Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Jak woda drążąca skałę

Autor Paweł Karwat, 19.09.2013

 

                                                     Jak woda drążąca skałęWoda może skruszyć skałę, gdy wystarczająco długo ją drąży. Wytrwałość to czwarta zasada huny - MANAWA. Gdy wytrwale przenikasz wciąż świadomością do swojego wnętrza, do swojej energii, do swoich pragnień, myśli, docierasz do rzeczywistości subtelnej, do ukrytych mocy - kruszysz skałę fizycznej perspektywy ego.
Wymaga to jednak nieustannej pracy nad sobą. Jak uczy pewna buddyjska sutra: nie trać czasu w dzień czy w nocy. Dlatego świetnym wyjściem są ćwiczenia jogi snu i śnienia, pozwalające eksploatować noc i sen aby drążyć i drążyć świadomością.
Przypomina to wydobywanie ropy naftowej. Musisz wypuścić wiertła i kopać głęboko w ziemi, aż dotrzesz do złoża. Jeżeli się zatrzymasz, nic z tego.
Szamani uczą cię, że złoże jest w tobie. Ono istnieje naprawdę. Jeżeli będziesz drążyć nie może być tak, że nie osiągniesz sukcesu, że się nie dokopiesz. Twoje pole - pole twojej natury jest obfite w "ropę".
Dlatego wierć, zgłębiaj, kieruj uwagę do wnętrza. To jak w uzdrawianiu. By stać się skutecznym uzdrowicielem, który kontroluje uzdrawianie musisz przenikać świadomością od narządów, widzieć ich energetyczne, astralne i mentalne aspekty. Wtedy działasz i przynosi to efekty.
Jeżeli będziesz szukał - znajdziesz. Żyjesz na kopani diamentów. Twoja natura jest jak kopalnia diamentów. Zacznij tylko w niej kopać, a zobaczysz diamenty. Prawdziwe skarby. Zacznij gdziekolwiek a to przyniesie skutek.
Ludzie pytają się może: jak zacząć duchowy rozwój? Podążanie duchową ścieżką? Po prostu zacznij nią iść i nigdy się nie zatrzymuj - nie daj się zwieść, że już wystarczy, że nic nie ma więcej do zrobienia, że możesz przestać drążyć, że nie ma więcej "przygód do złowienia". Idź na swój sposób. To oznacza inicjatywę. Nikt cię nie nauczy inicjatywy. I nikt nie nauczy cię samodyscypliny.
Szukasz tego na zewnątrz, ale nie znajdujesz. Chcesz cieszyć się diamentami innych ludzi, szukasz guru, któremu mógłbyś służyć za trochę diamentów z jego kopalni. Przestań to robić. Masz wszystko, czego ci potrzeba by być oświeconym i wtajemniczonym człowiekiem. Masz to w sobie. Z chwilą, gdy patrzysz na zewnątrz w nadziei znalezienia tego, już błądzisz. To fundamentalny błąd poznawczy. Z niego wypływają fundamentalne błędy działania.
MANAWA głosi: teraz jest moment mocy. Teraz możesz wejść w kontakt z samym sobą. Nie musisz stawiać sobie warunku: może kiedyś. Może na tym kursie, albo na tamtym. Może za rok pojadę na lamę czy innego mistrza.
Teraz zacznij kopać. Nie czekaj. Nie odkładaj tego na potem. Bądź jak woda drążąca skałę.
Wreszcie dokopiesz się do mocy, do ukrytych zdolności. Wiele z tego, co wyda ci się niemożliwym, okaże się możliwe. Nie dlatego, że cuda istnieją, że "wszystko jest możliwe", ale dlatego, że poznasz ukryty porządek i potencjał naturalny.
Wejdziesz w kontakt ze źródłem, które jest w tobie, które jest tobą. I nie oznacza to, że jednego dnia wszystko się rozwiąże i osiągniesz nadludzkie moce. To rozwój, to proces. Tego jest coraz więcej. Proporcjonalnie do twojej inicjatywy i samodyscypliny, by drążyć i drążyć jeszcze głębiej. A do tego potrzeba wytrwałości, MANAWY.

Munin – usługi szamańskie na dystans. Tygodniowe sesje huny (haipule) dla dziedzin: pieniądze, miłość, zdrowie, rodzina, duchowość – www.muninszaman.blogspot.com

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Bezwarunkowo kochać samego siebie

Jeśli słysząc zdania typu "bezwarunkowo kocham siebie, bez względu na sytuację, w jakiej się znalazłem, bez względu na poziom zarobków, długi, na udany czy nieudany związek, dobre czy kiepskie zdrowie, zdrowe czy niezdrowe relacje towarzyskie, bycie oświeconym lub nie" odczuwamy dyskomfort, wewnętrzną niezgodę i opór, to możemy być pewni, że mamy problem z miłością do siebie. Podobnie kiedy cała sprawa kochania siebie wydaje nam się nieistotną bzdurą, sentymentalną zabawą, dziecinadą i nie przywiązujemy do tego wagi. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na luty 2020

Styczniowe stellum w znaku Koziorożca zdążyło przewalić się przez świat w postaci serii wstrząsów. Przed nami kolejne odsłony tego dramatu. Co z Bliskim Wschodem, co z epidemią grypy w Chinach, politycznymi i ekonomicznymi konsekwencjami zawirowań w Państwie Środka oraz co w kraju przed wiosennymi wyborami prezydenckimi? Zapraszam do lektury prognozy na luty 2020.
więcej »