Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Podróże PATRONAT

Balijska rekordzistka

Autor Natalia Toczek, 02.10.2012

 

 

 

Balijska rekordzistka

Na zboczach wulkanu Agung (ok. 1000 m n.p.m.) znajduję się największa, najstarsza i jedna z najbardziej czczonych świątyń: Pura Besakih czyli Świątynia Matka.

Jest ona czymś więcej niż tylko świątynią. Składa się z 22 obiektów sakralnych – sanktuariów. Kompleks przyjmuje charakter labiryntu pełnego ołtarzy, małych placyków, tarasów i schodów.
 

                             

W głównych świątyniach oddaje się część najważniejszym hinduskim bogom. Największa z nich to Penataran Agung poświęcona Śiwie. Inna z nich nosi nazwę Batu Madeg - Świątynia wzniesionego kamienia - z kolei której opiekunem jest Wisznu.

Nie wszystkie te obiekty są możliwe do zobaczenia przez turystów. Jednakże zwiedzający witani są przez - czasem dość napastliwych - sprzedawców pamiątek, których stragany znajdują się na głównej drodze wiodącej prosto do wejścia.

W ciągu roku celebrowanych jest tutaj 70 świąt. To wspaniałe przeżycie. Balijczycy przybywają do świątyni po to, by złożyć dary bóstwom, odbyć ceremoniały pokremacyjne, a także zaczerpnąć świętą wodę niezbędną do obrzędów. Na teren obiektu można wejść jedynie w tradycyjnych sarongach, które także zwiększają mistykę atmosfery.

Jak pisaliśmy we wcześniejszym artykule zadziwiające jest, iż w 1963 roku, gdy nastąpiła erupcja wulkanu Agung, strumienie lawy cudem ominęły Świątynię Besakih, o dosłownie kilka metrów. Być może dokonało się to za sprawą czujnych bogów.

W 1995 roku świątynia została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Też chciałbyś ją zwiedzić?

 

Bądź świadomy siebie i rozkoszuj się magią wyspy!!

Wyprawa na Bali w cyklu UWAŻNE PODRÓŻE >>>
 

Zapraszamy!

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca artykuł

Musi się w Tobie palić to: co chcesz rozpalać w innych ? wywiad z Adą Stolarczyk!

Ada Stolarczyk ? twórczyni i osoba numer jeden portalu Ezoter. Z zawodu dziennikarka, właścicielka firmy Wysokie Wibracje, nauczycielka i inicjatorka plenerowych warsztatów Vedic Art, stażystka Psychoterapii Gestalt, terapeutka terapii czaszkowo-krzyżowej. Obecnie prowadzi sesje indywidualne z ramienia Stowarzyszenia Nowej Psychologii, sesje terapii czaszkowo-krzyżowej i pracy z ciałem oraz realizuje szereg warsztatów m.n. Wyrażając siebie, Gra Satori, Taniec sensualny, Mapa marzeń. Jest autorką relaksacyjnej płyty z wizualizacjami Twoje ciało zna odpowiedź ? tu link. Dodatkowo organizuje rozwojowe wyprawy na Bali pt. Wracam do raju oraz trekkingi po polskich górach. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na czerwiec 2017

O zwycięstwach i porażkach Władymira Putina w cyberwojnie, o horoskopie zaprzysiężenia Emmanuela Macrona, oraz o ponurych układach w horoskopie Polski. Zapraszam do lektury prognozy na czerwiec 2017
więcej »