Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Cierpienie jako lekcja

Autor Paweł Karwat, 16.05.2013

 

 

 

 

 

                                                     Cierpienie jako lekcja

 

Nie zniekształcaj świata myślami. Jak możesz to skutecznie robić? Przestać kierować się jakąś "logią", jakimś "izmem" czy "yzmem".

Jeśli masz wizję świata, zniekształcasz swoje doświadczenie tą wizją. Dla przykładu przyjmujesz naukową wizję świata i jesteś z siebie dumny, że taki wydajesz się inteligentny. Wszędzie okiem wyobraźni widzisz atomy, kwanty i kwarki. Nie dopuszczasz tym samym do wiadomości innych zjawisk, związanych z twoim duchem i jego naturą.
O miłości mówisz, że to "chemia" a o życiu, że "biologia". Jesteś bardzo niemądry. Potrzeba ci wiele cierpienia i może wiele wcieleń by się obudzić. W cierpieniu doświadczasz świata i siebie takimi, jakimi są naprawdę.
Ja osobiście nie mam litości dla wielu ludzi, którzy cierpią. Cierpienie to dla nich istotna lekcja - lekcja tego, kim są i czym jest rzeczywistość.
Ale oni potrafią uparcie trzymać się własnych poglądów. Mogą nawet umrzeć za swoje religijne racje. Co za absurd. Wizja świata za ludzkie życie...
Gdy jesteś przebudzony, nie masz żadnej wizji świata ani filozofii życia. Jest tylko jedna prawda. Nie musisz jej nazywać, ubierać w system.
I ta prawda nie wynika z tego, co myślisz i mówisz. Możesz myśleć i mówić rzeczy nieprawdziwe, a to niczego nie zmienia.
To rozumieją właśnie prawdziwi mistrzowie zen. Cokolwiek powiesz to bez znaczenia dla prawdy. Jeżeli jesteś do niej przebudzony, czy powiesz, że jest ona jak miska pełna czereśni, czy nie jest, nie będzie miało żadnego znaczenia.
Ludzie mówią tysiące bzdur, że są materialistami, sceptykami albo gorliwie wierzącymi w jakiś religijny obraz świata. To wszystko myślenie, wytwory umysłu. To nie ma nic wspólnego z prawdą.
Jeżeli chcesz poznać prawdę, musisz wykroczyć poza myślenie. Cierpienie skutecznie ci w tym pomaga. Tylko ucz się. Pozwól cierpieniu wykonywać w tobie pracę. Gdy cierpisz kieruj się do wnętrza i pytaj: kto cierpi? Czyli jakie są podstawy mojego cierpienia. Co stoi za moim odczuwaniem bólu, niewygody, choroby. Co to za "ja", którego ono dotyczy.
Ludzie często w ciężkich problemach i chorobach docierają do prawdy. Tak było ze mną. Ciężkie trudności ze zdrowiem psychofizycznym doprowadziły mnie do psychotroniki i bioenergoterapii. Doświadczyłem energii ponad wszelką wątpliwość, zacząłem ją wyraźnie widzieć. Wszystko dzięki mojemu nauczycielowi, który był również moim terapeutą, oraz dzięki temu, że przyjąłem lekcję, jakiej udzieliło mi cierpienie.
Otworzyłem się na zjawiska psychotroniczne, ezoteryczne i duchowe naprawdę. I to naprawdę działa, to naprawdę istnieje. Na tym można polegać. I to jest prawdziwe. Dochodzisz do tego poprzez swoje doświadczenie a nie jakieś "dowody", jakieś śmieszne teorie, czcze spekulacje. To nie ma mocy prawdy. Zostaw to, szkoda czasu. Nie dyskutuj, nie polemizuj o zjawiskach paranormalnych czy psychotronice. To droga donikąd. Polemizuje, kłóci się ten, kto nie zna prawdy.
Cierpienie pokazuje ci, że coś nie gra w twojej postawie. Nie ma "słusznego cierpienia". Jeżeli ktoś cierpi, to cierpi z powodu swoich błędów. Jeśli ktoś prześladuje cię za twoje wyznanie to znaczy, że coś nie tak z twoim wyznaniem. Zostaw je, ono jest niewłaściwe.
Nie ma cierpienia za prawdę - cierpi się tylko przez uwikłanie w fałszu. Nie ma "godnego cierpienia" - każde cierpienie wskazuje na twoje pomyłki, na sztywność umysłową, na pochłonięcie przez przekonania i jakiś obraz świata.
Niemniej potrzebujesz cierpienia. Inaczej nie dowiesz się co nie działa w twoim życiu. Aczkolwiek nie musisz tego posłuchać. Możesz nadal brnąć w swoje śmieszne poglądy. Im bardziej jednak będziesz uparty, tym więcej doświadczysz bólu.
Gdy cierpisz w związku to znaczy, że masz niewłaściwy związek. Gdy cierpisz w pracy to znaczy, że wykonujesz niewłaściwą pracę itd. Jeżeli cierpisz w swoim ubraniu, to znaczy, że do ciebie nie pasuje lub jest za ciasne. Zmień to - zmień ubranie lub je popraw. Ale nie tkwij w tym - to niemądre. 

 
www.muninszaman.blogspot.com
 
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Praca ze świadomością i podświadomością

Świadomość i podświadomość to dwa aspekty naszej natury. Jak je lepiej poznać i co może nam dać praca z nimi? »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »