Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Skupianie się na wygodzie

Autor Paweł Karwat, 06.01.2014

 

 

 

                                                 Skupianie się na wygodzie


 
Podstawową rzeczą, jaką powinniśmy nauczyć się robić kiedy chcemy pracować z konfliktami, to relaksacja. Do praktyki wewnętrznej nie podchodzi się zestresowanym. Może ona wtedy przynieść efekty odwrotne od zamierzonych.
Jedna z najprostszych form relaksu to swobodne spoczywanie. Przyjmij wygodną pozycję i kieruj uwagę na uczucie wygody. Kiedy czujesz się wygodnie, jesteś i zrelaksowany. Jeśli krępują cię ubrania, zmień je lub zdejmij. Gdy poczujesz, że pozycja ciała wymaga poprawy ponieważ przeszkadza wygodzie, zrób to. Zmienianie pozycji jest jednym z istotnych elementów tej praktyki. Podobnie poprawianie włosów, masowanie jakiejś części ciała albo jej podrapanie. Ćwicz aż pojawi się wrażenie, że wystarczy. Wykonuj gdzie chcesz i kiedy zechcesz, także na przestrzeni dnia, gdy chodzisz, korzystasz z toalety itd.
Jeżeli nie zwracamy uwagi na uczucie komfortu w środku, robimy wiele rzeczy, które mu szkodzą, czyli przyjmujemy „niewłaściwe pozycje”. Nasze ruchy są niepołączone z wygodą, podobnie słowa, dotyczy to również uczuć, myśli.
To ćwiczenie jest bardzo ważne, ponieważ uczy nas nowego sposobu życia, opartego na komforcie i zgodnego z komfortem. Dzięki temu łatwiej będzie nam zrezygnować z uczestnictwa w konflikcie i przystąpić do ćwiczenia. Zasiadając do ho'oponopono będziemy umieli połączyć się z wygodą i relaksem. Ho'oponopono pogłębi dodatkowo w efekcie to poczucie komfortu i relaksu, gdy uda nam się rozpuścić dzięki niemu konflikt wewnętrzny.
Kiedy czujesz się niewygodnie, niekomfortowo, mądrze jest odłożyć wszystko, co tylko możliwe i wykonać ćwiczenie relaksacyjne, opisane wyżej czy inne. Możemy doświadczać wygody i możemy wprowadzać ją do naszych działań. Po prostu tego nie robimy, ponieważ nie przykładamy do niej naszej uwagi.
Już choćby niewielkie odczucie komfortu może być naszą nicią Ariadny, po której wybrniemy z labiryntu napięcia i dyskomfortu. Skupiając się na niej rozdmuchujemy stopniowo ogień relaksu, tak iż z małego płomienia może stać się dużym ogniskiem rozluźnienia.
Wiele napięcia w naszym ciele to napięcie bezsensowne. Tym samym towarzyszące mu cierpienie jest pozbawione sensu. Robimy to sobie sami. Stawiamy ponad poczuciem komfortu inne rzeczy. Ważniejsze jest np. poczucie obowiązku. A przecież można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Komfort nie przeczy wywiązywaniu się z obowiązków, a może nawet uczynić z tego przygodę. Jego brak natomiast sprawia, że popadamy w monotonię i rutynę.
To działa również wewnątrz. Gdy skupiasz się na wygodzie, nie będziesz w stanie przyjąć konfliktowej postawy. Nie wzbudzisz w sobie ślepego gniewu, złości i innych patologicznych emocji. Podobnie nie możesz wykonać uśmiechu i zarazem pomyśleć o czymś negatywnym. Relaks uniemożliwia podtrzymywanie szkodliwych uczuć i myśli, tworzących w ciele toksyny.
Wygoda jest naturalna, dlatego odszukujesz ją w sobie zawsze, gdy tego zapragniesz. Tego nie musisz stwarzać.
Kiedy twoje myśli, uczucia i działania rodzą się w atmosferze wygody, nie będą ci szkodzić i nie będą wywoływać konfliktu. Ho'oponopono służy zachowaniu i utrwaleniu, a także pogłębieniu doświadczenia wewnętrznej wygody, naturalnej błogości. Jest to jedno ze znaczeń słowa „aloha”.
Potrzeba mieć choć odrobinę aloha gdy przystępuje się do ho'oponopono. To oznacza technicznie wstępny relaks. Tylko tak można coś zmienić. Można powiększyć aloha do stanu bycia wypełnionym duchem szczęścia, błogości, miłości, radości (wszystkie te słowa i więcej odpowiadają hawajskiemu „aloha”).
To wypełnienie następnie sprawia, że miłość wylewa się z nas na zewnątrz, że dzielimy się poczuciem komfortu i błogości. To pomaga innym w odnalezieniu tego stanu w sobie. W ten sposób zaprowadzamy pokój na świecie.
(Fragment nowej publikacji autora artykułu dotyczącej ho'oponopono, która ukaże się po nowym roku w Wydawnictwie Munin)

Munin: usługi na dystans metodami huny i nie tylko. Bezpłatne diagnozy energetyczne ze zdjęcia, tygodniowe sesje haipule i tiki, inne.
Strona Munina: www.muninszaman.blogspot.com

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Twórcza Moc Dźwięku: Afirmacje do Tworzenia Uzdrawiania i Przemiany

Ostatnie postępy naukowe wskazują na coś, co mistycy wiedzą od tysięcy lat: dźwięk posiada klucz do tworzenia wszechświata. I może stworzyć duchową i materialną zmianę w naszym życiu. Modlitwa jest dźwiękiem i językiem duszy. Wypowiadana głośno, może odblokować dynamiczną energię Ducha. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »