Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Świat się zmieni gdy ty się zmienisz

Autor Paweł Karwat, 21.04.2014

                                   


                                          Świat się zmieni gdy ty się zmienisz.Gdy mówię o zmianie siebie nie mam na myśli zmiany istotowej, że stajesz się jakimś innym bytem, niż jesteś, że tracisz dotychczasową tożsamość i nabierasz nowej. Chodzi tu o zmianę raczej na poziomie przypadłości i relacji, nie substancji. Potocznie mówimy o tym "zmiana siebie".
Co się dzieje, kiedy nie zmieniamy siebie w przedstawionym tu sensie? Próbujemy naciskać i zmieniać wszystko inne. Zazwyczaj przypomina to pchanie rzeki lub zamachiwanie się motyką na księżyc. Jeżeli chcemy zmienić świat, musimy się z nim umieć połączyć. To wymaga od nas elastyczności. Elastyczność jest siódmą zasadą huny. Elastyczne ciało, elastyczna energia, elastyczne emocje, elastyczne myśli. O to właśnie chodzi. Bambus jest zarazem sztywny (MANA), jak i elastyczny (PONO).
Kiedy przeżywamy jakieś cierpienie w związku ze światem, przy braku elastyczności stwierdzamy: świat nie ma racji, nie zasłużyłem na to, co mnie spotkało, zostałem skrzywdzony. Kahuni mówią, że świat ma zawsze rację. Jeżeli wydarza się coś na nim, to ma to swoje uzasadnione przyczyny. Słusznie, że się wydarza, ponieważ prawdziwość świata tego się właśnie domaga. Co jest ukryte, zostanie ujawnione.
Twoje - nasze - sztywne przekonania sprawiają, że mamy wrażenie czołowego zderzenia z życiem. Widzimy tylko ten fakt ale nie zauważamy, że to my nie nauczyliśmy się przepisów ruchu drogowego i nie trzymaliśmy się go (takie przepisy to siedem zasad huny m.in.).
Nie zauważamy, że to my powodujemy wypadki. Nie umiemy prowadzić naszego pojazdu - ciała i umysłu.
Aby ich unikać musimy się zmienić - zmienić swoje nawyki, przekonania. Wypadek można potraktować jako lekcję. Lepiej uczyć się z mniejszych wypadków, każdy wypadek jest taki sam w istocie. Ale niektórzy są na tyle sztywni, nieugięci, że potrzebują wielkich kraks i cierpień by jakakolwiek mądrość życia dotarła do ich świadomości.
Uczmy się, świadomie zdecydujemy naukę, a nauka jest zmianą siebie. To dopuszczenie, aby informacje i doświadczenie spowodowały nasze refleksje i pociągnęły nas do uczciwego przyjrzenia się sobie, pozbycia się tego, co nieprawidłowe i wprowadzenia tego, co właściwe.
Nauka życia to korygowanie. Jeśli jesteśmy sztywni i oporni, korekta będzie bolesna.
Dlatego nauka elastycznej postawy - siódmej zasady huny - jest tak istotna. Bo to otwiera cię na każdą sytuację, w której możesz się czegoś nauczyć. Wówczas stajesz się zdolny pobierać naukę nawet z samego procesu oddychania czy najmniejszego cierpienia, jak spowodowanego kamieniem w bucie, która zapobiegnie w twoim życiu niejednej tragedii.
Jeśli masz w życiu problemy takie czy inne moja rada w hunie brzmi: nie zwlekaj, otwórz się na elastyczność, zrezygnuj ze sztywności postawy, z powodu której walisz głową o ścianę.
Zechciej się uczyć ze swoich własnych doświadczeń.

Uzdrowienie sfery pieniędzy, związku, ciała i psychiki, relacji towarzyskich i rodzinnych oraz duchowej ścieżki! Bezpłatne diagnozy ze zdjęcia. Metody huny wg Serge'a Kahili Kinga na odległość, kursy i warsztaty: http://www.muninszaman.blogspot.com


 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca artykuł

Wszystko ma swoje miejsce

W życiu często czujemy się jak zbłąkane owieczki. Mamy wrażenie, że świat jest chaosem. Odczuwamy pozorną przypadkowość siebie i wszystkiego innego. Rozglądamy się na lewo i prawo, biegniemy gdzieś przed siebie, upadamy potem potknąwszy się o coś na łeb na szyję. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na luty 2018

Częściowe zaćmienie Słońca, brak pełni Księżyca, dwa trójkąty losu, oraz konsekwencje tranzytu Plutona przez Imum Coeli horoskopu III RP, a także potężne zawirowania na rynku kryptowalut. Zapraszam do lektury mojej prognozy na luty 2018
więcej »