Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Ilu Panom służysz?

Autor Leszek Żądło, 19.03.2010

 ”... I nie będziesz miał innych Bogów przede mną”. – rzekł Bóg Mojżeszowi.
Prawie wszyscy, bez względu na wyznanie, usiłują służyć jednocześnie Bogu i swej błędnie zaprogramowanej podświadomości - co można z tym zrobić?

 


Uważam, że dla kogoś, kto kroczy drogą rozwoju duchowego, owo przykazanie to najważniejsza wskazówka, czym się kierować w swych wyborach. Dlatego większość rozumie, że nie da się rozwijać wg zasady: “i Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek”. Rozwijać się nie da, ale wielu wierzy, że to może być niezły sposób na przeżycie lub odniesienie sukcesu.

W praktyce żyjemy na co dzień w galimatiasie sprzeczności między ideałami i tym, co uznajemy za realia. A to tylko dlatego, że bycie konsekwentnym wydaje się zadaniem ponad siły. A bez konsekwencji nie ma ani rozwoju duchowego, ani sukcesów w życiu osobistym, czy w pracy. Nie ma, a jednak wielu kręci tylko po to, by odnieść sukces! Konsekwencja jest ważna, próbujmy więc być konsekwentni na co dzień. Zacznijmy więc od tego, co nas osacza.

Zastanawiałem się, skąd u większości katolików, ale także i wyznawców innych odłamów chrześcijaństwa, bierze się jawna wrogość wobec bogactwa i ludzi bogatych? I dlaczego na okrągło jazgoczą: “nie możesz służyć dwóm panom jednocześnie – Bogu i Mamonie”, ale nie zastanawiają się, czemu i komu służy ich zgryźliwy jazgot.

Faktem jest, że taka wypowiedź Jezusa znajduje się w Ewangeliach. Jednak, moim zdaniem, niezbyt precyzyjnie określa ona, o co chodziło Mistrzowi. Wg mnie powinno to brzmieć tak: “nie możesz służyć dwóm panom jednocześnie, np. Bogu i Mamonie”. Ponieważ jednak Mistrz tego nie dopowiedział, lub też został błędnie zacytowany, to większość chrześcijan służy dwóm panom jednocześnie: np. Bogu i głupocie, Bogu i ludziom, Bogu i przełożonym/ pracodawcom, Bogu i księdzu, Bogu i armii, Bogu i Państwu (politykom i ich rozgrywkom), Bogu i widzimisię członków rodziny, Bogu i nałogowi, a wreszcie Bogu i genitaliom. Nic więc dziwnego, że w społeczeństwach chrześcijańskich, a głównie katolickich, jest największy odsetek ludzi mających poważne problemy osobowościowe czy wręcz chorych psychicznie.

Czy z tego zakręcenia jest jakieś wyjście?

Owszem. Choć wydawać się może niełatwe lub nie do przyjęcia. Trzeba uznać hierarchię wartości:

1. Ja służę Bogu (przyjmuję Jego kierownictwo w życiu, Jego inspiracje, dary i błogosławieństwa – w tym sensie staję się “ubogi w duchu”).
2. Pieniądze, seks, przyjemności itd., służą mnie i mojemu rozwojowi.
3. Inni ludzie są mi równi. Mogę jednak założyć, że istnieją dla mojej radości, wygody i przyjemności, pod warunkiem wszakże, że ja też istnieję dla ich radości, wygody i przyjemności.

Jeśli przyjęcie tych zasad nie sprawi Ci trudności, masz wtedy 1 “pana”, wielu służących (wyłącznie rzeczy i procesy + Twoją świetnie wychowaną podświadomość) i wielu równych sobie przyjaciół wśród ludzi.

O coś ci jeszcze chodzi?

www.cudaducha.pl

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Cud mąki kokosowej

Wreszcie pojawiła się na rynku alternatywa dla pszenicy mąka kokosowa. Osoby, które nie mogły do tej pory cieszyć się białą mąką, od dziś mają możliwość zasmakować niebiańskich potraw z mąki kokosowej. Diabetycy, alergicy i osoby na diecie bezglutenowej znajdą w tej książce ciekawe propozycje potraw, które nie tylko będą smaczne, ale też wspomogą leczenie tych dolegliwości. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na październik 2019

Półkrzyż na pełni Księżyca, widowiskowa opozycja na nowiu, nadciągający kryzys ekonomiczny oraz polskie wybory do parlamentu. Zapraszam do lektury prognozy na październik 2019.
więcej »