Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Intuicja

Autor Paweł Gutral & Magda Wosztyl, 24.10.2012

Intuicja

 

Intuicja jest czymś naturalnym. Każdy z nas posiada taką zdolność.
Pojawia się nieoczekiwanie, często wtedy, gdy musimy podjąć szybko ważne decyzje. Temat intuicji bardzo mocno wiąże się ze świadomością - człowiek świadomy zdaje sobie sprawę z własnych stanów, wzorców i czynności. Można więc powiedzieć, że świadomy człowiek, to człowiek przytomny, posiada On zdolność bezpośredniego doświadczania stanu rzeczy. Sama intuicja ma wiele płaszczyzn i przepływów. Jest to rodzaj przekazu energoinfomacyjnego, który człowiek otrzymuje przez ośrodki w ciele (trzecie oko, serce). Jest to kontakt z Bogiem. W przypadku trzeciego oka, dzięki intuicji posiadamy umiejętność jasnowidzenia, dzięki sercu wiemy, że ktoś jest dla nas korzystny wibracyjne, pojawia się wiedza, którą możemy łatwo zweryfikować. Czujemy autentyczność. Intuicja może być informacją zarówno od nas samych (wyższej świadomości) albo bezpośrednim przekazem od naszego opiekuna/Boga. Nasze dusze również są strukturą, w której widnieje pewien zapis. Świadome myślenie i kierowanie się tymi informacjami z Wszechświata można w sobie rozbudzać dzięki medytacji i praktykom jogicznym.

Intuicja w słownikowej definicji to natychmiastowa wiedza na jakiś temat, która objawia się w postaci nagłego przebłysku w którym dostrzega się myśl, rozwiązanie problemu lub odpowiedź na nurtujące pytanie. Całość procesu zachodzi bez świadomego użycia umysłu, na zasadzie podświadomych bodźców. Rdzeń wyrazu "intuicja" pochodzi od łacińskiego słowa intueri, co oznacza przyglądać się, obserwować. Dzisiejsze znaczenie wywodzi się ze średniowiecznego łacińskiego słowa intuitio, co oznacza podszept, przeczucie.

Czy we współczesnym materialno-intelektualnym świecie można w życiu kierować się intuicją? Jestem zdania, że stanowczo tak!!! Poprzez pracę z ciałem i wewnętrzny wgląd możemy zyskać stały kontakt z przestrzenią w środku nas - ze Świadomością. Tenże kontakt to pole dla rozwoju intuicji, czyli po prostu wewnętrznego głosu, który pochodzi z poczucia braku oddzielenia - poczucia jedności ze wszystkim i ze wszystkimi. W paradygmacie jogicznym przyjęło się, że za rozwój intuicji odpowiedzialna jest szósta czakra - czakra Trzeciego Oka - Ajna. Czakra ta wiąże się z wszelkimi zdolnościami paranormalnymi takimi jak jasnowidzenie, czytanie w myślach, telepatia, telekineza, wyczuwanie pól energetycznych. Odpowiada ona również za wyobraźnię, dążenie ku wyższym celom i zdolność wprowadzania myśli w czyn.

Joga uczy nas, jak przygotować ciało - czyli "pojazd Świadomości" - do ekscytującej podróży przez życie. Medytacja uspokaja umysł, pozwalając poznać jego prawdziwą naturę. Intuicja jest częścią Świadomości - łącznikiem umysłu, ciała i duszy, dzięki której docieramy do wyższych poziomów. Poziomów prostego, spełnionego życia w zgodzie z sobą samym i naturą.


Gorąco zapraszam na trzydniowe odosobnienie, na którym solidnie popracujemy, wykorzystując Jogę Kundalini, Hatha Jogę, medytację. Pierwszego dnia rozpoczniemy pracę z uziemieniem czyli z dolnymi czakrami, aby zbudować solidny fundament do dalszych praktyk. W kolejnych dwóch dniach zajmiemy się kontaktem z własnym wnętrzem i rozbudzaniem intuicji. W programie również jeden dzień pełnej ciszy - Mouna, oraz Karma Joga. Zajęcia prowadzi Paweł Gutral.

Paweł Gutral &
Magda Wosztyl
Zapisy: 884 838 018

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Cukrowa mafia

Cukier to silny środek uzależniający. Często przyjmujemy go w ukrytej formie nie mając tego świadomości. Jak wykazują niezależne badania, coraz więcej osób cierpi z powodu chorób będących konsekwencją jego spożywania. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na październik 2020

Potężny półkrzyż znaków kardynalnych na nowiu i superopozycja na pełni. Przed nami kolejny wstrząsowy i dramatyczny miesiąc pod znakiem II fali covid-19 i zawirowań na rynkach gospodarczych. Co nas czeka w październiku? Zapraszam do obejrzenia prognozy wideo na październik 2020.
więcej »