Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Terapie Naturalne i Zdrowie

Badanie pierwotnych przyczyn chorób

Autor Alani Satori, 06.02.2013

 

                                   BADANIE PIERWOTNYCH PRZYCZYN CHORÓB
 


Współcześnie coraz więcej ludzi zauważa, że tradycyjna medycyna leczy wyłącznie symptomy zapominając o prawdziwych przyczynach choroby. Jak jednak badać te prawdziwe przyczyny? Badacze dostrzegają związek pomiędzy niezdrową dietą, a chorobami. Jednak dieta nie jest pierwotną przyczyną. Należy zadać sobie pytanie: dlaczego ludzie odżywiają się niezdrowo? Dlaczego sięgają po używki, narkotyki, substancje, które ich trują i uzależniają?

Często przyczyną, która stoi za tego typu zachowaniem jest stres i negatywne emocje. Coraz więcej badaczy uważa stres za jedną z głównych przyczyn chorób. Jednak stres i ciężkie emocje też nie biorą się znikąd. Często przyczyną jest tu wchodzenie w toksyczne relacje, brak wybaczenia, brak akceptacji, pycha, przywiązania oraz dążenia naszego ego.

Należy jednak zaznaczyć, że świat zewnętrzny nie jest wcale winny. To my sami wybieramy swoje doświadczenia. Jednak dlaczego je wybieramy? Często dzieje się tak, ponieważ mamy z daną osobą pewną karmę albo też sami musimy doświadczyć skutków naszych działań z przeszłości.

Wielu badaczy zatrzymuje się na tym etapie i bada karmę. Jeśli będziemy dociekliwi możemy zapytać dalej – dlaczego wchodzę w karmiczne relacje? Dlaczego to wszystko mnie spotyka? Podążając tą drogą dojdziemy do podstawowego pytania ,,kim jestem”. Karma, a co za nią idzie ciężkie emocje i niezdrowe zachowania są jedynie skutkiem tego, że zapomnieliśmy co jest naszą istotą – kim jesteśmy? Jaka jest nasza prawdziwa natura?

Czy zatem odpowiedź na pytanie ,,kim jestem?'' może stać się odpowiedzią i lekarstwem na wszystkie choroby? Jednak na to pytanie nie możemy odpowiedzieć za pomocą umysłu, gdyż odpowiedź wybiega daleko poza słowa, logikę i racjonalne myślenie. Chodzi tu bardziej o wczucie się w siebie, wsłuchanie się w głos swojego serca i wyjście poza świat dualności. Gdy poczujemy w pełni odpowiedź na pytanie ,,kim jestem” wtedy wszystkie pozostałe przyczyny chorób posypią się jak zamki z piasku, a człowiek uzyska pełne zdrowie i wolność. Niestety dla wielu ludzi nie jest to łatwe.

Gdy w tym łańcuchu przyczynowo – skutkowym dochodzimy do manifestacji choroby na płaszczyźnie fizycznej, to bardzo prawdopodobne jest, że już tak długo zaprzeczaliśmy swojej prawdziwej istocie, że nie potrafimy w pełni doświadczyć tego kim naprawdę jesteśmy. Popadamy w świat zależności, szukamy przyczyn, winnych i lekarstwa na zewnątrz. W ten sposób ludzie zaczynają żyć w świecie iluzji, a im większa iluzja, tym więcej chorób i cierpienia. Za to cierpienie jednak też możemy być wdzięczni, gdyż może stać się ono drogowskazem, który jak po nitce do kłębka doprowadzi nas do samopoznania i uwolnienia.

 

Zapraszamy na blog: http://frutarianka.blogspot.com/ 
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Uzdrawianie Gamma. Jak w 5 minut wyeliminować z podświadomości ograniczające nas przekonania

Od naszych przekonań zależy wszystko, co nas w życiu spotyka. Ale są one jak góra lodowa.Jesteśmy świadomi jedynie w 10% z nich. Pozostałe 90% leży w podświadomości. Często więc nie zdajemy sobie sprawy z tego, jakie one są i jaki mają wpływ na nasze życie. Dzięki Systemowi Uzdrawiania Gamma poznasz te przekonania, których nie jesteś świadomy i zdołasz je zmienić. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2020

Po serii zaćmień z czerwca i lipca, przed kwadraturami Marsa do stellum w znaku Koziorożca, nadciąga II fala epidemii wirusa covid-19. Co nas zatem czeka w sierpniu? Zapraszam do lektury astrologicznej prognozy na nadchodzacy miesiąc.
więcej »