Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Kiedy odchodzą bliscy

Autor Paweł Karwat, 16.06.2013

                                                 
                                                  

                                                Kiedy odchodzą bliscyWszyscy umrzemy. Tyle, że różnimy się nierzadko pojęciami tego "umierania". Dla jednych śmierć to koniec, absolutny kres życia. Dla innych to życie ma co prawda kres, ale istota, która go doświadcza, nie jest z nim tożsama, trwa dalej.
Może być albo tak, albo tak: P lub nie-P. Jaka jest prawda? I czy można ją poznać?
W tym momencie pojawiają się założenia. Zakładam, że nie da się poznać tej prawdy. Więc nie kwapię się do jej badania. Żyję życiem nieskierowanym na tę prawdę. Inni zakładają, że jest ona osiągalna, więc próbują ustawić się do niej odpowiednio, interesują się nią, dużo mówią i czytają na temat śmierci.
Jak podchodzi do tego szamanizm? Szamanizm nie interesuje się prawdą w sensie naukowym, logicznym, teoretycznym. Dlatego niczego nie zakłada. Jest wolny od "za" i "przeciw". Odpowiedzi przynosi wiatr, a nie intelekt ludzki.
Odpowiedzi, prawda jest jak deszcz i zimne powietrze. Nie musisz się nad nią zastanawiać - doświadczasz jej.
To prawda w sensie metafizycznym a nie teoriopoznawczym czy logicznym. Masz bezpośredni kontakt z rzeczywistością (IKE), i nie ma tu miejsca na wątpliwości czy snucie teorii, na odpowiadanie za pomocą intelektu.
Co się dzieje z naszymi bliskimi, którzy odchodzą? Pytanie: jak stawiamy tę kwestię? Jakiej odpowiedzi oczekujemy? Czy kiedy ktoś nam powie, że trwają dalej, że się reinkarnują, poczujemy się lepiej? Czy opuszczą nas wątpliwości? Czy przestaniemy być smutni? Chyba nie, jeżeli trwamy przy zdrowych zmysłach.
Takie argumenty logiczne, takie wywody, jakie często możemy spotkać, to za mało. To ma pozornie siłę przekonywania, ale nie dla człowieka mającego uczucia, świadomość, opierającego swoje życie na świadomości i doświadczeniu.
W chwili, gdy odchodzą bliscy, przeżywamy smutek, którego żadne argumenty logiczne nie usuną. Potrzeba w tym momencie innej instancji.
Nie zakładaj niczego. Prawda nie jest założeniem. Prawda szamanów nie jest "logiczną wartością zdania", nie jest też zgodnością treści świadomości i rzeczy. Prawda szamanów jest rzeczą, to jej strona, jej sens dany w bezpośrednim poznaniu.
Gdy w ten sposób odniesiemy się do tych, którzy odeszli, kiedy wyrzucimy z głowy wszystkie teorie, założenia, idee, pojęcia, wierzenia, poglądy, zaczniemy widzieć prawdę. Widzieć prawdę znaczy wiedzieć. Myślenie nie jest widzeniem. Myślenie nie prowadzi do prawdy. Prawda jest w rzeczach i w osobach a nie w myśleniu, w poprawnych sądach o świecie, o życiu i śmierci.
Zawieś wszystkie sądy, oddaj się mocy świadomości, zaufaj jej, a zapewniam cię, że odkryjesz prawdę, której pragniesz.
Czy istnieje reinkarnacja? Czy istnieje świat astralny? Czy istnieją ciała subtelne? Zapytam: jaki rodzaj odpowiedzi cię interesuje? Teoria? A może wolisz spotkać się z rzeczywistością, by ona sama pokazała ci jaka jest prawda?
Jeżeli interesujesz się teoriami, to w tym samym czasie ignorujesz realia. Szamanów teorie nie obchodzą, chyba że służą celom praktycznym.
Usługi szamańskie na dystans: uzdrawiające sesje haipule (huna)
www.muninszaman.blogspot.com
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Czy możemy uzdrawiać na odległość?

Wiele słyszymy na temat uzdrawiania energią życiową w postaci zabiegów wykonywanych na miejscu. Można przyzwyczaić się do myśli, że jest to jedyna możliwa opcja tego rodzaju oddziaływania. Fakty okazują się jednak inne. Wiele osób korzysta z pomocy zdalnej. Telebioenergoterapia jest metodą, którą poznać można na profesjonalnych kursach zawodowych. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na czerwiec 2019

Ciekawy i mocny układ trzech ważnych figur sprawia, że w nadchodzących tygodniach nuda i stagnacja nam nie grozą. Jakie są konsekwencje wyborów do Parlamentu Europejskiego? Jaka nas czeka jesień polityczna? Zapraszam do lektury prognozy na czerwiec 2019.
więcej »