Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Felietony

Nakieruj się na Prawdę

Autor Paweł Karwat, 01.10.2013

 
                                                   Nakieruj się na Prawdę


Na Dalekim Wschodzie mówi się: śmierć jest najlepszym doradcą. My na Zachodzie, w kulturze zdominowanej przez religie dogmatyczne oraz przez naukowy światopogląd możemy poczuć się niewygodnie, gdy usłyszymy takie słowa. Dlaczego? Ponieważ na poziomie poznania jesteśmy bardzo mocno uzależnieni. Uzależnieni od autorytetów. Nie czujemy swobody poznawania świata, siebie, życia i śmierci, ale presję instytucji naukowych i religijnych, które wiedzą lepiej jaka jest prawda i które wszelkie samodzielnie próby jej odkrywania uważają za naukową, obyczajową, wyznaniową herezję.
Bardzo ważne jest aby wyzbyć się kontroli autorytetów, tego uzależnienia. To po pierwsze niezgodne z prawami człowieka. Masz prawo do wiedzy i do nauki, masz wolność wyznania. Nikt i nic nie ma prawa wpajać ci niczego, czy to pod kątem doktryny religijnej, czy naukowej.
Po drugie jest to niegodne, że musisz polegać stale na wynikach innych. To osłabia twoją inicjatywę. To uzależnienie ma i fizyczny, i psychiczny wymiar. Rzutuje się na wszystkie dziedziny życia, na twoje odczuwanie, postrzeganie i myślenie o rzeczywistości.
Prowadzi do konformizmu i schematyzmu. Jest wrogiem twojej wolności i pasji tworzenia.
Po trzecie masz mało czasu by poznać prawdę. Życie jest krótkie. Nie po to tu jesteśmy, by tylko żyć tym, co na zewnątrz. Poznanie prawdy to naturalne wyzwanie, to ogólny cel, dla którego tu jesteśmy.
Wszystko, co przeszkadza ci w realizacji tego celu, osłabia cię i sprawia, że chorujesz i że czujesz się niespełniony.
Śmierć bliskich uzmysławia nam, że życie poświęcone temu, czym oni się często zajmowali, kończy się śmiercią i jest absurdem. Twoje życie może wyglądać podobnie do życia twojej babki czy twojego dziadka, ojca lub matki, którzy odeszli. Przypomina życie ludzi zmarłych z twojej okolicy, z województwa, kraju, kontynentu, świata. Te same dążenia, podobne marzenia, smutki i radości, troska i walka o pieniądze, seks, zdrowie itd. Jakby ten sam scenariusz, co do którego możesz być pewnym, że kończy się tragicznie.
Masz do odegrania tragiczną rolę w całym tym spektaklu. Główny bohater na końcu ginie. Czy to ci nie przeszkadza?
Tu uwidacznia się podobieństwo między ludźmi na kształt podobieństwa zwierząt. Grupowo żyją i grupowo umierają. Powielają ten sam schemat. Czy jesteś tym usatysfakcjonowany?
Życie, twoje życie tylko wtedy nabiera sensu, gdy nakierowane jest na prawdę. Nakierowanie się na prawdę wymaga przede wszystkim odrzucenia autorytetów. Stajesz z umysłem wolnym od autorytatywnej wiedzy. Samodzielnie zadajesz pytania, drążysz i szukasz odpowiedzi.
W ten sposób podążasz duchową ścieżką. Duchowa ścieżka jest ścieżką prawdy. Nie jest to ścieżka kultu, ślepego poddawania się jakimś przewodnikom czy jak wspomniałem autorytetom.
Do tego, by poznawać samodzielnie i odrzucić autorytety potrzeba chęci i odwagi. Kontemplacja nad śmiercią może ci pomóc, by je w sobie wzbudzić. Inne życie, życie nienakierowane na prawdę jest pospolite, skazane na zagładę. Nie jest warte przeżycia. I nie jest dla ciebie odpowiednie.
Dlatego rodzisz się na tym świecie i rodzić się będziesz ponownie i ponownie, by wreszcie poznać prawdę i ją urzeczywistnić. Ale nie wierz w moje słowa, że reinkarnacja istnieje. Porzuć wiarę w to, co ktoś mówi na rzecz doświadczenia.
Szamanizm oferuje doświadczenie a nie dogmaty, w które należy wierzyć. Przekazuje metody, które możesz stosować, aby rozwinąć swoje postrzeganie o ciało energetyczne, jego czakry i aurę, o ciała subtelne i aby rozpoznać swoją prawdziwą naturę.

Munin – usługi szamańskie na dystans. Tygodniowe sesje huny (haipule) dla dziedzin: pieniądze, miłość, zdrowie, rodzina, duchowość, Roczna Szkoła Huny „La'a Kea” www.muninszaman.blogspot.com

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Prognoza TV na maj 2012

Maj rozpoczął się od gorących temperatur i wieści w świecie. Jak będzie klarowała się sytuacja do końca tego miesiąca? Posłuchaj prognozy Piotra Gibaszewskiego »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »