Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Ilu Panom służysz?

Autor Leszek Żądło, 19.03.2010

 ”... I nie będziesz miał innych Bogów przede mną”. – rzekł Bóg Mojżeszowi.
Prawie wszyscy, bez względu na wyznanie, usiłują służyć jednocześnie Bogu i swej błędnie zaprogramowanej podświadomości - co można z tym zrobić?

 


Uważam, że dla kogoś, kto kroczy drogą rozwoju duchowego, owo przykazanie to najważniejsza wskazówka, czym się kierować w swych wyborach. Dlatego większość rozumie, że nie da się rozwijać wg zasady: “i Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek”. Rozwijać się nie da, ale wielu wierzy, że to może być niezły sposób na przeżycie lub odniesienie sukcesu.

W praktyce żyjemy na co dzień w galimatiasie sprzeczności między ideałami i tym, co uznajemy za realia. A to tylko dlatego, że bycie konsekwentnym wydaje się zadaniem ponad siły. A bez konsekwencji nie ma ani rozwoju duchowego, ani sukcesów w życiu osobistym, czy w pracy. Nie ma, a jednak wielu kręci tylko po to, by odnieść sukces! Konsekwencja jest ważna, próbujmy więc być konsekwentni na co dzień. Zacznijmy więc od tego, co nas osacza.

Zastanawiałem się, skąd u większości katolików, ale także i wyznawców innych odłamów chrześcijaństwa, bierze się jawna wrogość wobec bogactwa i ludzi bogatych? I dlaczego na okrągło jazgoczą: “nie możesz służyć dwóm panom jednocześnie – Bogu i Mamonie”, ale nie zastanawiają się, czemu i komu służy ich zgryźliwy jazgot.

Faktem jest, że taka wypowiedź Jezusa znajduje się w Ewangeliach. Jednak, moim zdaniem, niezbyt precyzyjnie określa ona, o co chodziło Mistrzowi. Wg mnie powinno to brzmieć tak: “nie możesz służyć dwóm panom jednocześnie, np. Bogu i Mamonie”. Ponieważ jednak Mistrz tego nie dopowiedział, lub też został błędnie zacytowany, to większość chrześcijan służy dwóm panom jednocześnie: np. Bogu i głupocie, Bogu i ludziom, Bogu i przełożonym/ pracodawcom, Bogu i księdzu, Bogu i armii, Bogu i Państwu (politykom i ich rozgrywkom), Bogu i widzimisię członków rodziny, Bogu i nałogowi, a wreszcie Bogu i genitaliom. Nic więc dziwnego, że w społeczeństwach chrześcijańskich, a głównie katolickich, jest największy odsetek ludzi mających poważne problemy osobowościowe czy wręcz chorych psychicznie.

Czy z tego zakręcenia jest jakieś wyjście?

Owszem. Choć wydawać się może niełatwe lub nie do przyjęcia. Trzeba uznać hierarchię wartości:

1. Ja służę Bogu (przyjmuję Jego kierownictwo w życiu, Jego inspiracje, dary i błogosławieństwa – w tym sensie staję się “ubogi w duchu”).
2. Pieniądze, seks, przyjemności itd., służą mnie i mojemu rozwojowi.
3. Inni ludzie są mi równi. Mogę jednak założyć, że istnieją dla mojej radości, wygody i przyjemności, pod warunkiem wszakże, że ja też istnieję dla ich radości, wygody i przyjemności.

Jeśli przyjęcie tych zasad nie sprawi Ci trudności, masz wtedy 1 “pana”, wielu służących (wyłącznie rzeczy i procesy + Twoją świetnie wychowaną podświadomość) i wielu równych sobie przyjaciół wśród ludzi.

O coś ci jeszcze chodzi?

www.cudaducha.pl

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Kosmiczna spirala. Przekazywanie wiedzy za pośrednictwem DNA

Autor połączył wiedzę pochodzącą od peruwiańskich Indian, mitologię i szamanizm z najnowszymi odkryciami biologii molekularnej i neurologii, by odkryć zaskakujące fakty. Okazało się, że wiedza naszych przodków została nam przekazana w kodzie DNA. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na luty 2020

Styczniowe stellum w znaku Koziorożca zdążyło przewalić się przez świat w postaci serii wstrząsów. Przed nami kolejne odsłony tego dramatu. Co z Bliskim Wschodem, co z epidemią grypy w Chinach, politycznymi i ekonomicznymi konsekwencjami zawirowań w Państwie Środka oraz co w kraju przed wiosennymi wyborami prezydenckimi? Zapraszam do lektury prognozy na luty 2020.
więcej »