Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Podróże PATRONAT

Balijska rekordzistka

Autor Natalia Toczek, 02.10.2012

 

 

 

Balijska rekordzistka

Na zboczach wulkanu Agung (ok. 1000 m n.p.m.) znajduję się największa, najstarsza i jedna z najbardziej czczonych świątyń: Pura Besakih czyli Świątynia Matka.

Jest ona czymś więcej niż tylko świątynią. Składa się z 22 obiektów sakralnych – sanktuariów. Kompleks przyjmuje charakter labiryntu pełnego ołtarzy, małych placyków, tarasów i schodów.
 

                             

W głównych świątyniach oddaje się część najważniejszym hinduskim bogom. Największa z nich to Penataran Agung poświęcona Śiwie. Inna z nich nosi nazwę Batu Madeg - Świątynia wzniesionego kamienia - z kolei której opiekunem jest Wisznu.

Nie wszystkie te obiekty są możliwe do zobaczenia przez turystów. Jednakże zwiedzający witani są przez - czasem dość napastliwych - sprzedawców pamiątek, których stragany znajdują się na głównej drodze wiodącej prosto do wejścia.

W ciągu roku celebrowanych jest tutaj 70 świąt. To wspaniałe przeżycie. Balijczycy przybywają do świątyni po to, by złożyć dary bóstwom, odbyć ceremoniały pokremacyjne, a także zaczerpnąć świętą wodę niezbędną do obrzędów. Na teren obiektu można wejść jedynie w tradycyjnych sarongach, które także zwiększają mistykę atmosfery.

Jak pisaliśmy we wcześniejszym artykule zadziwiające jest, iż w 1963 roku, gdy nastąpiła erupcja wulkanu Agung, strumienie lawy cudem ominęły Świątynię Besakih, o dosłownie kilka metrów. Być może dokonało się to za sprawą czujnych bogów.

W 1995 roku świątynia została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Też chciałbyś ją zwiedzić?

 

Bądź świadomy siebie i rozkoszuj się magią wyspy!!

Wyprawa na Bali w cyklu UWAŻNE PODRÓŻE >>>
 

Zapraszamy!

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Bezwarunkowo kochać samego siebie

Jeśli słysząc zdania typu "bezwarunkowo kocham siebie, bez względu na sytuację, w jakiej się znalazłem, bez względu na poziom zarobków, długi, na udany czy nieudany związek, dobre czy kiepskie zdrowie, zdrowe czy niezdrowe relacje towarzyskie, bycie oświeconym lub nie" odczuwamy dyskomfort, wewnętrzną niezgodę i opór, to możemy być pewni, że mamy problem z miłością do siebie. Podobnie kiedy cała sprawa kochania siebie wydaje nam się nieistotną bzdurą, sentymentalną zabawą, dziecinadą i nie przywiązujemy do tego wagi. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na czerwiec 2018

O absolutnie przełomowym wydarzeniu, jakim jest tranzyt Urana przez Słońce i MC horoskopu chrztu Polski, oraz nadciągającym kryzysie - zapraszam do lektury prognozy astrologicznej na czerwiec 2018.
więcej »