robić to, co pociąga, kręci i daje radość. I dbać o rodzinę i przyjaciół- bo to również ogniwa dzięki którym życie ma sens. 


Zapraszamy do Wysokich Wibracji: http://www.wysokiewibracje.pl/

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Weganizm

Weganin to nie tylko ktoś, kto wybiera dietę roślinną. Jest to osoba bacznie obserwująca wszystkie skutki swoich wyborów żywieniowych. Dzięki temu może nie żyje idealnie, ale robi ciągłe postępy. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2020

Po serii zaćmień z czerwca i lipca, przed kwadraturami Marsa do stellum w znaku Koziorożca, nadciąga II fala epidemii wirusa covid-19. Co nas zatem czeka w sierpniu? Zapraszam do lektury astrologicznej prognozy na nadchodzacy miesiąc.
więcej »