Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Podróże PATRONAT

Narzędzie bogów i władca Bali

Autor Natalia Toczek, 21.09.2012

Narzędzie bogów i władca Bali


Żywy, groźny, święty – tak w największym skrócie można opisać wulkan Gunung Agung, najwyższy szczyt Bali. Jego wysokość sięga do 3142 m n.p.m. Swoim wielkim trzonem góruje on nad wyspą przypominając mieszkańcom o potędze bogów.

Wulkan ten - według legend - został stworzony przez bogów, gdy wielka góra Meru (dla Balijczyków występująca w roli kosmicznej osi czasu) rozpadła się na dwie części: górę Agung i Batur (czyli drugi pod względem wysokości wulkan na Bali - 1717 m n.p.m.) Pierwsza z wymienionych symbolizuje „pępek świata” i ogrywa główną rolę w systemie religijnym mieszkańców. Szczególny charakter tego wulkanu zdradzają ołtarze poświęcone jego duchowi, usytuowane w każdej świątyni na wyspie.

Bogowie nie śpią, przesyłają znaki i karzą. Pierwsza odnotowana aktywność Gunung Agung nastąpiła w 1808 roku. Po około 150 latach góra odżyła na nowo, co przeistoczyło się w katastrofalną erupcję. Jej początki nastąpiły w dniu 8 marca 1963 roku, kiedy to Balijczycy czcili największe święto na wyspie Eka Desa Rudra. (Warto wspomnieć, iż w przeciwieństwie do innych świąt balijskich obchodzonych stosunkowo często, święto to występuje raz na 115 lat!) Kilka dni później - 17 marca z krateru wydostała się lawa, która zalała wioski i pochłonęła około 12 tysięcy ofiar. Gniew bogów czy przypadek? Skłonnych do wyboru drugiej z opcji może zaskoczyć fakt, iż jedna z najważniejszych świątyń balijskich Pura Besakih (Świątynia Matka), oddalona od wulkanu jedynie o 6 kilometrów, ocalała nienaruszona. O niej będziemy pisać w kolejnym artykule.


Doświadczać Agung można na dwa sposoby. Pierwszy z nich to 2-dniowa wspinaczka prowadząca na sam szczyt, która obdarowuje turystę pięknymi, malowniczymi krajobrazami widzianymi z góry.

Natomiast druga z możliwości to okrążanie wulkanu, za czym idzie zwiedzanie pól ryżowych i upraw drzewek salak (droga do Selatu) lub pagórków poprzecinanych głębokimi jarami (droga do Sidemenu).


Który sposób wybierasz?


 

Bądź świadomy siebie i rozkoszuj się magią wyspy!!

Wyprawa na Bali w cyklu UWAŻNE PODRÓŻE >>>
 

Pragniesz doświadzyć Bali jeszcze raz w Krakowie. Zobacz >>>

Zapraszamy!

 

 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Gdy lekarz szpital zawodzi

John Stanisław Bush - Ma 85 miejsce w skali świata, począwszy od najlepszych uzdrowicieli. Jego bioenergia wynosi 129% w skali 1-100 w założeniu, że podstawowa ma 33%. Jest to czystość aury na przepływ Boskiej energii przez uzdrowiciela do odbiorcy. Potencjał bioenergii można zmierzyć z łatwością każdemu, a nawet powinno się przy wyborze uzdrowiciela, celem wiedzy o jego mocy uzdrowicielskiej. W dzisiejszych czasach mamy wiele technik i sposobów by z łatwością odróżnić i pomierzyć ?kto jest kto?. Potrafi to z łatwością każdy radiesteta. John Bush pomaga potrzebującym dziesiątki lat, w tym zawodowo od 1994 roku. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2020

Po serii zaćmień z czerwca i lipca, przed kwadraturami Marsa do stellum w znaku Koziorożca, nadciąga II fala epidemii wirusa covid-19. Co nas zatem czeka w sierpniu? Zapraszam do lektury astrologicznej prognozy na nadchodzacy miesiąc.
więcej »