Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Ogłoszenia

Flow Joga ? Wiosenna Praktyka Jogi

Autor Bartosz Drelichowski, 03.03.2014
Flow Joga – Wiosenna Praktyka Jogi, czyli
Płynny Ruch w pulsującym rytmie życia

 

Wykład + zajęcia jogi
Warsztat Flow Jogi

Kraków, 28-30 marca 2014

(Szczegółowe informacje poniżej)

 

Czym jest Prana Vinyasa Flow?


 

PRANA– jest uniwersalnym źródłem oddechu oraz energii życiowej. Jakość oddechu świadczy o jakości naszego życia.
Wystarczy skoncentrować uwagę na oddechu, a naturalnie się on pogłębi i zrównoważy.

 

VINYASA – Sri Krisnamacharya definiował vinyasę jako każdy cykl,
który ma początek, rozwinięcie i zakończenie. Praktyka jogi uwzględnia naturalne cykle życia, oddechu, pór roku...
Czego efektem jest poczucie kompletności, przynależności, połączenia ze swoją cykliczną naturą i sercem, które łączy wszystkich i wszytko.

"Czemu nie pozwolić życiu zająć się wszystkim? A może zaufać tej sile, która sprawia, że trawa rośnie?" Pamela Wilson

 

FLOW – to doświadczenie jedności, przepływu, gdy jesteśmy tak zanurzeni w wykonywaną czynność, że znika poczucie czasu,
a pojawia się naturalna radość i satysfakcja. Praktyka stwarza warunki, które sprzyjają pojawieniu się przepływu (flow) w czasie zajęć,
a wkrótce w innych dziedzinach życia.
 

Jakie korzyści płyną z praktyki?


    rozwija wewnętrzną i zewnętrzną siłę oraz elastyczność
    pozwala zregenerować ciało i podnieść poziom energii
    jest katalizatorem zmian, rozpuszcza sztywne wzorce zachowań
    wyzwala kreatywność, aktywizuje pracę półkul mózgowych
    stwarza przestrzeń dla naturalności, bycia sobą i akceptacji ciała

 

Mądrze poprowadzona praktyka buduję równowagę.
Pobudza energię, jeśli jest ona zablokowana. Wycisza i koi osoby przepracowane.

 

Parę słów o Flow Jodze:
 

Esencją Flow Jogi jest nauka płynięcia z nurtem życia i ewolucyjny rozwój. Płynięcie z nurtem życia, to umiejętność stawiania czoła wyzwaniom oraz zachowanie wewnętrznego spokoju w kontakcie z ciągłymi zmianami, jakie przynosi życie. Flow, czyli stan przepływu, jest stanem ucieleśnionej świadomości. Stanem połączenia. Powrotem do domu, do siebie. Kontakt z innymi z takiej przestrzeni w sobie, choćby na zajęciach jogi, tworzy wspólnotę w której możemy na prawdę siebie spotkać. Ważnym i kluczowym elementem Flow Jogii jest także naturalny, zsynchronizowany z oddechem ruch. Jednakże nie chodzi jednak o dążenie do oddychania w konkretny sposób (choć klasyczne pranayamy także się pojawiają), ale raczej o nabieranie szacunku do oddechu, jako siły życiowej, która inicjuje każde działanie i ruch we Flow Jodze. Oddech jest jak szczególny gość, który przybywa do naszego domu (ciała). Nie będziemy mu mówić, gdzie ma usiąść i co ma zjeść, ale zaprosimy go do siebie dając swobodę i uważnie słuchając.

