Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Magia

Alektromancja - koguci fach!

Autor Natalia Toczek, 01.11.2012

Alektromancja - koguci fach!

 

 

 

Dzisiaj nie zdajemy sobie sprawy jak wielki potencjał kryje się w kogutach. Starożytni doceniali te ptaki i wykorzystywali je do wróżenia. Praktyka ta nazywana była alektromancją (z greckiego alectryon - kogut i manteia - wróżbiarstwo).

Wróżbę wykonuje się w momencie gdy słońce jest w znaku barana lub lwa. Podczas procesu przygotowania należy wewnątrz dużego koła, o granicach wyznaczonych przez nas, wpisać litery (np. na drewnianych tabliczkach lub listkach), a następnie położyć na nich ziarna pszenicy.

Do wróżenia wykorzystuje się młodego, białego koguta. Dziobiąc i zjadając paszę wyznacza on kolejność liter, które – po odpowiedniej interpretacji wróżbity – tworzą przesłanie. Ważne, by po zjedzeniu ziarna przez ptaka dodać na o miejsce nowe, w razie gdyby przesłanie zawierało powtarzające się litery.

W starożytności wykorzystywano do tych praktyk święte koguty tzw. cockfighting, które były pośrednikami w komunikacji pomiędzy ludźmi a bogami. Ciekawie opisana jest historia maga Iamblicusa, który posłużył się tym sposobem wróżenia do zbadania, kto będzie następcą ówczesnego cesarza Imperium Rzymskiego - Valensa (329-378 n.e.). Kogut wyznaczył cztery ziarna, do których przyporządkowane były litery „T H E O”. Mogły one oznaczać imiona "Teodozjusz," "," "Theodotus Theodorus", lub "Theodectes". Po zasłyszeniu wróżby Valens zgładził kilka osób o takich właśnie imionach. Inna teoria głosi, że cesarz ten bardzo zezłościł się, że o jego losie decydują siły nieczyste, w związku z czym kazał zaniechać alektromancji pod groźbą kary śmierci. W wyniku tego wielu wróżbitów i filozofów rzymskich straciło życie.

W Afryce znana jest inna forma tego typu praktyk. Wróżbici rozsypują na ziemię kukurydzę lub inne ziarno i wpuszczają na to miejsce ptaka. Gdy ten zadowoli się paszą i odejdzie, wróżbita sprawdza i interpretuje ułożenie i wzory ziaren, które ptak pozostawił na ziemi. Przypomina to wróżenie z fusów.


Jeśli ktoś posiada koguta – spróbujcie!

 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Nakieruj się na Prawdę

Na Dalekim Wschodzie mówi się: śmierć jest najlepszym doradcą. My na Zachodzie, w kulturze zdominowanej przez religie dogmatyczne oraz przez naukowy światopogląd możemy poczuć się niewygodnie, gdy usłyszymy takie słowa. Dlaczego? Ponieważ na poziomie poznania jesteśmy bardzo mocno uzależnieni. Uzależnieni od autorytetów. Nie czujemy swobody poznawania świata, siebie, życia i śmierci, ale presję instytucji naukowych i religijnych, które wiedzą lepiej jaka jest prawda i które wszelkie samodzielnie próby jej odkrywania uważają za naukową, obyczajową, wyznaniową herezję. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2019

O niezwykłej sile populistycznego uwodzenia, czyli dlaczego PiSowi, nie spada, a także o nadchodzącym kryzysie ekonomicznym - zapraszam do lektury prognozy na sierpień 2019
więcej »