Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Sylwetki

Przez mięśnie do duszy - wywiad z Moniką Braun

Autor Natalia Toczek, 13.05.2014

                   
                        Przez mięśnie do duszy - wywiad z Moniką Braun


Poniżej prezentujemy wywiad z Panią Moniką Braun - psychokinezjologiem, terapeutką, od 2000 roku mieszkającą w Belgii. Po wewnętrznej transformacji rozpoczętej w wieku 32 lat i pod wpływem zafascynowania podświadomością i duchowością rozpoczęła kilkuletnią podróż wgłąb siebie stosując różne metody terapeutyczne: NLP, psychokinezjologia, reiki, hipnoza, voice dialog, konstelacje rodzinne, tachyon. Rezultaty były tak niesamowite, że po kilku latach rozpoczęła 3-letni kurs psychokinezjologii a następnie otworzyła własną praktykę. Od tego czasu nadal szkoli się i poznaje nowe terapie, włączając najlepsze do swojej praktyki.


Czym jest psychokinezjologia? Dlaczego właśnie ona?
Psychokinezjologia jest dialogiem z podświadomością (a w bardziej duchowej wersji – z naszym Wyższym Ja).  Swoje korzenie ma w kinezjologii – metodzie terapeutycznej, która używa testów mięśni, aby sprawdzić gdzie, jak i kiedy została naruszona równowaga ciała. Metoda ta została rozwinięta w latach 60-tych w Ameryce. Jej twórca - George Goodheart – odkrył, że mięśnie reagują na stres i choroby w formie zmian napięcia. Test mięśni może nam powiedzieć w jakim stanie są nasze emocje, nasz stan fizyczny, jaki jest tego powód, a nawet – co powinniśmy zrobić albo czego użyć, żeby ten stan poprawić. Kiedy więc potrzebne są dodatkowe produkty jak krople Bacha czy sole mineralne Schusslera nie zapisuję ich na podstawie własnej diagnozy, ale na podstawie tego co odczytuję z mięśni. Ciało jest więc samo w stanie powiedzieć czego potrzebuje. Psychokinezjologia od kinezjologii różni się tym, że wchodzi również w sferę duchową człowieka.
Dlaczego psychokinezjologia? Przez kilka lat wypróbowałam na sobie różne metody uzdrawiania  i doszłam do wniosku, że psychokinezjologia jest metodą, która sięga bardzo głęboko, bo aż do informacji zapisanych w komórkach ciała (czyli nie tylko na poziomie mentalnym). Poza tym daje możliwość odczytu tych informacji i ich usunięcia z pamięci komórek.  Jeżeli więc np. ktoś nosi w sobie traumy odziedziczone po przodkach nawet o tym nie wiedząc to nawet te traumy da się “wymazać”.  

Czym jest Tachion i Moxa oraz w jaki sposób łączy Pani te dwie metody z psychokinezjologią?
 W 1966 fizyk Gerald Feinberg i prof. dr. E.C.G. Sudarshan zdefiniowali cząstkę szybszą od światła jako energię tachionową. Tachion jest pierwszą cząstką z energii punktu zerowego (energii z której wszystko powstało), która uzyskała formę.
W 1990 David Wagner (inżynier z USA) odkrył i stworzył proces tachionizacji – system, który zmienia subatomową strukturę naturalnych materiałów dzięki czemu stają się one antenami mogącymi ściągnąć i przekazać tachiony. Te właśnie anteny używam również podczas sesji psychokinezjologii. Klient leżąc więc na stole podczas testów mięśni znajduje się już w polu tachionowym, co nie tylko ma lecznicze oddziaływanie, ale też wszystko, co zostaje uwolnione podczas sesji, zostaje zamienione w energię punktu zerowego.
Za pomocą tachionu przeprowadzam też tzw. uwolnienia z ciała bolesnego, przy których nie stosuję żadnych innych metod.  Natężenie tachionu wokół klienta jest wtedy tak duże, że wywołuje bifurkacje, które prowadzą do pęknięcia ciała bolesnego.
Moxa to roślina – Artemisia Vulgaris, która spala się bardzo powoli wywołując ciepło o temperaturze 180-200°. Jest to bardzo stara, wschodnia (pochodząca z Chin) metoda terapii, znana w Europie od 200 lat, ale używana w tylko w kręgach alternatywnych. Najczęściej stosuję ją przy bólach pleców – ciepło i właściwości moxy potrafią tak wpłynąć na mięśnie i kręgi, że wszystko co wyskoczyło ze swojego miejsca  wraca do prawidłowego ułożenia. Tą terapię nie łączę z psychokinezjologią.

Jak wygląda sesja psychokinezjologii?
Sesja trwa około 40 minut. W tym czasie klient leży na stole a ja poruszam jego ręką i od czasu do czasu przesuwam stopy. Najpierw odczytuję jaka jest ogólna polaryzacja ciała (czyli ogólny stan równowagi energetycznej), potem jakie meridiany i czakry pojawiaja się jako priorytetowe w tej sesji i jakie emocje, ewentualnie dolegliwosci fizyczne wywołuje ich zablokowanie,  sprawdzam co stało się i kiedy wywołując taki stan a następnie “ściągam” blokady używając m.in. tachion. Sprawdzam też czy potrzebne są jakieś dodatkowe produkty jak np. Krople Bacha i które z nich.

W jaki sposób według Pani można uniknąć napięć i blokad emocjonalnych?
Hm :). Napięcia pojawiają się tylko wtedy, gdy są blokady. Człowiek, który nie ma blokad nie czuje napięć (albo czuje je króto i w małej dawce). Dzieje się tak dlatego, że to istniejące już blokady zatrzymują negatywne odczucia “trzymając” je i nie pozwalając im “przepłynąć”  przez ciało. Proszę zauważyć jak reaguje ciało w momencie negatywnego lub traumatycznego wydarzenia – następuje wstrzymanie oddechu i napięcie mięśni, co pozwala temu wydarzeniu “osiąść” w ciele i pogłębić istniejącą już blokadę albo stworzyć nową.
Jak uniknąć blokad? Przez oczyszczanie się z tych już istniejących. Oprócz tego poradziłabym też metodę poprzez oddech – kiedy stanie się coś nagłego i nieprzyjemnego należy brać głębokie oddechy przez nos i wypuszczać powietrze ustami składając je w taki sposób jak przy wypowiadaniu litery “p”. Im większy stres tym szybciej – nawet do dwóch wdechów i wydechów w ciągu sekundy. W tym samym czasie należy  rozluźniać mięśnie, nawet przy bólu fizycznym. Prawidłowe oddychanie i rozluźnianie mięśni prowadzi do zniknięcia bólu. Technika ta pozwala na automatyczne uwalnianie bólu i fizycznego i emocjonalnego, za którym idzie też jednocześnie proces przebaczenia.  

 
Życie jest pełne magii a człowiek ma więcej możliwości tworzenia niż w najśmielszych swoich snach. Na głębszym poziomie wszyscy jesteśmy tym samym, równi pod względem wartości, z  tymi samymi pragnieniami…  Tylko blokady wprowadzają różnice, ograniczają nasze możliwości albo sprawiają, że ranimy innych.

Link do strony Pani Moniki Braun: www.psychokinesiologie-mb.be

 
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Astrologia dla początkujących

Ta książka jest wspaniała do rozpoczęcia przygody z astrologią. Jeśli chcesz poznać tę dziedzinę, ale przerażają cię terminy takie jak ascendenty, aspekty czy znaki kardynalne. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »