Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Zachowanie luzu - jak osiąga się cele według huny?

Autor Paweł Karwat, 23.11.2013
                          Zachowanie luzu - jak osiąga się cele według huny?


Huna nie jest systemem mającym moc sam przez się. To tylko, albo aż wiedza o tym, jak zachowuje się rzeczywistość, jak interferuje rzeczywistość wewnętrzna z zewnętrzną oraz jak wykorzystać pewne metody, by uskutecznić tę interferencję (czyli wzajemne oddziaływanie).
Istotą tego procesu jest materializacja. Nie oznacza to, że coś wynika z niczego. Chodzi o to, że nasze wytwory myślowe stają się wzorcami energetycznymi, z kolei energia organizuje materię.
Jak dowodzi nauka energię ma wszystko. Dużo na ten temat można dowiedzieć się z mechaniki kwantowej, o tym, jak wygląda ciało człowieka czy otaczający go świat na poziomie energii.
Szaman widzi podobnie, tylko nieco inną energię, subtelny aspekt ciała fizycznego. I szaman jeszcze nie sprowadza swojej aktywności do energii, ale do ducha, do osoby.
Piszę o tym dlatego, by wskazać na sposób, na jaki huna mówi o materializacji. W hunie to, co robi ciało ma podrzędne znaczenie. Kluczowe jest to, co robi umysł. Najlepiej gdy umysł współpracuje z ciałem, wtedy mowa o zewnętrznych rytuałach. Ale sama istota procesu materializacji nie polega na technikach, lecz na duchu, który utrzymuje w umyśle określone wzorce i powraca do nich tak często, jak tylko może. Te wzorce do tego stopnia obrastają w energię, czy też interferują z energią, że dochodzi do materializacji.
Jest to ważne, ponieważ huna - jak to głosi Serge - jest jak jazda samochodem po wygodnej szosie, a nie wspinaczka wysokogórska, jak wielu może sądzić. Jest jak żeglowanie w stosunku do wiosłowania.
Ustawiasz się tylko w odpowiednim kierunku i płyniesz. To takie proste.
Problem pojawia się z chwilą, gdy brak nam wytrwałości i zrozumienia innych zasad (pozostałych sześciu zasad huny) żeglugi. Wtedy chcemy pchać, wiosłować i wytężać się. Dlatego stajemy się zestresowani. A stres hamuje materializację, jako że usztywniając energię uniemożliwia interferencję wzorców, energii i materii ciała.
Powinieneś zrozumieć i każdy stosujący hunę powinien pamiętać, że huna to praktyka wewnętrzna. Sukces zależy od tego, co dzieje się wewnątrz a nie na zewnątrz. Coś może ci się wydawać niemożliwe na zewnątrz, a jednak zachodzi, ponieważ wzorce, jakie się z tym wiążą, pochodzą z rzeczywistości.
I skoro jest to praktyka wewnętrzna, istotne w niej jest to, jak się czujesz a nie to, czy postępujesz poprawnie, słusznie wg jakichś zewnętrznych wzorców i powinności.
Być może nigdy nie uwierzysz w to, że jesteś uzdrowicielem. Gdy jednak utrzymujesz wzorzec uzdrawiania, w końcu zaczynasz się nim stawać wbrew temu, w co wierzysz lub w co wątpisz.
Spotykamy wzorce wszyscy i zawsze. Jedne pochodzą z wnętrza, inne z zewnątrz. Częściej sięgamy po wzorce zewnętrzne, ponieważ wydają nam się bardziej prawdopodobne. Ale wewnątrz też są wzorce, są one równie obiektywne i równie skuteczne, jak te, które zaobserwowaliśmy na przykładzie innych ludzi.
Bardzo ważne jest zachowanie luzu, ponieważ wtedy następuje swobodna interferencja między światem wewnętrznym i zewnętrznym. Wzorce mogą  pojawiać się spontanicznie i bez wysiłku.
Np. wzorzec twojego idealnego partnera. Szukasz go na zewnątrz? Tam go nie ma. Chcesz stworzyć go wysiłkiem wyobraźni? Nie udaje ci się to. On może przyjść tylko naturalnie z ducha. Tak samo wzorzec twojego sukcesu w dziedzinie pieniędzy, zdrowia, relacji towarzyskich i na duchowej ścieżce.
To są twoje indywidualne wzorce i płyną one z twojego ducha. Musisz być bardzo wyluzowany, by "być sobą" i nie wikłać się we wzorce z zewnątrz, przyswajane przez zmysły i obrabiane w wyobraźni.
W chwili, gdy się stresujemy, czepiamy się wzorców zewnętrznych, daje nam to poczucie równowagi i bezpieczeństwa. To może dobre na krótką metę, ale blokuje naszą samorealizację w sferach finansów, miłości, zdrowia, towarzyskiej i na duchowej ścieżce.
Wzorce, które widzisz w swoim duchu, twoje tzw. prawdziwe marzenia są do spełnienia. Tak jak roślina ma w sobie wzorzec samospełnienia, czyli bycia rośliną, a świat daje możliwości rozwoju, rozkwitu, realizacji tego wzorca, twoje prawdziwe, wewnętrzne wzorce również mogą się zrealizować. Ale niestety musisz wrzucić na luz. Musisz skończyć z "muszę" w sensie imperatywnym. Koniec przymuszania się, by pochłaniać i przetwarzać jakieś obce wzorce, jakieś inne pomysły na swoje życie, niż twoje własne.
KONIEC PRZYPORZĄDKOWYWANIA SIĘ.
Pojawia się lęk przed porażką, byciem niedostatecznie dobrym, kompetentnym, gdy kierujesz się obcymi wzorcami. I wyobcowujesz się. Tracisz interferencję między duchem, umysłem i ciałem. Jesteś zdany na zdolności fizyczne i intelektualne. Twoja praca nie ma nic wspólnego z pasją, raczej z karą odbywają w więzieniu. Tak samo związek itd.
Potrzeba ci wolności, aby wzorce z twojego ducha mogły dotrzeć do twojej świadomości. Bądź zatem wolny. Rób co uważasz. Stań się artystą chwili obecnej. Nie powielaj utartych wzorców, miej odwagę być sobą i robić to, czego naprawdę chcesz. Stań się głową a nie ogonem, graczem a nie piłką. Niech życie nie przydarza ci się już więcej - sam je twórz według wzorców, które odkrywasz w sobie.
Bo twoim sekretem bogactwa, idealnego związku, zdrowia, harmonijnych relacji z innymi, oświecenia i wtajemniczenia jesteś ty i tylko ty.

Munin: usługi szamańskie na dystans metodami huny i nie tylko. Bezpłatne diagnozy ze zdjęcia, tygodniowe sesje haipule i tiki, zdalna, terapia Reiki, inne. Strona: www.muninszaman.blogspot.com

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Spokój jest rozwiązaniem

Oto książka, dzięki której poszerzysz perspektywy i skutecznie przezwyciężysz trudności życiowe. Przedstawiono w niej strategie, za pomocą których wielcy myśliciele, mistrzowie medytacji i specjaliści od rozwiązywania problemów od stuleci rozwijają swoją uważność. Poznaj pojęcia, przykłady i opisane krok po kroku ćwiczenia i nawiąż kontakt ze swoim szerszym umysłem wewnętrznym. Skorzystaj z jego transformującej mocy! »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »