Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Podróże PATRONAT

Świątynia wykuta w skale

Autor Natalia Toczek, 20.10.2012

 

Świątynia wykuta w skaleBalijska Pura Gunung Kawi Sebatu oznacza świątynię wyrzeźbioną w skale. I tak właśnie jest. Sam kompleks leży w malowniczej dolinie pełnej tropikalnej fauny i flory u podnóża góry Gunung Kawi. Znajdziemy tutaj szereg wykutych w litych skałach reliefów. Jest to przede wszystkim ogromne mauzoleum rodziny królewskiej. Znajdują się tu także rzeźby bogów balijskich, ołtarze (obładowane przez miejscowych darami) czy pawilony.


Nikt nie wie, w jaki sposób powstały te piękne dzieła sztuki. Jedna z legend głosi, że zostały wyrzeźbione przez rodzinę króla Udayana, który po okresie swoich rządów na Bali (1050-1077 AD) porzucił życie towarzyskie i został pustelnikiem. Kolejna teoria wskazuje, że wybudował je najmłodszy syn króla Udayana, Anak Wungsu, a groby zawierają szczątki jego żony, konkubiny i innych bliskich. Jednak najbardziej wiarygodna wydaje się być historia o przyjaznym dla Balijczyków, mitycznym olbrzymie Kebo Iwo, który wykuł te starożytne grobowce  własnymi paznokciami w jedną noc.

Niezależnie od swoich początków kompleks Pura Gunung Kawi stanowi prawdziwe miejsce spokoju. Czas płynie tu o wiele wolniej, a nasze serca biją z podziwu nad jego pięknem. Bardzo intrygujące są cele mnichów wykute w skałach wewnątrz dziedzińca kompleksu. Mnisi -opiekunowie góry Gunung Kawi- spędzali w nich większość czasu praktykując medytacje. Inne komórki (mniejsze) służyły do spania czy uczestniczenia w zbiorowych posiłkach.

Miejsce to jest szczególnie ważne dla Balijczyków, gdyż znajdują się w nim łaźnie publiczne, służące do rytualnych ablucji. Woda w zbiornikach pochodzi ze Świętego Źródła, które uzdrawia ciało i koi duszę.


Czy spodobało Ci się dzieło olbrzyma?

 

Bądź świadomy siebie i rozkoszuj się magią wyspy!!

Wyprawa na Bali w cyklu UWAŻNE PODRÓŻE >>>

Zapraszamy!

 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Przyciągnij partera którego pragniesz

Być z właściwym człowiekiem to nasze naturalne pragnienie, nasze marzenie. Jak wszystkie naturalne pragnienia, powinno ono móc się spełnić. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na październik 2019

Półkrzyż na pełni Księżyca, widowiskowa opozycja na nowiu, nadciągający kryzys ekonomiczny oraz polskie wybory do parlamentu. Zapraszam do lektury prognozy na październik 2019.
więcej »