Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Terapie Naturalne i Zdrowie

Uzdrawiająca moc dźwięku

Autor Jarosław Frydrysiak, 20.03.2010

Uzdrawianie dźwiękiem nie jest wynalazkiem współczesnych  czasów, lecz  metodą  znaną od zarania dziejów i stosowaną  w każdej szerokości geograficznej  i w każdej kulturze. Dziś ponownie odkrywamy uzdrawiające zastosowanie pradawnych instrumentów, jak choćby gongów tybetańskich czy mosiężnych oraz kryształowych mis.
 


 

Szamańskie rytuały z użyciem bębnów potrafią wywołać u ludzi odmienne stany świadomości. Wiele pisze się także o zastosowaniu dźwięku w terapii dzieci autystycznych czy nadpobudliwych. Odpowiednio skoncentrowana wiązka fal dźwiękowych o wysokiej częstotliwości wykorzystywana jest w medycynie konwencjonalnej do rozbijania kamieni nerkowych.

Złudna stałość materii

Obserwowany  dzisiaj rozwój badań, wynalazki  i  fascynujące dokumenty  potwierdzają  to, czego tysiące lat temu  świadomi byli mędrcy i szamani.  Wiedzieli, że  dźwięk nie tylko wpływa na stan ludzkich emocji i umysłu, ale w sposób fizyczny kształtuje materię i ma bezpośredni wpływ na żywy organizm, nie tylko poprzez narząd  słuchu, lecz także poprzez całe ciało.

Czy to możliwe, by dźwięk mógł wywierać jakikolwiek wpływ na stałą – wydawałoby się przecież strukturę - którą jest nasze ciało… A jednak! Fizycy twierdzą, że stałość materii jest złudna. Nawet materia w pozornie sta­łym stanie - między innymi także twoje ciało fizyczne - prawie w stu procentach składa się z pustej przestrzeni. Takie wielkie są odległości między atomami, w porównaniu z rozmiarami samych atomów. Co więcej, nawet wnętrze każdego atomu mieści w so­bie głównie pustą przestrzeń. Pozostała jego zawartość przy­pomina raczej wibrację o pewnej częstotliwości, muzyczną nutę, aniżeli namacalną, zbudowaną z cząsteczek materię.

Cała materia  jest więc w ruchu. Jest  zatem w ruchu każdy żywy organizm, a także....  krzesło, na którym siedzisz, czasopismo, które czytasz . Jeśli  coś   jest w ruchu, emituje wibrację a wibracja wytwarza dźwięk. Dźwięk ma formę fal mierzonych w cyklach na sekundę (hertz), przebiegających  w jakimś rytmie. Każda komórka naszego ciała, każdy narząd jest w stanie nieustannej wibracji. Organy, które w przypadku choroby wibrują w niewłaściwym rytmie, poddane działaniu odpowiednio dobranego dźwięku, odzyskują właściwy rytm i częstotliwość.

Jesteśmy w pokoju pełnym starych zegarów…


Terapeuci posługują  się  tu  zjawiskiem  występującym w naturze, zwanym – pobudzenie. Silniejsze wibracje  jednego obiektu sprawią, że słabsze wibracje innego obiektu zmienią swój rytm i dostosują się do silniejszych wibracji pierwszego obiektu. Zjawisko to odkrył  duński naukowiec Chrystian Huygnes w 1665.  W interesujący sposób opisał je  Itzak Bentov ”Jesteśmy w pokoju pełnym starych  zegarów z wahadłami. Wprawiamy je w ruch w różnym czasie a one  zaczynają się bujać, każde  w innym rytmie. Następnego dnia jednakże, gdy wrócimy do pokoju, stwierdzimy, że wszystkie wahadła  bujają się razem w tym samym rytmie .” Ta zasada dotyczy  także ludzkiego ciała.

Om Healing, czyli uzdrawianie dźwiękiem Om


Obecnie w terapiach wykorzystywanych jest wiele technik opartych na falach akustycznych. Taki rodzaj fal emitują chociażby kamertony czy wcześniej wspomniane gongi i misy tybetańskie. Ale najgłębsze i trwałe przemiany można osiągnąć pracując z własnym głosem. Indywidualne, a szczególnie zbiorowe intonowanie niektórych dźwięków może wywierać potężny wpływ.

Jedną z technik, która wykorzystuje to zjawisko, jest Om Healing, czyli uzdrawianie dźwiękiem Om. Metoda ta wywodzi się ze starożytnych Indii, gdzie była znana i praktykowana jeszcze w czasach przedajurwedyjskich. Została ona przywrócona dzisiejszemu światu przez Swamiego Vishwanandę. Intonowanie tego dźwięku we właściwie zorganizowanej grupie sprawia, że uzdrawiająca moc wibracji Om jest spotęgowana i wyrównuje w nas wszystkie częstotliwości, które są w dysharmonii. W wyniku tego, różne energie negatywnych emocji są uwalniane i oczyszczane oraz aktywowana jest uzdrawiajaca energia wewnątrz nas. Technika ta działa na wszystkich poziomach istnienia: fizycznym, emocjonalnym, mentalnym i duchowym. Gdy proces ten jest wsparty regularną praktyką, rezultatem jest między innymi lepsze zdrowie. Moc uzdrawiająca może też być kierowana do osób nieobecnych w kręgu, miejsc, czy sytuacji życiowych, zależnie od tego, na czym skoncentruje się grupa czy poszczególni uczestnicy.

Dźwięk, zarówno ten wydawany przez niektóre instrumenty, jak i przez samego człowieka, jak w przypadku Om Healing,  może przywrócić danym narządom właściwe częstotliwości drgań. Generując ich automatyczne zdrowienie na poziomie fizycznym. A ukierunkowanie przepływu energii życiowej w układzie energetycznym człowieka, co wiąże się z likwidowaniem zatorów i uzupełnianiem deficytów w czakrach i meridianach, powoduje przywrócenie naturalnych możliwości samouzdrawiania organizmu. Kiedyś jeden z wizjonerów Edgar Cayce powiedział: „Dźwięk będzie lekarstwem przyszłości”. Ta przyszłość już staje się teraźniejszością.

Więcej informacji: www.om-healing.org/pl oraz http://atmakriya.ownlog.com

 

 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Otwieramy się na współpracę

Po dwóch latach istnienia na rynku ezoteryki, szukamy nowych możliwości rozwoju. Otwieramy się na współpracę z osobami, które mają ''pomysł'' na nowe horyzonty, działania i cele dla serwisu Ezoter.pl »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na październik 2019

Półkrzyż na pełni Księżyca, widowiskowa opozycja na nowiu, nadciągający kryzys ekonomiczny oraz polskie wybory do parlamentu. Zapraszam do lektury prognozy na październik 2019.
więcej »