Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

Kartki



Wyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Książki

Wyobraź sobie co by było...- dr David Hawkins

Autor Virgobooks, 18.09.2012


 

WYOBRAŹ SOBIE – CO BY BYŁO gdybyś miał dostęp do pro­stych odpowiedzi tak–lub–nie na każde pytanie które chciałbyś zadać? Uderzająco prawdziwe odpowiedzi. Na każde pytanie. Zastanów się nad tym.

Najprostsze przykłady jakie się nasuwają, to: „Asia spotyka się z kimś innym”. (T/N?) „Janek mówi prawdę o szkole”. (T/N?) A to tylko wstęp do kolejnych: „To bezpieczna inwestycja”. (T/N?), lub „Ta kariera jest warta moich starań”. (T/N?)
Co by było, gdyby każdy miał taki dostęp? Zdumiewające wnioski same się nasuwają. Pomyśl raz jeszcze. Co by się stało z naszym ociężałym, częstokroć wadliwym systemem sądowniczym, gdyby istniała jasna, potwierdzalna odpowiedź w sprawie „On jest winny zarzucanego mu czynu” (T/N?)
Co by się stało z polityką jaką znamy, gdyby każdy z nas mógł zadać pytanie, „Kandydat X uczciwie zamierza spełnić swoje przedwyborcze obietnice” (T/N?) – i wszyscy otrzymalibyśmy taką samą odpowiedź? A co by się stało z reklamą?

Gdyby, jak zostało powiedziane, człowiek nauczył się kłamać godzinę po tym, jak nauczył się mówić, wówczas zjawisko, o którym mówimy, byłoby źródłem najbardziej fundamentalnych przemian w ludzkiej wiedzy od zarania dziejów; przeobrażenia jakie by spowodo­wało – w dziedzinach od komunikacji po etykę, we wszystkich naszych potocznych koncepcjach, w każdym szczególe codziennej egzystencji – byłyby tak doniosłe, że z trudnością przychodzi samo wyobrażenie sobie życia w nadchodzącej erze prawdy. Świat, jaki znamy, zostałby nieodwołalnie, do głębi zmieniony.
 
Psychiatra dr David Hawkins, dyrektor The Institute for Advanced Theoretical Research i dożywotni członek Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego w wyniku swoich wieloletnich badań wykazał, że nie tylko nasza psychika i ciało są ze sobą nierozerwalnie połączone - tak, że jedno wpływa na drugie, ale także, że ciało instynktownie zna „odpowiedzi”, których poszukujemy. Innymi słowy – gdy stykamy się z czymś, co jest dla nas dobre, co jest prawdziwe, ciało instynktownie się wzmacnia, gdy natomiast słyszymy, robimy coś lub stykamy się z czymś, co mogłoby wpłynąć na nas destrukcyjnie lub po prostu nie jest prawdziwe – ciało słabnie. Można to udowodnić, przeprowadzając serie różnych kinezjologicznych testów, które Hawkins opisał w swoich pracach.
 
 
Z tego odkrycia wynika jednak dużo więcej. Badania Hawkinsa doprowadziły do stworzenia skali, na której można umieścić właściwie wszystkie twierdzenia, zachowania, postawy człowieka. Po reakcji ciała łatwo zaobserwować, od którego momentu (od którego punktu na przyjętej skali) przestają mieć one wpływ destrukcyjny, a zaczynają nas wzmacniać, prowadzą do czegoś dobrego. W ten sposób powstała MAPA ŚWIADOMOŚCI, która pokazuje, w jaki sposób poziom świadomości człowieka wpływa na jego postrzeganie świata, zachowanie i życiowe wybory. Kierując się tym, co nas wzmacnia, zwiększamy nasz poziom świadomości – i odwrotnie – wzrastając w naszej świadomości dokonujemy coraz lepszych dla nas wyborów, odrzucamy to, co do tej pory blokowało nasz potencjał, przestajemy widzieć świat jako „zły” i niesprawiedliwy.
 
W swoich książkach (w Polsce ukazały się „Siła czy moc”, wyd. Virgo 2010, „Przekraczanie poziomów świadomości”, wyd. Virgo 2012) Hawkins dokładnie opisuje 17 poziomów świadomości, na których może znajdować się człowiek. Poziomy te dokładnie wykalibrowano i przedstawiono na skali. Dowiadujemy się, że „Wszystkie poziomy poniżej 200 mają niszczący wpływ, zarówno na jednostkę, jak i na całe społeczeństwo. Wszystkie zaś powyżej 200 stanowią twórczy wyraz mocy. Rozstrzygający poziom 200 jest osią, rozdzielającą główne sfery siły i mocy (…). Poziomy świadomości są zawsze wymieszane. Człowiek może funkcjonować na jednym z poziomów w jednej sferze życia i na zupełnie innym w drugiej sferze. Całkowity poziom świadomości jednostki jest więc sumą oddziaływań tych różnych poziomów” („Siła czy moc”).
 
 
    Poziomy świadomości, zidentyfikowane przez Hawkinsa, to: Wstyd (na poziomie kalibracji 20), Wina (30), Apatia (50), Żal (75), Strach (100), Pragnienie (125), Złość (150), Duma (175), Odwaga (na poziomie 200, także jest to pierwszy poziom świadomości, na którym człowiek doznaje wzmocnienia), Ochota - Gotowość do działania (310), Akceptacja (350), Rozum (400). Miłość (500), Radość (540), Pokój (600) i Oświecenie (700-1000. To poziom pełnej transcendencji). Na każdym z tych poziomów człowiek widzi świat w określony sposób, kierują nim specyficzne pobudki i cele, napotyka w samym sobie pewne ograniczenia.
 
Lektura prac Hawkinsa pomaga nam więc zrozumieć, dlaczego w konkretnej sytuacji zachowujemy się w ten, a nie inny sposób. Znajdując się w trudnych okolicznościach możemy postrzegać świat jako nieprzyjazny, nieprzychylny, narzekać na nasz „pech”, złościć się i próbować „siłowych” rozwiązań. Możemy jednak zrozumieć, że możliwość przekroczenia wszelkich ograniczeń tkwi w nas samych. Książki Hawkinsa pokazują, w jaki sposób przekroczyć nasze ograniczenia i w każdej dziedzinie życia zacząć się kierować tkwiącą w nas MOCĄ, poszukiwać twórczych rozwiązań problemów, nie zwalać winy za nasze niepowodzenia na okoliczności zewnętrzne i odnaleźć w sobie źródło bezwarunkowego szczęścia.
 
Na przykład poziom świadomości 150 – ZŁOŚĆ – Hawkins opisuje w taki sposób: “W miarę jak ludzie wychodzą z Apatii i Żalu, aby przekroczyć Strach, będący ich sposobem na życie, zaczynają „chcieć”. Pożądanie prowadzi do frustracji, które następnie wiedzie do Złości. Dlatego też Złość może pełnić rolę punktu zwrotnego, za sprawą którego osoby uciskane w końcu przenoszą się do wolności. Złość na niesprawiedliwość społeczną, na represjonowanie czy nierówność wywołała wielkie poruszenia, które doprowadziły do zmian struktury społeczeństwa. Jednakże Złość wyraża się najczęściej w formie urazy i chęci zemsty, stając się w ten sposób zmienna i niebezpieczna. Złość jako styl życia ujawnia się na przykładzie poirytowanych, wybuchowych ludzi, którzy są przewrażliwieni na afront i stają się wręcz “kolekcjonerami niesprawiedliwości”, kłótliwymi, agresywnymi i niezgodnymi.” („Siła czy moc”)
 
O OCHOCIE
, znajdującej się na poziomie 310, pisze: „Ochotę reprezentują ludzie wybrani do postępu. Ochota zakłada, że przekroczyło się już wewnętrzny opór wobec życia i zdecydowało na współuczestnictwo. Na tym poziomie ludzie stają się naprawdę przyjaźni, a sukces w sferze społecznej i ekonomicznej następuje automatycznie. Chętnych nie nęka bezrobocie. Podejmą się każdej pracy, jeśli zajdzie taka potrzeba lub rozpoczną własną karierę w formie samozatrudnienia. Nie czują się upokorzeni pracą w usługach ani zaczynaniem od zera. Są pomocni dla innych i przyczyniają się do dobra całego społeczeństwa. Są także skłonni do zmierzenia się ze swoimi problemami emocjonalnymi i nie są zablokowani na uczenie się.” („Siła czy moc”).
 
 
Kiedy uda nam się zidentyfikować poziom, na którym się znajdujemy, możemy przede wszystkim zrozumieć, co jest naszą silną, a co słabą stroną, co nas ogranicza, co wypacza nasz obraz świata, ale także – jak możemy przekroczyć te ograniczenia. W miarę przekraczania naszych barier stajemy się bardziej świadomi, lepiej poznajemy siebie, odrzucamy blokujące nas schematy i w pełni możemy realizować nasz potencjał.
O swojej książce „Przekraczanie poziomów świadomości”, która właśnie ukazała się po polsku, Hawkins pisze: „Poziomy świadomości zostaną tutaj przebadane szczególnie na użytek adeptów duchowości, jej miłośników oraz uczciwych osób, zainteresowanych samodoskonaleniem jako celem samym w sobie. Dzięki analizie różnorakich przeszkód i poziomów, które muszą zostać przekroczone, pewne zasady wspierające duchową ewolucję ujawnią się same.
 
 
 
 
Ten materiał nadaje się także dla sfrustrowanego poszukiwacza, który ‘przeczytał wszystko i był wszędzie’, brał udział w najróżniejszych warsztatach, a wciąż czuje, że ‘tkwi w miejscu’ (‘Mój umysł jest jak gąbka, wchłonął już wszystkie informacje, a ja nadal tkwię w tym samym miejscu!’).”
 
 
 

 
 
 
 
Siła czy moc

David R. Hawkins
Wyd. Virgo

Autor – światowej sławy psychiatra - przedstawia efekty 20 lat pracy badawczej poświęconej analizowaniu poziomów ludzkiej świadomości. Rezultatem wyczerpujących badań jest logarytmiczna skala świadomości, na której umieszczany jest stopień mocy wszystkich możliwych poziomów ludzkiej uważności.
 
 
Do kupienia na:
www.virgobooks.pl
 
 
  
 

 
 
 
 
Przekraczanie poziomów świadomości

David R. Hawkins
Wyd. Virgo
 
 
Autor powraca do badań przejawów ego oraz jego wrodzonych ograniczeń. Książka jest źródłem szczegółowych wyjaśnień oraz instrukcji podpowiadających, jak te ograniczenia przekroczyć. W książce wyłonione zostają jasne zasady wspierające duchową ewolucję.
 
 
 
Do kupienia na: www.virgobooks.pl
Polecamy!
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               






Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

W czym znalazłeś swoje schronienie?

Według nauk tybetańskiego bon, które mam zaszczyt zgłębiać i stosować na co dzień człowiek nie może znaleźć prawdziwego schronienia w świecie. To światowe, zewnętrzne schronienie, bez względu na jego rodzaj, jest dobre, ponieważ go wspiera, ale nie wystarczy. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »