Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Ogłoszenia

Masaż Mięśniowo Powięziowy 1-6 Kwiecień 2014

Autor Nisarga, 25.02.2014

 

 

                                   Masaż Mięśniowo Powięziowy 1-6 Kwiecień 2014

Certyfikowany Trening  Masażu Mięśniowo-Powięziowego,
Wykorzenienie przewlekłego bólu,
Wielopłaszczyznowa technika uzdrawiania

4 – częściowe Szkolenie dla Terapeutów z Satyarthim Peloquinem w Kikowie
(www.kikow.pl)

Część II - Biodra, kolana i stopy (1-6 Kwiecien 2014)

Część III - Wyrównywanie miednicy (30 Lipiec 3 Sierpień)

Część IV - Zrozumienie i praca z syndromem bólu (26-30 Listopad 2014)

Część I - Szyja i Krzyż (wiosna 2015)


1. Część I (wiosna 2015)

Szyja i Krzyż
Schematy spięć emocjonalnych powodują skurcz miękkiej tkanki, co z kolei jest przyczyną 95% objawów przewlekłego bólu. Koncentrując się na na szyi i krzyżu, dowiesz się jak pracować z ciałem głęboko i delikatnie, posiądziesz sztukę czerpania informacji poprzez dłonie i udzielania uzdrawiającego masażu z pełną obecnością i intencją. Przedstawiona zostanie anatomia szyi i pleców oraz prawidłowe funkcjonowanie ciała od strony mechanicznej. Myofascial Energetic Unwinding (Energetyczne Rozluźnienie Powięzi) i Somatic Emotional Release (Somatyczne Emocjonalne Uwolnienie) pomogą pogłębić uważność oraz stworzyć harmonię i równowagę.
Nasze emocjonalne i psychiczne wzorce, obarczony umysł aktualnymi i minionymi sprawami, napinają miękkie tkanki w naszym ciele, tworząc w ten sposób przewlekły skurcz.
Skupimy się na szyi i na dolnej części pleców praktykując sztukę „głębokiego i delikatnego” dotyku, gromadząc cenną informację naszymi dłońmi i udzielając uzdrawiającego masażu, przy tym ufając naszej uważności, intencji i intuicji.
Nauczymy się podstaw anatomii „szyi i pleców”, jak również zaznajomimy się z odpowiednią mechaniką ciała.

2. Część II (1-6 Kwiecień 2014)

Biodra, kolana i stopy

Satyarthi będzie uczył anatomii oraz metody leczenia bólu w biodrach, kolanach i stopach, biorąc pod uwagę zarówno fizyczne jak i psychiczne aspekty. Przekaże nam teorię i praktykę uwalniania traumy poprzez oddech. Dokładne odczytywanie ciała pomoże nam udoskonalić umiejętności diagnozowania. Będziemy też praktykować asystowanie klienta przy rozciąganiu i uwalnianiu od napięć, co będzie dla
Wszechstronne uzdrawianie wyżej wymienionych części ciała wraz z nauką anatomii bioder i kolan. Obserwowanie połączenia mózgu-emocji-ciała. Branie pod uwagę zarówno fizyczne jak i psychologiczne aspekty.
Doskonalenie umiejętności diagnozowania poprzez dokładne odczytywanie budowy ciała (strukturalne, funkcjonalne i emocjonalne).

3. Część III (30 Lipiec 3 Sierpień 2014

Wyrównywanie miednicy

Miednica - główny fundament równowagi strukturalnej – prostownica - punkt balansu. Uczestnicy nauczą się oceniać i diagnozować zaburzenia równowagi miednicy, stosować odpowiedni nacisk, aby osiągnąć uwolnienie tkanek i wyrównanie miednicy. Myofascial Dialoguing (prowadzenie dialogu) pozwoli uświadomić sobie psychiczne ograniczenia i blokady i je puścić. W celu ułatwienia przebiegu procesu, zostaną przedstawione zaawansowane techniki uzdrawiania oraz ruchu.

4. Część IV (26-30 Listopad 2014)

Zrozumienie i praca z zespołem bólu

Podążanie śladami 'bólu': śledzenie reakcji łańcuchowej od źródła do powierzchni. Wykorzenianie rdzenia bólu w ciele, umyśle i duchu, poprzez prowadzenie dialogu, śledzenie emocji, pracę z oddechem, delikatną i głęboką pracę z ciałem.
Na zakończenie, nauczymy się wszechstronnego i metodycznego podejścia do leczenia bólu, bólu głowy i innych zaburzeń. Nauczymy się uwalniać ból taki jak: dłoni i łokcia, zespołu cieśni nadgarstka, Łokcia Tenisisty, ból barku, ból pięty/rozcięgna podeszwowego (Pantar Fascitis). Podamy łatwy system ćwiczeń domowych, aby zmniejszyć powstawanie skurczy tkanek miękkich, żyjąc dzięki temu bez bólu. Użycie badań dotykowych, odczytywanie ciała i ruchu w celu diagnozowania i leczenia zespołów bólowych. Odkrywanie uzdrawiającej mocy własnego dotyku.

    Masaż mięśniowo-powięziowy. Myofascial Energetic Release – MER (Energetyczne Rozluźnienie Powięzi).

Głęboki dotyk pełny wyczucia i holistyczne zrozumienie leczenia bólu.
Satyarthi będzie uczyć holistycznego zrozumienia połączenia pomiędzy umysłem, emocjami i ciałem. Głównymi przyczynami bólu i napięcia w ciele są schematy spięć psychologicznych, wypieranie emocji oraz negatywne przekonania, które powodują nadmierne skurcze (spazmy) w pięciu rodzajach miękkiej tkanki: mięśniach, nerwach, więzadłach, ścięgnach i powięzi. Przewlekłe napięcie blokuje przepływ tlenu do mięśni i nerwów, co z kolei pogarsza całą sytuację. Krzyże, szyja i ramiona są najczęściej tym dotknięte.
W trakcie szkolenia Myofascial Energetic Release, skoncentrujemy się na odkrywaniu techniki głębokiej pracy z ciałem, jako sztuki uzdrawiania. Jest ona przeznaczona dla tych, którzy chcieliby pracować z ludźmi poprzez głęboką i skuteczną metodę terapii dla ciała. Jest to szkolenie dla osób, które chcą poznać korzenie bólu i jak się z niego wyleczyć oraz jak pomóc innym żyć bez niego.
Dzięki MER można zrozumieć skąd pochodzi większość zespołów bólowych i w jaki sposób można je odpowiednio wyleczyć.

    W tym szkoleniu Satyarthi będzie uczyć:

* Sztuki i teorii głębokiej pracy z ciałem.
* Wspomaganego rozciągania. (Technika pochodząca z Ajurwedyjskiego Jogicznego Masażu, zwiększającego elastyczność i zakres ruchu).
* Jak uwolnić przewlekły skurcz mięśni poprzez głęboki i wyczulony oraz delikatny i współczujący dotyk.
* Poprzez zrozumienie przyczyn bolesnego skurczu mięśni, uświadomimy klientowi, jak stłumione emocje, psychologiczne lęki oraz dysfunkcyjne nawyki, mogą prowadzić do tych objawów. Dowiesz się, jak zapewnić klientowi pełny program indywidualnych ćwiczeń i praktyk, które wyeliminują ból do samego rdzenia.
* Strukturalnego, funkcjonalnego i emocjonalnego odczytywania ciała.
* Jak pracować z pięcioma rodzajami osobowości, opracowanymi przez Wilhelma Reich’a.
* Uzdrawiania traumy, poprzez świadomość wewnętrznych wrażeń w ciele (felt sense) i aktywowania naturalnej zdolności organizmu do samoregulacji i uwalniania traumy.
* Terapii Trigger Point (uciskanie szczególnych punktów na ciele) uwalniającej od bólu. Jak pracować z bolesnymi miejscami tak długo, aby dać tkance czas na odprężenie i nawodnienie.
* Uwalniania stawów.
* Pracy z oddechem.
* Anatomii mięśni i kości.
* Strukturalnej interwencji w celu zharmonizowania struktury ciała.
* Ruchu odprężającego. Przedstawienie nowego ruchu, który jest bardziej zharmonizowany, skoordynowany i pełen wdzięku.
* Użycia badań dotykowych, jako ważnego narzędzia do diagnozowania i oceny.
* Codziennych medytacji. Medytacji poprzez dotyk i dotyku jako medytacji.

    Satyarthi PeloquinJest Trenerem Pracy z Ciałem (Bodywork Trainer), prowadzi szkolenia, których tematem jest Współuzależnienie (Co-Dependency) oraz jest Liderem Seminariów - Ścieżka Miłości (the Path of Love). Urodził się w San Francisco w 1952 roku, (w latach Sześćdziesiątych był nastolatkiem), wyszkolił się na profesjonalnego tancerza. W 1973 roku, studiował Integrację Ortostatyczną (Postural Integration) i Medycynę Orientalną w Kalifornii, gdzie prowadził seminaria i oferował indywidualne sesje. W 1976 roku, udał się do Osho Commune International  (Międzynarodowej Komuny Osho) znajdującej się w miejscowości Pune w Indiach, gdzie nauczył się medytacji. Tam dołączył się do zespołu. To miejsce w szybkim tempie stało się jednym z największych na świecie ośrodków terapii, pracy z ciałem i medytacji. Został uczniem Osho, który był oświeconym indyjskim mistykiem. Przez te wiele lat życia w Komunie Osho, otrzymał bezpośrednie wskazówki od Mistrza odnośnie pracy z ludźmi. Był on również jednym z osobistych masażystów Osho. W tym czasie oferował indywidualne sesje, prowadził szkolenia i grupy, ucząc różnych metod terapii i pracy z ciałem. Wspólnie z innymi stworzył Rebalancing (Zharmonizowanie), metodę głębokiego masażu, cieszącą się międzynarodowym uznaniem.

Od 1971 Satyarthi zdobył szeroki zakres umiejętności. Posiada on bogate doświadczenie w opracowywaniu i prowadzeniu szkoleń pracy z ciałem oraz grup osobistego rozwoju. Prowadzi seminaria na całym świecie o Współzależności - Uczenie się Miłości (Learning Love) i inny o nazwie Ścieżka Miłości (Path of Love). Lubi pogłębiać swoją wiedzę, więc stale się dokształca. Satyarthi uzyskał szkolenie w Integracji Ortostatycznej (Postural Integration), Integracji Strukturalnej (Structural Integration), Terapii Czaszkowo-Krzyżowej (Craniosacral Therapy), Visceral Manipulation (masaż organów wewnętrznych), Masażu Ajurwedyjskim, Nastawianiu Kręgosłupa (Spinal Manipulation), Uwalnianiu Stawów (Joint Release), Neo Reichian Metods (metody terapeutyczne opracowane na podstawie badań Wilhelma Reich’a), Terapii Współzależności - Uczenie się Miłości (Learning Love), Ścieżce Miłości (Path of Love), Ustawienach Hellingerowskich (Family-Constellations), Doświadczaniu Somatycznym (Somatic Experiencing - Uzdrawianie Traum). Satyarthi jest znany ze swojego poczucia humoru i wrażliwości w nauczaniu podczas szkoleń i prowadzenia grup. Jest autorem dwóch książek: „Living in Balance” („Życie w Harmonii”) i „Stretches for Rebalancers”  („Rozciągnie dla Terapeutów”). Obecnie pisze książkę na temat Rebalancing (Przywrócenie Harmonii).

www.bodyworkandtherapy.com
http://bodyworkandtherapy.com/satyarthi_peloquin_videos.html

Cena: 1.600 pln za modul + koszty zakwaterowania i wyżywienia 600 pln można rozpocząć szkolenie dowolnym modułem , nie jest konieczne zaczynanie od modułu pierwszego.

Miejsce: Ośrodek Warsztatowy w Kikowie, Kików 91, 28-131 Solec Zdrój, www.kikow.pl

Informacje: Potwierdzeniem uczestnictwa jest wpłata zaliczki w wysokości 400 zł (z opisem ” MER 2” )
konto bankowe: Eryk Dobosz, Citibank Handlowy , 07 1030 0019 0109 8503 0005 0878
przy wpłacie zaliczki do 1 Marca 2014- 10% rabatu na warsztat !!!

Kontakt: Ośrodek Warsztatowy w Kikowie, Kików 91, 28-131 Solec Zdrój, www.kikow.pl, lub nisarga8@gmail.com

    Plan Dnia

poranna medytacja 7:30-8.30
sniadanie 8:30. - 9:30
trening 9:30 - 1:00
Lunch 1:00 - 2:15
trening 2:15 - 600
kolacja 6:30 - 7:30
3 nocne sesje po kolacji

Zapraszamy!

 Więcej na: http://www.transformative-bodywork.com/en/events/mercz1

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Wahadełko dla początkujących! Konkurs!

Wahadełko jest bardzo prostym narzędziem, jednak jego prostota nie powinna kojarzyć się z czymś mało skutecznym. Chcesz się dowiedzieć w jaki sposób można z niego korzystać? Zobacz! »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na styczeń 2020

Wielkie stellum w znaku Koziorożca, koniunkcja Saturna z Plutonem, półkrzyż znaków kardynalnych i zaćmienie Księżyca. Rok zaczyna się imponującą serią astrologicznych wydarzeń. Co nas zatem czeka wraz z początkiem roku? Zapraszam do lektury mojej prognozy na styczeń 2020.
więcej »