Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Astrologia

Prognoza dla Polski i świata na rok 2013 cz.3

Autor Piotr Gibaszewski, 24.01.2013

 

 

Europa
Nie ma mowy o szybkiej poprawie sytuacji głównych graczy tworzących trzon Unii Europejskiej. Przed nami kolejny niezwykle trudny, być może najgorszy rok w całej historii wspólnot europejskich. W horoskopie traktatu z Maastricht – a zatem w faktycznym horoskopie Unii Europejskiej – Saturn tworzy niezwykle trudne aspekty. Już bowiem jesienią 2012 rozpoczął wędrówkę przez Imum Coeli horoskopu UE – przez miejsce odpowiedzialne za stabilność, poczucie bezpieczeństwa i fundamenty. Jednocześnie wędrował przez Słońce traktatu, co boleśnie uderza w unijne instytucje, rozbija jedność i obnaża wszelkie słabości brukselskiej polityki. Ponownie Saturn przejdzie przez Słońce UE w maju i we wrześniu. Dodatkowo progresja Księżyca przez Saturna w wakacje, dyrekcyjne kwadratury Urana i Neptuna do Słońca wywołają całą serię wstrząsów. Jeszcze trudniejsze układy widzimy w horoskopie poprzedniczki UE – Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej (EWG). Opozycja Saturna do Księżyca w styczniu, koniunkcja Plutona przez Słońce trwająca przez cały rok, oraz kwadratura Urana do Słońca EWG to prawdopodobnie jedne z najcięższych konfiguracji horoskopów wspólnoty europejskiej od czasów wojny. Jakby jeszcze tego było mało, w innym ważnym dla UE horoskopie – w kosmogramie waluty euro – mają miejsce niemal identyczne aspekty, jak w horoskopie EWG: koniunkcja Plutona, oraz kwadratura Urana ze Słońcem euro. Nie zapowiada to rychłego uzdrowienia niemal śmiertelnej choroby unijnej idei. Czy zatem Unia Europejska się rozpadnie? W obecnej formie na pewno nie przetrwa. Nie należy się jednak spodziewać jakichś spektakularnych, widowiskowych katastrof. Tego typu procesy trwają bardzo długo, nawet dziesięciolecia i są starannie reżyserowane, a brukselscy urzędnicy wyprodukują jeszcze mnóstwo dokumentów. Najprawdopodobniej zatem z UE, lub ze strefy euro, zaczną wychodzić niektóre kraje, np. Wielka Brytania, ale też wierni dotychczas jej członkowie. Za 20-30 lat wspólnota europejska w niczym nie będzie przypominać obecnej UE. Środek ciężkości przesunie się na wschód, gdzie będzie tętnić prawdziwe życie gospodarcze i gdzie będą zapadać realne decyzje. To w Warszawie, Pradze, Kijowie, Bukareszcie i Ankarze będą się spotykać przyszli liderzy europejscy. Stara zaś unia zachowa rolę symboliczną i ceremonialną. Euro nie upadnie, ale zmieni swoją funkcję i stanie się rezerwową walutą, tak jak kiedyś miało to miejsce w przypadku ECU. Po drodze jednak wspólny europejski pieniądz zaliczy dramatyczne wstrząsy i jeszcze nieraz będą się spotykać europejscy ministrowie finansów, by ratować spójność strefy.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Zima w kuchni pięciu przemian - Anna Czelej

To już ostatnia książka z serii W kuchni Pięciu Przemian, z której ponad 100 przepisów nie tylko wzbogaci twój zimowy jadłospis, ale będzie także idealnym dopełnieniem całorocznego menu według Pięciu Przemian. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na lipiec 2020

Jaki będzie wynik wyborów prezydenckich? W jakim kierunku podąża sytuacja w Polsce? Czy nadciąga druga fala epidemii covid-19? Zapraszam do obejrzenia prognozy wideo na lipiec 2020.
więcej »