Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Wolna wola w hunie

Autor Paweł Karwat, 06.04.2014


                                     
                                                    Wolna wola w hunieJedyną prawdziwą zdolnością, jaką posiada świadomość jest możliwość kierowania orintacją i uwagą w reakcji na słowa i doświadczenia. Sam proces kierowania nazywa się procesem decyzyjnym lub wyborem. To właśnie jest prawdziwe znaczenie sformułowania "wolna wola".
Nie jest to bowiem wolność w robieniu czegokolwiek i kiedykolwiek się zechce, czy sprawianiu, żeby coś się stało, kiedy się tego chce, czy wpływaniu na innych, aby robili to, czego się chce. Patrząc realnie nie posiadamy takich mocy, choć możemy się nauczyć pewnych technik, które zwiększą efektywność. Nawet wysilając naszą wolę nie przerobimy kogoś według naszych pragnień. Ani też nie możemy sprawić abyśmy sami, bądź otaczający nas świat osiągnęli perfekcję w ciągu sekund tylko dzięki temu, że taka jest nasza wola (co w podtekście oznacza, że sobie tego życzymy). Możemy jednakże decydować jak będziemy reagować na doświadczenia w naszym życiu albo, co w danym momencie robimy, aby zmienić nas samych lub okoliczności. W każdej chwili, w której jesteśmy świadomi mamy możliwość wyboru. (Serge Kahili King, "Bądź mistrzem ukrytego ja", "Twój świadomy umysł", str. 66, wyd KOS).
Bardzo bym chciał, aby wszyscy moi klienci rozumieli to, o czym napisał Serge. W hunie nie czynimy cudów i nie robimy tego, czego zechcemy za pstryknięciem palcem. Po prostu harmonizujmy okoliczności i poruszamy się w granicach naszego doświadczenia. A doświadczenie nie jest zasługą tego, że czegoś chcemy, ale tego, co istnieje i czego jesteśmy świadomi.
Znaczy to, że nie jesteśmy relatywistami, uznającymi absurdalną możliwość dowolnego przekształcania sytuacji. Zastajemy pewną sytuację i wybieramy to, na czym będziemy się w niej koncetrować, co będziemy wzmacniać. W ten sposób zmieniamy siebie (w sensie potocznym) i okoliczności.
Poruszamy się w granicach "realnego" i "realne" określa nasze możliwości zrobienia czegoś - nie nasze najgorętsze pragnienie osiągnięcia czegoś.
Pragnienie określa stopień zaagażowania w "realne", ale nie to, co możliwe. Spotykamy się w hunie z obiektywnym światem, z Naturą. Pragnienia to pragnienia, a prawa Natury to prawa Natury.
Od stopnia znajomości tym praw (siedem zasad huny to prawa Natury wg szamanów hawajskich) i sposobów, na jakie można z nich korzystać zależy zmiana siebie i okoliczności a nie od stopnia pragnienia czegoś.
Można pragnąć czegoś niewłaściwego. Co nas koryguje i doskonali nasze pragnienia? Doświadczenie. Doświadczamy i wtedy wiemy co jest dla nas możliwe i właściwe.
Ale wiele osób dzisiaj ma wrażenie, że wystarczy pragnąć by mieć prawo do spełnienia tego pragnienia i będą one narzekać, że huna nie pomogła, że ich pragnienie się nie spełniło. Według huny wszystkie sukcesy pochodzą z doświadczenia i pragnienie też powinno z niego płynąć. Twoje doświadczenie świata i siebie powinno weryfikować twoje pragnienia, tzn. ty powinieneś zaangazować się w poznawanie, w świadomość, w bycie uważnym aby na to pozwolić.
Nie rodzimy się z doskonałą wiedzą o sobie i o świecie, o swoich pragnieniach, o naszej naturze. Potrzebujemy doświadczeń by nabywać wiedzę i rozwijać świadomość. Jeśli jednak traktujesz swoje pragnienia jako wzorce, które świat i inni ludzie zobowiązani są spełniać to zakładasz, że jesteś perfekcyjny, że wiesz o sobie i świecie wszystko, co tylko możesz wiedzieć. Dlaczego jednak tak bardzo cierpisz i nie udaje ci się w życiu?
Bo nie masz względu na "realne". Kierujesz się własną fikcją.
Więc albo zmienisz swoje pragnienia, czyli pozwolisz docierać do swojej świadomości temu, co istnieje by wybierać to, co jest dla ciebie korzystne, albo będziesz stać w opozycji do świata i innych ludzi na gruncie własnych pragnień, które nie zostały oświecone i odpowiednio zweryfikowane.
W pierwszym wypadku masz przestrzeń pełną możliwości, w drugim nieustanny żal do wszystkich i wszystkiego o to, że nie spełniają twoich pragnieiń, a często robią coś odwrotnego.
Wolna wola działa tylko wtedy, gdy poruszasz się w obszarze doświadczenia i wybierasz to, na czym skupiasz uwagę. Dzięki temu, czego doświadczasz wiesz, czego możesz pragnąć i czego pragnąć warto. Więc skupiasz się na tych treściach doświadczenia, które mają związek z tym, czego pragniesz.
Gdy odcinasz się od doświadczenia nie możesz się dowiedzieć czego naprawdę chcesz, czyli w głębi serca. Twój kontakt ze światem realnym jest fatalny. Twoja głowa pełna jest wyobrażeń, które nie mają odniesienia do "realnego". Dlatego rozbijasz się na każdym kroku o przeszkody, jak bezgłowa mucha. Swoją drogą wiele z tych przeszkód mogłoby być dla ciebie czymś, co pomogłoby ci w osiągnięciu sukcesu, gdybyś postawił świadomość i doświadczenie (IKE), zamiast iluzji i subiektywnego, egoistycznego pragnienia jako swoją naczelną zasadę życia.
W każdej chwili, w której jesteśmy świadomi mamy możliwość wyboru - napisał Serge. Odwróćmy tę sentencję. W każdej chwili, kiedy nie liczymy się ze świadomością tracimy tę możliwość.

Uzdrów swoje pieniądze, związek, ciało i psychikę, relacje    
towarzyskie i rodzinne oraz duchową ścieżkę! Bezpłatne diagnozy    
ze zdjęcia. Metody huny wg Serge'a Kahili Kinga na odległość,    
kursy i warsztaty: http://www.muninszaman.blogspot.com

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Jak wiedzieć co dalej?

Jesteśmy tu, gdzie jesteśmy. Wiemy, że stąd odejdziemy. Tu jest nam dobrze, więc możemy czuć z tego powodu żal. W końcu, pewnego dnia trzeba będzie opuścić to dobre miejsce. Może nie jest tu idealnie, ale dobrze. Dobrze na tyle, by woleć zostać tutaj zamiast odchodzić w nieznane. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »