Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Kuchnia

Świadome a racjonalne podejście do jedzenia

Autor Alani Satori, 29.01.2013

 

 

Świadome a racjonalne podejście do jedzenia oraz życie w zgodzie z własnym ciałem!

Ludzie jedzą racjonalnie, ale czy to znaczy, że jedzą świadomie?

Liczą kalorie bo tak im ktoś powiedział. Odrzucają pewien produkt bo gdzieś przeczytali, że jest on niezdrowy, po jakimś czasie znów do niego wracają bo nagle ktoś mądrzejszy powiedział, że zawiera cenne substancje odżywcze. Czytają mądre książki o dietetyce, studiują tabelki. Odmawiają sobie produktów, na które mają ochotę i zmuszają się do jedzenia czegoś, czego nie lubią.

Jedzą racjonalnie – mają ścisły plan, dietę, listę produktów dozwolonych i zabronionych. Kupują organiczne owoce i warzywa, czytają etykiety, posiadają profesjonalny sprzęt kuchenny.

Jedzą racjonalnie, ale czy jedzą świadomie? Czy są uważni gdy przeżuwają? Czy jedzą wszystkimi pięcioma zmysłami? Czy są obecni? Czy ich codzienne sprawy, martwienie się o zdrowie i idealną dietę, nie przysłaniają im tego magicznego momentu w tu i teraz? Na ile są świadomi tej reakcji, która zachodzi właśnie pomiędzy nimi, a tym co wkładają do ust? Można jeść zdrowe, ekologiczne warzywa i owoce, a jednocześnie, jeść z emocji, w pośpiechu w atmosferze pełnej stresu i napięcia.

Czy zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze ciało cierpi najbardziej wtedy, gdy jesteśmy zestresowani?

Traktujemy nasze ciało jak wyścigowego konia – zakładamy mu uprzęż reguł i schematów i chcemy przejąć absolutną kontrolę nad jego potrzebami. Mówimy mu w jakich ilościach, i o której godzinie ma jeść, kiedy chodzić spać, jak często ćwiczyć.

Jesteśmy bardzo racjonalni! Ale czy jesteśmy świadomi prawdziwych potrzeb swojego ciała? Czy nawiązaliśmy z nim kontakt i wsłuchaliśmy się w to, co ciało mówi?
A przecież nasze ciało jest wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju i posiada potrzeby, których nikt inny – Jedynie ty sam jesteś w stanie wysłuchać! Więc dlaczego słuchasz innych zamiast swojego ciała? Być może boisz się, że gdy puścisz kontrolę twoje ciało przestanie się ruszać, że  zaczniesz się objadać, utyjesz, spędzisz resztę życia siedząc na kanapie, jedząc chipsy i oglądając telewizję.

Jednak czy naprawdę tego chce twoje ciało? Nie, ono chce być piękne, zdrowe i silne. Chce żebyś się uśmiechał, robił to co lubisz, żebyś był autentycznym sobą. Chce żyć z Tobą w zgodzie i dawać Ci energię do działania. Chce żyć w atmosferze pełnej, relaksu i harmonii, a nie w ciągłym stresie i napięciu.  Warto przestać walczyć ze swoim ciałem i zaufać mu. Ono Ci powie czego najlepiej potrzebuje, w jaki sposób chce się poruszać, jaki rodzaj rozrywki i pożywienia jest dla niego potrzebny. Posłuchaj tych wszystkich sygnałów, które ci wysyła, doceń jego moc to samoregeneracji i oczyszczania. Nikt nie wie tyle o tobie co twoje własne ciało - Zaufaj mu!

Alani Satori

Zapraszamy na blog: http://frutarianka.blogspot.com/
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Przyciągnij pomyślność w Diwali

Dipavali, wielki festiwal świateł, będzie bardzo szczególne tego roku, ponieważ wypada dokładnie tego samego dnia co zaćmienie Słońca. Omówiliśmy to już dokładnie w naszym wcześniejszym artykule ? Zaćmienie Słońca w Wadze. Czy to nie niebiański zbieg okoliczności, że dokładnie w dniu zaćmienia Słońca ludzie na całym świecie będą celebrować święto światła? »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »