Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Felietony

Wróżka czy coach?

Autor Paulina Napora, 18.02.2013

                                                               
                                                         

                                                       Wróżka czy coach?


Niedawno usłyszałam, że rynek ezoteryczny w Polsce jest wart rocznie 2 miliardy złotych, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy z porad wróżek skorzystało 3 miliony Polaków. Największą popularnością cieszą się wróżby i przepowiednie multimedialne, czyli bez osobistego kontaktu. Wydajemy ok. 4PLN  i mamy odpowiedź na dręczące nas pytanie.

Nie mogę przestać o tym myśleć. Jak to jest? Weźmy pytanie: czy mam się rozwieść z mężem. Usłyszymy odpowiedź- tak, to nie jest człowiek dla ciebie, gdzieś blisko czeka na ciebie twoja druga połówka. I co dalej? Jesteśmy w stanie w to uwierzyć i podjąć tak ważną decyzję? Albo: jaki zawód mam wybrać? Karty mówią, że masz predyspozycje do budownictwa. Super! Idę do technikum budowlanego. Czy to jest takie proste?

Od dwóch lat pracuję jako coach, trener rozwoju osobistego. Coaching daje możliwość wprowadzenia zmian w swoim życiu. Zrobienia generalnych porządków. Przyglądnięcia się sobie. Zaprzestania życia jak na automatycznym pilocie. Zyskania uważności. Nauczenia się świadomego dokonywania wyborów. Piszę o tym, rozmawiam i najczęściej spotykam się z oporem- zmiana? A po co? Przecież jakoś żyję. Jest dobrze. Zawsze mogłoby być lepiej, ale cóż, takie jest życie.
Zrozumiałam, że boimy się zmian, bo boimy się tego czego nie znamy. Mam szacunek dla osobistego tempa rozwoju każdego człowieka. Nic na siłę. Każdy doświadcza tyle na ile pozwoli. Jednak kiedy dowiedziałam się jak wiele osób szuka pomocy w ezoteryce zaniepokoiło mnie to. Czy nie jest tak, że przenosimy odpowiedzialność za nasze życie na wróżkę? Kiedy nie potrafimy podjąć decyzji, dokonać wyboru wysyłamy sms-a i…? I co dalej?

Sama parę razy korzystałam z usług tarocisty. Będąc na życiowym zakręcie potrzebowałam wskazówki. Byłam bardzo zagubiona. Nie trafiały do mnie dobre rady rodziny czy przyjaciół. Miałam to szczęście, że trafiłam do specjalisty. Uprzedził mnie, że Tarot „powie” w jakim momencie życia jestem, co jest teraz dla mnie ważne, a odpowiedź na moje pytanie muszę potraktować jako wskazówkę, możliwość, przepowiednię w tym znaczeniu: co może się wydarzyć jeśli pójdę tą drogą. Wróżba nie pozbawia mnie możliwości wyboru. Wręcz przeciwnie. Jeśli jestem uważna powinnam skupić się na tym jak reaguję na to co usłyszałam- czy cieszy mnie to i chcę, żeby tak było, czy zyskałam świadomość, że mogę coś zniszczyć, stracić. Reszta zależy ode mnie.
I nagle uświadomiłam sobie jak cudownie mogą się te dwa nurty dopełniać. Ezoteryka udzieli odpowiedzi na pytania o naszą przyszłość z poziomu duchowego, wskaże drogę, ale nie każdy człowiek będzie wiedział co z tym zrobić. Może czuć się zagubiony. Wtedy ma możliwość skorzystania z usług coacha, który posiada wiedzę i umiejętności jak poprowadzić kogoś do jego celu, jak motywować, wspierać, czuwać.

Jest coś co odróżnia te dwa podejścia. W procesie coachingowym odpowiedzialność za efekty ponosi klient. To od jego zaangażowania zależy rezultat. I tak sobie myślę, że stąd może brać się opór.
Moje życie odmieniło się kiedy wzięłam je w swoje ręce , kiedy przestałam obwiniać los , ludzi i Wszystkich Świętych za swoje porażki, kiedy zakasałam rękawy i wzięłam się do roboty. W najtrudniejszych chwilach wspiera mnie Tarot, medytacja, yoga. Kiedy czuję sens nie zadaję zbędnych pytań. Płynę z nurtem rzeki.

Chcesz porozmawiać? Zadzwoń lub napisz do mnie.
paulinanapora@autograf.pl  Tel. 602 702 403


Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               

Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Cukrowa mafia

Cukier to silny środek uzależniający. Często przyjmujemy go w ukrytej formie nie mając tego świadomości. Jak wykazują niezależne badania, coraz więcej osób cierpi z powodu chorób będących konsekwencją jego spożywania. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »