Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Terapie Naturalne i Zdrowie

Uzdrawiająca moc dźwięku

Autor Jarosław Frydrysiak, 20.03.2010

Uzdrawianie dźwiękiem nie jest wynalazkiem współczesnych  czasów, lecz  metodą  znaną od zarania dziejów i stosowaną  w każdej szerokości geograficznej  i w każdej kulturze. Dziś ponownie odkrywamy uzdrawiające zastosowanie pradawnych instrumentów, jak choćby gongów tybetańskich czy mosiężnych oraz kryształowych mis.
 


 

Szamańskie rytuały z użyciem bębnów potrafią wywołać u ludzi odmienne stany świadomości. Wiele pisze się także o zastosowaniu dźwięku w terapii dzieci autystycznych czy nadpobudliwych. Odpowiednio skoncentrowana wiązka fal dźwiękowych o wysokiej częstotliwości wykorzystywana jest w medycynie konwencjonalnej do rozbijania kamieni nerkowych.

Złudna stałość materii

Obserwowany  dzisiaj rozwój badań, wynalazki  i  fascynujące dokumenty  potwierdzają  to, czego tysiące lat temu  świadomi byli mędrcy i szamani.  Wiedzieli, że  dźwięk nie tylko wpływa na stan ludzkich emocji i umysłu, ale w sposób fizyczny kształtuje materię i ma bezpośredni wpływ na żywy organizm, nie tylko poprzez narząd  słuchu, lecz także poprzez całe ciało.

Czy to możliwe, by dźwięk mógł wywierać jakikolwiek wpływ na stałą – wydawałoby się przecież strukturę - którą jest nasze ciało… A jednak! Fizycy twierdzą, że stałość materii jest złudna. Nawet materia w pozornie sta­łym stanie - między innymi także twoje ciało fizyczne - prawie w stu procentach składa się z pustej przestrzeni. Takie wielkie są odległości między atomami, w porównaniu z rozmiarami samych atomów. Co więcej, nawet wnętrze każdego atomu mieści w so­bie głównie pustą przestrzeń. Pozostała jego zawartość przy­pomina raczej wibrację o pewnej częstotliwości, muzyczną nutę, aniżeli namacalną, zbudowaną z cząsteczek materię.

Cała materia  jest więc w ruchu. Jest  zatem w ruchu każdy żywy organizm, a także....  krzesło, na którym siedzisz, czasopismo, które czytasz . Jeśli  coś   jest w ruchu, emituje wibrację a wibracja wytwarza dźwięk. Dźwięk ma formę fal mierzonych w cyklach na sekundę (hertz), przebiegających  w jakimś rytmie. Każda komórka naszego ciała, każdy narząd jest w stanie nieustannej wibracji. Organy, które w przypadku choroby wibrują w niewłaściwym rytmie, poddane działaniu odpowiednio dobranego dźwięku, odzyskują właściwy rytm i częstotliwość.

Jesteśmy w pokoju pełnym starych zegarów…


Terapeuci posługują  się  tu  zjawiskiem  występującym w naturze, zwanym – pobudzenie. Silniejsze wibracje  jednego obiektu sprawią, że słabsze wibracje innego obiektu zmienią swój rytm i dostosują się do silniejszych wibracji pierwszego obiektu. Zjawisko to odkrył  duński naukowiec Chrystian Huygnes w 1665.  W interesujący sposób opisał je  Itzak Bentov ”Jesteśmy w pokoju pełnym starych  zegarów z wahadłami. Wprawiamy je w ruch w różnym czasie a one  zaczynają się bujać, każde  w innym rytmie. Następnego dnia jednakże, gdy wrócimy do pokoju, stwierdzimy, że wszystkie wahadła  bujają się razem w tym samym rytmie .” Ta zasada dotyczy  także ludzkiego ciała.

Om Healing, czyli uzdrawianie dźwiękiem Om


Obecnie w terapiach wykorzystywanych jest wiele technik opartych na falach akustycznych. Taki rodzaj fal emitują chociażby kamertony czy wcześniej wspomniane gongi i misy tybetańskie. Ale najgłębsze i trwałe przemiany można osiągnąć pracując z własnym głosem. Indywidualne, a szczególnie zbiorowe intonowanie niektórych dźwięków może wywierać potężny wpływ.

Jedną z technik, która wykorzystuje to zjawisko, jest Om Healing, czyli uzdrawianie dźwiękiem Om. Metoda ta wywodzi się ze starożytnych Indii, gdzie była znana i praktykowana jeszcze w czasach przedajurwedyjskich. Została ona przywrócona dzisiejszemu światu przez Swamiego Vishwanandę. Intonowanie tego dźwięku we właściwie zorganizowanej grupie sprawia, że uzdrawiająca moc wibracji Om jest spotęgowana i wyrównuje w nas wszystkie częstotliwości, które są w dysharmonii. W wyniku tego, różne energie negatywnych emocji są uwalniane i oczyszczane oraz aktywowana jest uzdrawiajaca energia wewnątrz nas. Technika ta działa na wszystkich poziomach istnienia: fizycznym, emocjonalnym, mentalnym i duchowym. Gdy proces ten jest wsparty regularną praktyką, rezultatem jest między innymi lepsze zdrowie. Moc uzdrawiająca może też być kierowana do osób nieobecnych w kręgu, miejsc, czy sytuacji życiowych, zależnie od tego, na czym skoncentruje się grupa czy poszczególni uczestnicy.

Dźwięk, zarówno ten wydawany przez niektóre instrumenty, jak i przez samego człowieka, jak w przypadku Om Healing,  może przywrócić danym narządom właściwe częstotliwości drgań. Generując ich automatyczne zdrowienie na poziomie fizycznym. A ukierunkowanie przepływu energii życiowej w układzie energetycznym człowieka, co wiąże się z likwidowaniem zatorów i uzupełnianiem deficytów w czakrach i meridianach, powoduje przywrócenie naturalnych możliwości samouzdrawiania organizmu. Kiedyś jeden z wizjonerów Edgar Cayce powiedział: „Dźwięk będzie lekarstwem przyszłości”. Ta przyszłość już staje się teraźniejszością.

Więcej informacji: www.om-healing.org/pl oraz http://atmakriya.ownlog.com

 

 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Kosmiczna spirala. Przekazywanie wiedzy za pośrednictwem DNA

Autor połączył wiedzę pochodzącą od peruwiańskich Indian, mitologię i szamanizm z najnowszymi odkryciami biologii molekularnej i neurologii, by odkryć zaskakujące fakty. Okazało się, że wiedza naszych przodków została nam przekazana w kodzie DNA. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na lipiec 2020

Jaki będzie wynik wyborów prezydenckich? W jakim kierunku podąża sytuacja w Polsce? Czy nadciąga druga fala epidemii covid-19? Zapraszam do obejrzenia prognozy wideo na lipiec 2020.
więcej »