Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Podróże PATRONAT

Świątynia wykuta w skale

Autor Natalia Toczek, 20.10.2012

 

Świątynia wykuta w skaleBalijska Pura Gunung Kawi Sebatu oznacza świątynię wyrzeźbioną w skale. I tak właśnie jest. Sam kompleks leży w malowniczej dolinie pełnej tropikalnej fauny i flory u podnóża góry Gunung Kawi. Znajdziemy tutaj szereg wykutych w litych skałach reliefów. Jest to przede wszystkim ogromne mauzoleum rodziny królewskiej. Znajdują się tu także rzeźby bogów balijskich, ołtarze (obładowane przez miejscowych darami) czy pawilony.


Nikt nie wie, w jaki sposób powstały te piękne dzieła sztuki. Jedna z legend głosi, że zostały wyrzeźbione przez rodzinę króla Udayana, który po okresie swoich rządów na Bali (1050-1077 AD) porzucił życie towarzyskie i został pustelnikiem. Kolejna teoria wskazuje, że wybudował je najmłodszy syn króla Udayana, Anak Wungsu, a groby zawierają szczątki jego żony, konkubiny i innych bliskich. Jednak najbardziej wiarygodna wydaje się być historia o przyjaznym dla Balijczyków, mitycznym olbrzymie Kebo Iwo, który wykuł te starożytne grobowce  własnymi paznokciami w jedną noc.

Niezależnie od swoich początków kompleks Pura Gunung Kawi stanowi prawdziwe miejsce spokoju. Czas płynie tu o wiele wolniej, a nasze serca biją z podziwu nad jego pięknem. Bardzo intrygujące są cele mnichów wykute w skałach wewnątrz dziedzińca kompleksu. Mnisi -opiekunowie góry Gunung Kawi- spędzali w nich większość czasu praktykując medytacje. Inne komórki (mniejsze) służyły do spania czy uczestniczenia w zbiorowych posiłkach.

Miejsce to jest szczególnie ważne dla Balijczyków, gdyż znajdują się w nim łaźnie publiczne, służące do rytualnych ablucji. Woda w zbiornikach pochodzi ze Świętego Źródła, które uzdrawia ciało i koi duszę.


Czy spodobało Ci się dzieło olbrzyma?

 

Bądź świadomy siebie i rozkoszuj się magią wyspy!!

Wyprawa na Bali w cyklu UWAŻNE PODRÓŻE >>>

Zapraszamy!

 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Chemia w pożywieniu. Jak działają dodatki do żywności i dlaczego nam szkodzą.

Autor ujawnia działanie najpopularniejszych dodatków spożywczych, w tym aromatów, enzymów, środków modyfikowanych genetycznie, ekstraktu drożdżowego, maltodekstryny i syropu glukozowo-fruktozowego. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »