Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Nie stresuj się nie przejmuj się

Autor Paweł Karwat, 19.05.2014

 

 

 

 


                                              
 Nie stresuj się, nie przejmuj się

Wszyscy mamy w życiu coś, co powoduje nasze utrapienie. Jest ono mniejsze lub większe, ale istnieje. To może być stresująca praca, pożyczka, dziecko lub partner.
Tak czy inaczej na słowa "nie stresuj się, nie przejmuj się" można zareagować w stylu: "jak to mam się nie stresować i nie przejmować?".
To zdradza zarazem, że uznajemy stresowanie się i przejmowanie za naturalne i dlatego zrozumiałe.
Nie twierdzę, że można wyzbyć się tego do końca, ale zawsze, gdy to się pojawia zmusza nas do podjęcia jakiejś decyzji, do zrobienia z tym czegoś - choćby zignorowania tego. Dlatego warto zastanowić się nad najlepszym sposobem radzenia sobie ze stresowaniem się i przejmowaniem.
Po pierwsze - idąc drogą huny - rozpoznajmy ograniczające przekonanie: "zamartwianie się jest dla mnie naturalne". Spróbujmy zakwestionować je i sprawdźmy, jak reagujemy na jego przeciwieństwo: "beztroska jest dla mnie naturalna".
Które z przekonań nam się podoba? Jeżeli poczujesz, że drugie przekonanie wzbudza w tobie stan pozytywny, czyli reakcję "aloha" ("miłość", "radość", "błogość" i jeszcze więcej znaczeń), to można wtedy powiedzieć, że nastąpił postęp i zaczął się regres naszego nawyku traktowania stresowania i zamartwiania się jako czegoś normalnego, naturalnego a może nawet pożądanego.
Jaką mamy korzyść z przekonania, że naszym naturalnym stanem jest stan stresu i troski? Czy można mieć z tego jakąś korzyść w ogóle? Twierdzę, że nie. Wręcz przeciwnie: stres - według badań medycznych - potrafi aktywować nawet dziedziczne nowotwory, a poza tym sieje tak wielkie spustoszenie w naszym ciele, że wypada go nazywać "wrogiem numer jeden zdrowia" (ale nie w celu, by walczyć ze stresem - stres jest tylko skutkiem czegoś, skutkiem braku relaksu, sam w sobie nie istnieje).
Czy to naprawdę naturalne dla ciebie, że zamartwiasz się o swoje dzieci? Zdaje się, że tak, że potrzebne nam zamartwianie się, aby móc im pomóc. A czy nie są lepsze zaufanie i miłość?
Każdy człowiek na tym świecie ma swoją naturę, która sprawia, że widzi, słyszy czy przejawia inne funkcje, których doskonałości nigdy nie uda nam się uzyskać za pomocą stresu.
Twoje dzieci mają intelekt, wolę, ducha, intuicję, moc i miłość, które mogą - jeżeli zechcą i jeżeli nie będziesz im przeszkadzać - manifestować dla własnego dobra. Twoje zabiegi wywołane stresem i zamartwianiem się, próby wyręczenia w czymś twoich dzieci mogą sprawić, że uczynisz z nich życiowe niezaradne kaleki - dopiero wtedy naprawdę będą mogły być skrzywdzone i narażone na wiele nieszczęść.
Zaufaj sobie, poprzez zaufanie sobie, swojej naturze zaufaj analogicznie naturze twojego partnera, twoich dzieci. Gdy się stresujesz i zamartwiasz, wcale nie jesteś naturalny. Nie będąc naturalnym brakuje ci mądrości i sił, by działać zgodnie z naturą tych, o których się martwisz. I wtedy na ogół rzucasz im "z miłości" kłody pod nogi.
Powiedzenie zen głosi: jeżeli chcesz kontrolować krowę, daj jej duże pastwisko. Krowa sobie poradzi. Mając tak dużo jedzenia, przestrzeni, wolności, beztroski nigdy nie przyjdzie jej do głowy, by uciekać poza ogrodzenie.
Stresujemy się, zamartwiamy, ponieważ mamy ograniczające przekonania i nie ufamy sobie. Nie umiejąc zaufać sobie, nie umiemy także zaufać innym i światu, dlatego wciąż się o wszystko troszczymy.
Sami jesteśmy jak krowa zamknięta na małym pastwisku. Odmawiamy sobie wolności i swobody z powodu lęku przed porażką. A to właśnie ten lęk jest źródłem porażek. To jego wreszcie nie możesz znieść - jego i towarzyszącego mu stresu - i robisz coś głupiego, np. nadużywasz alkoholu, aby się go pozbyć.
Ta wolność odnosi się do każdej dziedziny życia, w tym związku. Obawa i troska, że nie znajdziesz partnera, że będziesz sama itd. płynie stąd, iż narzuciłaś na siebie ograniczenia, że zamknęłaś się w małym pastwisku czy to jakiegoś jednego człowieka, czy jednego ideału, czy jakiegoś przekonania o predestynacji (przy czym nie twierdzę, że nie ma duchowego partnerstwa; tyle, że duch to wolność, czyli druga zasada huny).
Kiedyś na zajęciach z emisji głosu Pani profesor Sawulska powiedziała nam, że (parafrazuję) wokal potrzeba puścić w pewnym momencie, i co z tego, że można uderzyć w bandę, że może nie wyjść? Potrzeba być wolnym w głosie, stres płynący z zamartwiania się "wyjdzie, czy nie wyjdzie?" sprawia, że nigdy nie wyjdzie, bo to właśnie ten stres jest powodem, że struny głosowe są nienaturalnie napięte.
To samo w każdej innej sferze. To prawda uniwersalna. Kahuni nazywają ją KALA.
Jaka jest zatem praktyczna rada? Daj sobie duże pastwisko. Daj duże pastwisko swojej pracy, relacjom damsko-męskim, zdrowiu i metodom terapii, relacjom rodzinnym i towarzyskim, duchowej ścieżce. Nie próbuj zamykać wszystkiego w obrębie jednego, małego skrawka ziemi. Fakt, że wtedy zdaje ci się, że panujesz nad swoim życiem, bo wszystko widzisz na tym małym podwórku. Ale właśnie dlatego, że stale masz to przed oczami, nieustannie o tym myślisz i ciągle się z tego powodu stresujesz i zamartwiasz.

Uzdrowienie sfery pieniędzy, związku, ciała i psychiki, relacji towarzyskich i rodzinnych oraz duchowej ścieżki! Bezpłatne diagnozy ze zdjęcia. Metody huny wg Serge'a Kahili Kinga na odległość, kursy i warsztaty: http://www.muninszaman.blogspot.com 
 
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Harmonizacja półkul mózgowych

Ogólnie wiemy, że prawa półkula mózgu wiąże się z intuicją, emocjonalnością skłonnościami artystycznymi i duchowością, a lewa z działaniem w materii, radzeniem sobie w społeczeństwie i z logicznym ? ścisłym myśleniem. Bywa, że mamy bardziej rozwiniętą i aktywną jedną z nich, podczas gdy druga jest uśpiona. Przeczytaj i dowiedz się jak synchronizować ich pracę. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2020

Po serii zaćmień z czerwca i lipca, przed kwadraturami Marsa do stellum w znaku Koziorożca, nadciąga II fala epidemii wirusa covid-19. Co nas zatem czeka w sierpniu? Zapraszam do lektury astrologicznej prognozy na nadchodzacy miesiąc.
więcej »