Ewolucyjny rozwój to budowanie pojedynczej asany i cyklu zajęć, etapami, krok po kroku. Uczestnicy mogą sami wybrać odpowiedni dla siebie wariant ruchu, jednakże związane jest to zarówno z pogłębianiem świadomości ciała oraz z przyjmowaniem odpowiedzialności za nie. Zajęcia jogi w tej konwencji są okazją do budowania kontaktu z ciałem, zarówno poprzez asany (o sztywno określonej formie z precyzyjnym ustawieniem ciała), jak i do spontanicznej ekspresji, poszukiwania swojego ruchu. Taki ruch wypływa z naszego najgłębszego miejsca i jest prowadzony oddechem. Towarzyszy mu piękno, wdzięk i ogromna przyjemność z bycia w swoim ciele. Jednocześnie dzięki poruszamy się w pełnej obecności, z uważnością, otwiera się przed nami przyjemność bycia w ciele i doświadczania siebie w sobie. Najprzyjemniejszym chyba elementem Flow Jogi jest stwarzanie warunków sprzyjających pojawieniu się stanu "przepływu" (z ang. flow), czyli stanu zjednoczonej świadomości. Może to zabrzmieć dosyć enigmatycznie, ale termin ten od dawna funkcjonuje chociażby w psychologii i odnosi się do takiego stanu, kiedy jesteśmy w pełni zaabsorbowani wykonywaną czynnością, tracimy poczucie czasu, wzrasta kreatywność i efektywność działania, pojawia się radość i uważność. W jodze efektem "ubocznym" takiej praktyki jest przyjemność, poczucie bycia na fali i piękno ruchu.

Joga jest narzędziem poszerzania i pogłębiania świadomości. Prowadzi ku integracji wewnętrznej. Jest drogą i celem. Stwarza przestrzeń dla tego, co ludzkie i tego, co boskie, łącząc sprzeczności. Transformuje, uzdrawia, przywraca wiarę w siebie, swoją siłę i uwalnia pełnię potencjału każdego człowieka. W sposób namacalny i konkretny - poprzez ciało. Joga nie mieści się na macie - choć mata niewątpliwie jest przydatna i wygodna, to może stać się ograniczeniem. Flow jest odmianą jogi, która pozwala wyjść poza utarte schematy. Ciało porusza się naturalnie, w swobodny sposób. W efekcie pojawia się poczucie wolności i przyjemność bycia obecnym w ciele. Postępy w praktyce przychodzą stopniowo, ewolucyjnie, falami, choć pierwsze efekty odczuwalne są dość szybko. W naturze i życiu przejścia pór roku, czy przejście z dzieciństwa w dorosłość, odbywają się płynnie, etapami, w cyklach. Flow joga daje przestrzeń i czas na zmianę, zajęcia są tak przemyślane, by nasze ciała także mogły podlegać transformacji w zgodzie ze swoją cykliczną naturą. Każdy pracuje w swoim tempie (czyli w tempie swojego ciała), poziom trudności można łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb.

 

Wykład + Joga – 28 marca 2014 rok

 

Wykład będzie okazją do takiego spotkania oraz wspólnego odkrywania, czym jest praktyka Flow Joga. Wspólnie porozmawiamy także o jodzę podczas wiosny oraz o praktyce Słonecznej i Księżycowej, które pomagają nam dostroić się do potrzeb ciała. O tym dlaczego dzięki jodze można rozwijać zarówno siłę, wolę i determinację, jak i puszczanie, poddanie się temu, co od nas większe, temu jak prowadzi nas życie.O tym, że Flow Joga jest genialnym narzędziem, które przywraca naturalną zdolność spontanicznego ruchu będzie można sie przekonać podczas praktyki jogi. Pierwszeństwo udziału mają osoby, które są niezdecydowane lub nie mogą uczestniczyć w warsztatach

 

Warsztaty 29-30 marca 2014 rok

 

Wiosna, czas transformacji, regeneracji i odnowy. Spotkamy się zaledwie kilka dni po równonocy wiosennej, to szczególny czas, który sprzyja pozbywaniu się tego, co nam nie służy, oczyszczaniu oraz przygotowuje na nadejście nowego. W otoczeniu przejawia się to radykalną zmianą krajobrazu. Joga i ajurweda oferują wspaniałe narzędzia zestrojenia się z rytmem wiosny, tak aby można było w pełni korzystać z tego, co nam przynosi wiosenna aura. To najlepszy czas w roku na dynamiczną (Słoneczną) praktykę jogi, którą oczywiście równoważyć będziemy praktyką głębokiego relaksu oraz na wygięcia do tyłu, które skupiają uwagę i świadomość w przestrzeni serca.

 

Sobota

11:00-12:30 flow joga

12:45-13:45 pranayama, medytacja, relaksacja

16:00-16:30 wykład

16:45 - 18:15 flow joga

18:30-19:30 pranayama, medytacja, relaksacja

 

Niedziela

08:45-10:15 flow joga

10:30-11:30 pranayama, medytacja, relaksacja

13:30-14:00 wykład

14:15 - 15:45 flow joga

16:00-17:00 pranayama, medytacja, relaksacja

 ?

Szczególnie na warsztaty zapraszamy osoby, które czują się "sztywne" i sądzą, że nie są w stanie poruszać się z wdziękiem, płynnością i swobodą. Jeśli tak czujesz, to szczególnie zapraszam właśnie Ciebie do doświadczenia Flow, to w Tobie jest, a Flow Joga, to tylko przypomnienie tego, co każdy z nas wie i zna. Warsztat (2-dni) obejmuje: codziennie 3 godziny Flow Jogi, codziennie 2 godziny pranayamy, medytacji i relaksacji (Joga Nidra) oraz codziennie 0,5 godziny teorii Flow Jogi, Szczególnie zapraszamy osoby nauczycieli jogi różnych tradycji oraz osoby zaawansowane i średniozaawansowane. Przeznaczony jest dla praktykujących jogę od co najmniej 4 miesięcy. Zajęcia stanowią całość. Nie przewidujemy uczestnictwa tylko w sobotę lub w niedziele. Jednocześnie jest możliwość skorzystania po warsztatach z konsultacji i masażu ayurvedyjskiego  prowadzonego  przez organizatora Bartosza Drelichowskiego, ucznia Carla van Djik z Holandii na preferencyjnych warunkach dla uczestników warsztatów.


Prowadzenie Warsztatu – Agnieszka Radomska

Nie ćwiczę jogi.
Nie zachęcam nikogo, by ćwiczył jogę.
Kiedyś ćwiczyłam jogę. Już mnie to nie interesuje.
Nie "ćwiczę" jogi, ponieważ wolę być jogą.
- Shiva Rea

 

Dla ciała ruch jest czymś naturalnym. W jodze, która wiele czerpie inspiracje z natury, ruch współgrając z oddechem, pomaga nam powrócić do stanu równowagi i harmonii. Asany (pozycje jogi) uelastyczniają ciało, wzmacniają mięśnie, działają kojąco na układ nerwowy. O wiele więcej zyskamy jednak, kiedy jogę praktykujemy z uważnością, powracając wtedy do siebie, do ciała. Joga uczy akceptacji ciała, pomaga nam je poznać i daje okazje by traktować je tak, jak na to zasługuje – z czułością, zrozumieniem i szacunkiem. Dla mnie joga jest naturalnym sposobem połączenia z centrum, ześrodkowaniem. Joga osadza mnie w rzeczywistości, pozwala nakarmić ciało oddechem, dać mu uważność i czułość. Dzięki niej mogę dzielić się z innymi, tym, co ofiarowało mi życie. Radością w zwyczajności, optymizmem i akceptacją tego, czego nie mogę zmienić.

 Jak to się zaczęło? W wieku lat 17, po przeczytaniu książki o jodze, nauczyłam się stać na głowie (tak mi się przynajmniej wydawało) i poczułam się gotowa do spotkania z nauczycielem. Trafiłam do szkoły Darka Wojteczka, gdzie czekała mnie... lekcja pokory (na długo przed pojawieniem się osławionej pozycji Sirsasany). Jednak doświadczenie głębokiego relaksu ciała ostatecznie przekonało mnie do praktyki. Od tego czasu uczyłam się u różnych nauczycieli. Niezmiennie cenię i mam ogromną wdzięczność dla wyjątkowych nauczycielek i nauczycieli: Shiva Rea, Uma Dinsmore-Tuli i Agnieszka Oleksyn. Inspiruje mnie również Vanda Scaravelli, Donna Farhi i Angela Farmer. Pasjonują mnie ludzie, kocham naturę, kuchnię przyprawioną nutką szaleństwa, taniec, śpiew i akwarele. Celebruję nadzwyczajność zwyczajnego życia.?

    ponad 1000 przeprowadzonych zajęć (od stycznia 2009)
    13 lat praktyki
    ponad 20 warsztatów jogi
    szkolenie nauczycielskie - Joga dla kobiet w ciąży (Pregnancy Yoga Teacher Training, Uma Dinsmore-Tuli) Londyn 2012
    szkolenie nauczycielskie w Londynie z Shiva Rea 2010
    podyplomowe studia na kierunku Psychosomatyczne Praktyki Jogi 2010/11 na AWF
    terapeutka Reiki, inicjacje rytuałów Munai-Ki (więcej w zakładce Linki)
    absolwentka psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim

 Shive Rea -  od ponad 20 lat inspiruje tysiące ludzi na całym świecie ucząc jogi, lista projektów oraz osiągnięć w tej dziedzinie jest onieśmielająca (twórczyni Prana Vinyasa Flow Yoga, Samudra Global School for Living Yoga, Global Mala Project, Trance Dance for Life, Activism for 1 008 000 Trees, autorka kilkunastu nagradzanych płyt DVD i CD, ostatnio też pięknej książki "Tending the heart fire", a także wielu publikacji min. dla Yoga Journal ...), ale wystarczy spędzić z nią parę chwil, by przekonać się, że ta piękna i silna kobieta jest niezwykle skromna, autentyczna, kocha to, co robi i jest prowadzona sercem. Shiva dzieli się z innymi jogą, czerpie inspiracje także z tantry, ajurwedy oraz tańca oferując kompletną praktykę, która współgra z pulsacyjną i cykliczną naturą świata. Shiva znana jest z tego, że w kreatywny i dynamiczny sposób ożywia korzenie tradycyjnej jogi by służyła ludziom współczesnym, teraz.

 

Informacje Organizacyjne


Miejsce Zajęć:


Wykład + Joga – 28 marca 2014 rok
Ogrody Harmonii, ul. Przybyszewskiego 13
(Kraków Bronowice – Przystanek Wesele)
Wykład: godz. 17:45-18:45 (wstęp wolny)
Zajęcia jogi: 18:45-21:00 (40 zł)


Warsztaty 29-30 marca 2014 rok
Sadhana, Szkoła Jogii, ul. Długa 17 (Pasaż Wenecki) -
(Kraków Centrum – Przystanek Basztowa LOT)
Sobota 10:45-19:30 oraz niedziela 8:30-17:00
Koszt całego warsztatu sobota i niedziele – 350 zł
warsztat przeznaczony jest dla osób praktykujących jogę od 4 miesięcy


Koszt Zajęć:

wykład – wstęp wolny

zajęcia jogi w piątek - 40 zł

cały warsztat sobota i niedziele - 350 zł

warsztat przeznaczony jest dla osób praktykujących jogę od 4 miesięcy

 

Zgłoszenia do 20 marca
Bartosz Drelichowski - Inicjatywa Mandala Serca
?mandalas@duchowo.net? oraz (+48-607) 434-645
http://holistyka.wordpress.com/workshops/
Zaliczka

Bezzwrotna zaliczka w wysokości 150 zł stanowi rezerwację miejsca
?Nr konta zostanie podany po zgłoszeniu osobom zainteresowanym

?
?UWAGA: Subskrybenci newslettera mogą skorzystać ze  zniżki 50 zł na warsztat na hasło: Ezoter
?
(wa??żne do 20 marca - zgłoszenie sie i wplata zaliczki w wysokości 150 zł)

?
wtedy cena za warsztat wynosiłaby 300 zł zamiast 350 zl (piątkowe zajęcia jogi po wykładzie są dodatkowo płatne - 40 zł)?

Zapraszamy!

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Wprowadzamy sukces w życie

Wprowadzamy sukces w życie - nowości Studia Astropsychologii! »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na marzec 2021

Kolejny (po lutowym) latwiec daje szansę na przełom w zmaganiach z pandemią covid-19. Czy nadciąga pandemiczny Armagedon, czy też zbliża się przesilenie? Zapraszam do lektury astrologicznej prognozy na marzec 2021.
więcej »