Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Wszystko ma swoje miejsce

Autor Paweł Karwat, 05.05.2014

 

                                                                                           Wszystko ma swoje miejsce


   W życiu często czujemy się jak zbłąkane owieczki. Mamy wrażenie, że świat jest chaosem. Odczuwamy pozorną przypadkowość siebie i wszystkiego innego. Rozglądamy się na lewo i prawo, biegniemy gdzieś przed siebie, upadamy potem potknąwszy się o coś na łeb na szyję.
Szamani głoszą, że wszystko ma swoje miejsce. Każdy człowiek ma swoje miejsce na tym świecie, związane z jego duchową misją na to życie. Przychodzimy na tym świat z pewnym planem, który nosimy w sobie.
Gdy otwieramy się na ducha, ten plan staje się dla nas coraz jaśniejszy. Bliskość tego, co w hunie nazywa się Akua lani lub kane jest źródłem odkrycia swojego przeznaczenia, czyli zdobycia wiedzy po co w ogóle przyszedłem na ten świat.
Taki plan ma każdy człowiek w swoim duchu. Ta planeta jako całość go posiada. Zwierzęta i rośliny, całe bogactwo życia oparte jest na duchowym planie. Nie ma tu nic przypadkowego, choć tak może się wydawać.
Za wszystkim stoją moc, inteligencja i natura ducha.
Ale nie będziemy rozwodzić się tutaj nad kosmosem. Nas powinno interesować zasadniczo nasze własne życie. Ono również zbudowane jest na duchowym fundamencie. Odkrycie go, poznanie i zrozumienie to warunek uwolnienia się od poczucia przypadkowości i tym samym bezwartościowości siebie i innych.
Kiedyś jakiś biograf Leonarda da Vinci napisał, że wszystko, co robił Leo było boskie. To sądzę duża przesada, ale mam wrażenie, że chodzi o to, że Leo realizował mocno swój plan, bywając we właściwych miejscach i we właściwym czasie. Podążał w dużej mierze za swoim duchem, stąd jego nieprzeciętna kreatywność.
Ale każdy z nas ma w sobie geniusza. Takie praktyki jak zaklinanie Akua lani lub ta, którą opiszę na końcu tego tekstu pozwalają bardzo mocno się na niego otworzyć.
W hunie mówi się o "bogu w sobie". Kahuni wypowiadają się o Bogu pozytywnie, ale nie chodzi o Niego w praktykach huny. Każdy z nas jest bogiem z natury. Nie jesteśmy ludzkimi istotami szukającymi duchowych doświadczeń, lecz istotami boskimi, które szukają doświadczeń ludzkich.
Kane lub Akua lani odnosi się do ciebie i do mnie. To nasze prawdziwe "ja". Wiara w Boga Absolutnego nie ma znaczenia w odniesieniu do poznania i realizacji siebie, swojego duchowego, kreatywnego potencjału.
Religia Polinezji jest politeistyczna. Łatwiej jest na jej gruncie zrozumieć sens słowa "bóg w nas" bez popadania w dywgacje teologiczne.
W boskości nie ma przypadkowości. Nie ma przypadkowych: pracy, związku, zdrowego stylu życia, relacji rodzinnych i towarzyskich oraz duchowej ścieżki. Nie ma zagubienia i tego, co można nazwać "gnuśnym wybieraniem". Jeśli czujemy, że w naszym życiu pojawia się przypadkowość, to dzieje się tak tylko dlatego, że oddalamy się świadomością od swojego duchowego centrum.
Na szczęście możemy uzdrowić tę relację i pomóc nam w tym może prosta praktyka huny o wdzięcznej nazwie "Spotkanie z Mędrcem".
Wyobraź sobie, że idziesz ścieżką przez las i dochodzisz do miejsca, gdzie spotykasz mędrca. Ten mędrzec udziela ci porad. Nie decyduje za ciebie i niczego ci nie rozkazuje. Tylko radzi. Spędź z nim tyle czasu, ile uznasz za stosowne (w granicach zdrowego rozsądku). Otwórz się na to, co się pojawia. Możesz stosować to ćwiczenie w dowolnym swobodnym miejscu. Nie naciskaj na pojawianie się wizji i odczuć, niech obrazy i emocje rodzą się spontanicznie i naturalnie.

Uzdrowienie sfery pieniędzy, związku, ciała i psychiki, relacji towarzyskich i rodzinnych oraz duchowej ścieżki! Bezpłatne diagnozy ze zdjęcia. Metody huny wg Serge'a Kahili Kinga na odległość, kursy i warsztaty:
http://www.muninszaman.blogspot.com
 
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Co robisz ze swoim czasem?

Dzisiaj żyjemy w świecie wielu informacji i wielu wynalazków, które ułatwiają nam życie. W ten sposób zaoszczędzamy czas. Pytanie: na co? Niegdyś list wędrował tygodniami, może miesiącami do adresata. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na październik 2019

Półkrzyż na pełni Księżyca, widowiskowa opozycja na nowiu, nadciągający kryzys ekonomiczny oraz polskie wybory do parlamentu. Zapraszam do lektury prognozy na październik 2019.
więcej »