Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Fizyka cudów

Autor Barbara Królicka, 18.12.2012

 

  FIZYKA CUDÓW


 

„Należy szukać głęboko i wierzyć w to, co niewiarygodne, aby wyłowić nowe drobiny prawdy pływające w oceanie błahości.”
 Joseph ConradCoraz głośniej, już nie tylko w środowiskach naukowych, mówi się o  odkryciach diametralnie zmieniających wizje tego, kim my-ludzie- jesteśmy i jaki mamy wpływ na otaczającą nas rzeczywistość. Odkrycia te są jedynie potwierdzeniem tego, co wielu z Nas wiedziało i stosowało od dawn - myśl jest energią a wszechświat rezonuje z naszymi myślami i pragnieniami.Na tym opiera się fenomen modlitwy, afirmacji czy skupionej intencji.

 Powietrze wokół nas przesycone jest niezliczoną ilością promieniowania z przekaźników wszelkiego rodzaju. Otacza nas szum informacyjny, którego przecież nie widzimy a używamy bez zastrzeżeń i nikt z nas nie kwestionuje istnienia tych połączeń  które są podstawą nowoczesnych technologii: „Początek nowoczesnej nauki miał miejsce w siedemnastym wieku, kiedy Newton odkrył prawo przyciągania ziemskiego.Wychodząc z jego założeń Ziemia przyciąga Księżyc poprzez pustą przestrzeń kosmiczną, ale i Księżyc ma wpływ na Ziemię, co uwidacznia się w przypływach i odpływach. Podobne dwustronne przyciąganie zachodzi miedzy Słońcem a Ziemią i miedzy dowolnymi ciałami fizycznymi we wszechświecie.(...) Promieniowanie dociera do Ziemi z odległych galaktyk za pośrednictwem pól magnetycznych rozciągających się na przestrzeni miliardów lat świetlnych. A to, że możemy nawiązać niewidzialną łączność z oddalonymi miejscami za pomocą radia, telewizji i telefonu komórkowego, również zawdzięczamy polom elektromagnetycznym.” (w: Rupert Sherldrake, „Niezwykłe zdolności naszych zwierząt , Książka i Wiedza, Warszawa 2001, s.304).  


Współczesna fizyka poszła dużo dalej:
„Teoria kwantów zakłada istnienie stałego połączenia między obserwatorem a obiektem obserwowanym, co kończy epokę ścisłych podziałów na podmioty i przedmioty (...). Według słów pewnego fizyka musimy wyzbyć się kartezjańskich poglądów, zgodnie z którymi mogliśmy obserwować naturę, tak jak ptasznik podglądał ptaki z ukrycia. Dziś między obserwatorem a obserwowanym obiektem trwa nieustająca więź.” ( w: R.Sherldrake „Niezwykłe zdolności naszych zwierzat”, Książka i Wiedza, Warszawa 2001, s.306 ).                      
Zgodnie z teorią kwantów, to połączenie, ta nieustająca więź, utrzymuje się między cząsteczkami wyemitowanymi z tego samego źródła, jak np: dwa fotony światła wyemitowane przez ten sam atom. Cokolwiek przydarzy się jednemu fotonowi, natychmiast niezależnie dzieje się z drugim (To zjawisko znane jest jako  eksperyment myślowy EPR).

„ Cały wszechświat jest jakby olbrzymią siecią złożoną z takich współdziałających cząsteczek, a każde ich połaczenie tworzy samodzielny system kwantowy.”                    (R.Sheldrake, Ibidem).

W każdym momencie życia przepływają przez nasze ciała i pola energetyczne niezliczone ilości i rodzaje energii. Każda komórka w naszym ciele ma swój pierwowzór energetyczny.
 Richard Bartlett nazwał go i zdefiniował na swoje potrzeby Matrycą Energetyczną. Opracował też metodę dostępu do niej, zwaną metodą "dwupunktu"
Matryca Energetyczna to żywa energia, tkwiąca w każdym z nas.
Zespół komórek, np. wątroby, trzustki, serca posiada swoją własną matrycę energetyczną – pole energetyczne. Jeśli któreś miejsce w ciele zostaje uszkodzone, to właśnie matryca energetyczna dostarcza informacji, jak to miejsce ma się zregenerować.
Richard Bartlett, doktor kręgarstwa i neuropatii, po tym, jak nie pomogły żadne sposoby leczenia jego ciężko chorego syna, nauczył się czegoś, co natychmiast uzdrowiło jego dziecko. Intuicyjnie połączył swój łagodny dotyk ze skupioną myślą. Ten „cud” zaczął tłumaczyć w oparciu o fizykę kwantową, którego transformacja przebiega na poziomie, na którym umysł i materia spotykają się, aby stać się jednością.

„Kluczowe założenia fizyki kwantowej uczą nas, że jesteśmy jednością z naszym wszechświatem oraz że jesteśmy nierozerwalnie złączeni ze sobą tajemniczą energią, zwaną polem energii punktu zerowego. Energia punktu zerowego to morze wirtualnych cząsteczek  które znajdują sie pod każdym punktem wszechświata. Gdybyśmy ochłodzili te cząsteczki do temperatutury równej absolutnemu zeru, nie powinno być- zgodnie z założeniami newtonoskiej nauki- żadnej energii. Zamiast tego, ku ogromnemu zdziwieniu naukowców, w tym punkcie zerowym wciąż pozostaje ogromna ilość energii.” (Richard Bartlett  w: „Matryca Energetyczna”, Studio Astropsychologii, Białystok 2011, s.17)

W gruncie rzeczy Richard Bartlett nie odkrył niczego nowego – sam zreszta tak o tym pisze. Stworzył nowa metode dostepu do czegoś, co istnieje od zawsze.

Poslugując sie metodami uzdrawiania takimi jak Matryca Energetyczna, zakładamy iż choroba lub pojęcie, tworzy własne „pole morficzne”, odkryte i nazwane tak przez biologa cytowanego uprzednio:  Ruperta Sheldrake’a.
Twierdzi on, iż każdy gatunek posiada grupowe pole energetyczne, funkcjonujące jako grupowa świadomość  Każdy gatunek dodaje nowe informacje lub wiedzę do zbioru pola morficznego/morfogenetycznego uzyskując finalnie „moment krytyczny”, kiedy to każdy osobnik danego gatunku  staje się „automatycznie” świadomy nowego wzorca czy informacji w Polu.
Teoria pól morficznych sprzyja postępowi w dziedzinie nauki, gdyż uwzględnia niewidzialne więzi łączące obiekty oddzielone od siebie w czasie i przestrzeni.
Pola morficzne są od wieków szanowane, budowane i podtrzymywane w różnych społecznościach ludzkich, poprzez duchowe rytuały i różne zachowania społeczne. Nie bez powodu rytuał charakteryzuje się konserwatywnym, sformalizowanym przebiegiem i powinien być wykonywany w sposób prawidłowy, czyli niezmienny od pokoleń. Jeśli podeprzemy się najnowszymi odkryciami mechaniki kwantowej, która udowodniła, że efekty w sferze kwantowej nie maja charakteru miejscowego (co oznacza że wszystkie cząstki na poziomie fotonu są splątane), jasna staje się  idea rezonansu morficznego, czyli „połączenia” miedzy osobami wykonującymi rytuał obecnie a tymi z przeszlości. Tutaj nie ma znaczenia oddzielający nas czas i przestrzeń.

Myślę, że teoria pól morficznych pomoże zrozumieć fenomen metody Berta Hellingera. Ustawienia Systemowe to praca „wewnątrz” Pola Systemu Rodzinnego, dzięki któremu po wielu latach mamy dostęp do traumy „zablokowanej” w polu morficznym rodziny, która jest powtarzana przez następne pokolenia. Co najważniejsze mamy możliwość uzdrowienia jej.
Kolejnym przykładem znanym mi z doświadczenia jest system uzdrawiania Reiki. Jak każda szkoła myśli czy system uzdrowicielski wytworzył on swój niepowtarzalny rdzeń, swoje pole morficzne. Aby uzyskać  dostęp do informacji i mocy w tym Polu, adepci Reiki przechodzą inicjacje a później korzystają ze ścisłe opisanych symboli, ze znaków Reiki.

Tłumaczyłoby to, dlaczego tak wielu mistrzów i nauczycieli duchowych wymaga posłuszeństwa wobec tez i zasad które głoszą. Gdy angażujesz się w coś bez zastrzeżeń, kiedy wierzysz w coś całym sercem, wtedy stajesz się jednością z danym podzbiorem rzeczywistości, a wiedza i doświadczenie tych, którzy dotychczas praktykowali tę dyscyplinę, staje dla ciebie otworem.

Jak wykorzystać te informacje w codziennym życiu?
 
Pomyśl nad tym jak  ważna jest Twoja obserwacja świata,
a właściwie twój "akt świadomości, który załamuje falę prawdopodobieństwa" ?
„Zgodnie z modelem kwantowym, elektron porusza się po orbicie prawdopodobieństwa i wchodzi na przewidywalną orbitę tylko wtedy, kiedy go obserwujemy”! ( R. Bartlett, Ibidem, s.67).

Wszystkie choroby, problemy czy wytwory naszych myśli, w momencie kiedy znika obserwator, zamieniają się w światło, a my możemy wybierać z morza możliwych efektów końcowych.
:)
To bardzo proste a zarazem bardzo trudne, gdyż w naszej nieświadomości mamy mnóstwo „ filtrów” z których nie zdajemy sobie sprawy. Te nieświadome filtry decydują o tym, co przejawia się w naszej rzeczywistości, co jest możliwe, a co zakazane. Wszyscy, którzy mieli wpływ na twoje wychowanie: rodzina, szkoła  społeczeństwo, naród i kultura w której dorastamy, tworzy na poziomie nieświadomym i podtrzymuje hologram tego co możemy doświadczyć.
Jeśli jesteś gotowy wziąć odpowiedzialność za kreowanie otaczającej Cię rzeczywistości, to jesteś na bardzo dobrej drodze.

Trzeba znaleźć na to sposób odpowiedni dla Siebie.

 Matryca Energetyczna to bardzo prosta i naturalna w wykonaniu technika.
Jest dostępna dla każdego, kto otworzy się i wykaże chęć rozważenia nowych sposobów myślenia i zechce je wykorzystać.


Jest to potężne i nowatorskie narzędzie, które przynosi natychmiastowe efekty. Wystarczy, że poddasz się działaniu energii Pola, a doświadczysz jej skutków w dziedzinie uzdrawiania.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Świadome śnienie dla początkujących

Powodów, aby nauczyć się świadomego śnienia, jest wiele. Począwszy od tego, by po prostu zapamiętywać swoje sny, przez programowanie snów według własnej woli i wyobrażeń, po przeżywanie w snach niezwykłych przygód (latanie lub podróże w czasie). »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »