Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Zachowanie luzu - jak osiąga się cele według huny?

Autor Paweł Karwat, 23.11.2013
                          Zachowanie luzu - jak osiąga się cele według huny?


Huna nie jest systemem mającym moc sam przez się. To tylko, albo aż wiedza o tym, jak zachowuje się rzeczywistość, jak interferuje rzeczywistość wewnętrzna z zewnętrzną oraz jak wykorzystać pewne metody, by uskutecznić tę interferencję (czyli wzajemne oddziaływanie).
Istotą tego procesu jest materializacja. Nie oznacza to, że coś wynika z niczego. Chodzi o to, że nasze wytwory myślowe stają się wzorcami energetycznymi, z kolei energia organizuje materię.
Jak dowodzi nauka energię ma wszystko. Dużo na ten temat można dowiedzieć się z mechaniki kwantowej, o tym, jak wygląda ciało człowieka czy otaczający go świat na poziomie energii.
Szaman widzi podobnie, tylko nieco inną energię, subtelny aspekt ciała fizycznego. I szaman jeszcze nie sprowadza swojej aktywności do energii, ale do ducha, do osoby.
Piszę o tym dlatego, by wskazać na sposób, na jaki huna mówi o materializacji. W hunie to, co robi ciało ma podrzędne znaczenie. Kluczowe jest to, co robi umysł. Najlepiej gdy umysł współpracuje z ciałem, wtedy mowa o zewnętrznych rytuałach. Ale sama istota procesu materializacji nie polega na technikach, lecz na duchu, który utrzymuje w umyśle określone wzorce i powraca do nich tak często, jak tylko może. Te wzorce do tego stopnia obrastają w energię, czy też interferują z energią, że dochodzi do materializacji.
Jest to ważne, ponieważ huna - jak to głosi Serge - jest jak jazda samochodem po wygodnej szosie, a nie wspinaczka wysokogórska, jak wielu może sądzić. Jest jak żeglowanie w stosunku do wiosłowania.
Ustawiasz się tylko w odpowiednim kierunku i płyniesz. To takie proste.
Problem pojawia się z chwilą, gdy brak nam wytrwałości i zrozumienia innych zasad (pozostałych sześciu zasad huny) żeglugi. Wtedy chcemy pchać, wiosłować i wytężać się. Dlatego stajemy się zestresowani. A stres hamuje materializację, jako że usztywniając energię uniemożliwia interferencję wzorców, energii i materii ciała.
Powinieneś zrozumieć i każdy stosujący hunę powinien pamiętać, że huna to praktyka wewnętrzna. Sukces zależy od tego, co dzieje się wewnątrz a nie na zewnątrz. Coś może ci się wydawać niemożliwe na zewnątrz, a jednak zachodzi, ponieważ wzorce, jakie się z tym wiążą, pochodzą z rzeczywistości.
I skoro jest to praktyka wewnętrzna, istotne w niej jest to, jak się czujesz a nie to, czy postępujesz poprawnie, słusznie wg jakichś zewnętrznych wzorców i powinności.
Być może nigdy nie uwierzysz w to, że jesteś uzdrowicielem. Gdy jednak utrzymujesz wzorzec uzdrawiania, w końcu zaczynasz się nim stawać wbrew temu, w co wierzysz lub w co wątpisz.
Spotykamy wzorce wszyscy i zawsze. Jedne pochodzą z wnętrza, inne z zewnątrz. Częściej sięgamy po wzorce zewnętrzne, ponieważ wydają nam się bardziej prawdopodobne. Ale wewnątrz też są wzorce, są one równie obiektywne i równie skuteczne, jak te, które zaobserwowaliśmy na przykładzie innych ludzi.
Bardzo ważne jest zachowanie luzu, ponieważ wtedy następuje swobodna interferencja między światem wewnętrznym i zewnętrznym. Wzorce mogą  pojawiać się spontanicznie i bez wysiłku.
Np. wzorzec twojego idealnego partnera. Szukasz go na zewnątrz? Tam go nie ma. Chcesz stworzyć go wysiłkiem wyobraźni? Nie udaje ci się to. On może przyjść tylko naturalnie z ducha. Tak samo wzorzec twojego sukcesu w dziedzinie pieniędzy, zdrowia, relacji towarzyskich i na duchowej ścieżce.
To są twoje indywidualne wzorce i płyną one z twojego ducha. Musisz być bardzo wyluzowany, by "być sobą" i nie wikłać się we wzorce z zewnątrz, przyswajane przez zmysły i obrabiane w wyobraźni.
W chwili, gdy się stresujemy, czepiamy się wzorców zewnętrznych, daje nam to poczucie równowagi i bezpieczeństwa. To może dobre na krótką metę, ale blokuje naszą samorealizację w sferach finansów, miłości, zdrowia, towarzyskiej i na duchowej ścieżce.
Wzorce, które widzisz w swoim duchu, twoje tzw. prawdziwe marzenia są do spełnienia. Tak jak roślina ma w sobie wzorzec samospełnienia, czyli bycia rośliną, a świat daje możliwości rozwoju, rozkwitu, realizacji tego wzorca, twoje prawdziwe, wewnętrzne wzorce również mogą się zrealizować. Ale niestety musisz wrzucić na luz. Musisz skończyć z "muszę" w sensie imperatywnym. Koniec przymuszania się, by pochłaniać i przetwarzać jakieś obce wzorce, jakieś inne pomysły na swoje życie, niż twoje własne.
KONIEC PRZYPORZĄDKOWYWANIA SIĘ.
Pojawia się lęk przed porażką, byciem niedostatecznie dobrym, kompetentnym, gdy kierujesz się obcymi wzorcami. I wyobcowujesz się. Tracisz interferencję między duchem, umysłem i ciałem. Jesteś zdany na zdolności fizyczne i intelektualne. Twoja praca nie ma nic wspólnego z pasją, raczej z karą odbywają w więzieniu. Tak samo związek itd.
Potrzeba ci wolności, aby wzorce z twojego ducha mogły dotrzeć do twojej świadomości. Bądź zatem wolny. Rób co uważasz. Stań się artystą chwili obecnej. Nie powielaj utartych wzorców, miej odwagę być sobą i robić to, czego naprawdę chcesz. Stań się głową a nie ogonem, graczem a nie piłką. Niech życie nie przydarza ci się już więcej - sam je twórz według wzorców, które odkrywasz w sobie.
Bo twoim sekretem bogactwa, idealnego związku, zdrowia, harmonijnych relacji z innymi, oświecenia i wtajemniczenia jesteś ty i tylko ty.

Munin: usługi szamańskie na dystans metodami huny i nie tylko. Bezpłatne diagnozy ze zdjęcia, tygodniowe sesje haipule i tiki, zdalna, terapia Reiki, inne. Strona: www.muninszaman.blogspot.com

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Efekt placebo. Naukowe dowody na uzdrawiającą moc Twojego umysłu.

Czy możliwe jest uzdrowienie za pomocą myśli ? bez użycia leków lub ingerencji chirurga? Takie przypadki zdarzają się częściej niż myślisz. Teraz możesz nie tylko poznać naukowe dowody dotyczące tego pasjonującego fenomenu, ale również świadomie zastosować go we własnym życiu. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na styczeń 2020

Wielkie stellum w znaku Koziorożca, koniunkcja Saturna z Plutonem, półkrzyż znaków kardynalnych i zaćmienie Księżyca. Rok zaczyna się imponującą serią astrologicznych wydarzeń. Co nas zatem czeka wraz z początkiem roku? Zapraszam do lektury mojej prognozy na styczeń 2020.
więcej »