Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Ogłoszenia

Hooponopono

Autor Manawa, 01.09.2012

  

Ho'oponopono to petycja do Miłości, aby zamieniła w nią wszystko to, co nią nie jest.

 

Ho'oponopono jest esencją starożytnej psychologii i filozofii hawajskiej, której już od wieków znane było (i stosowane w praktyce) wszystko to, do czego obecnie dochodzi współczesna neurochemia, czy fizyka kwantowa.

 

Morrnah Nalamaku Simeona zaadaptowała ów rytuał do czasów współczesnych, tak, aby mógł go stosować każdy indywidualnie, bez konieczności udawania się po pomoc do osób trzecich, terapeutów, uzdrowicieli. Dzięki temu możemy sami uwolnić się od ciężaru emocjonalnego, bez ryzyka uzależnienia się od terapeuty, jak również skutecznie pomagać innym.

 

Jedyne warunkiem jest wzięcie odpowiedzialności za siebie, uwolnienie się od wpływu przekonań i reguł przejętych od mentorów i tzw. guru, a nagrodą wolność emocjonalna i spójność myśli, emocji i czynów, co pozwala na podążanie za inspiracją z góry, zamiast uporczywego kreowania intencji na poziomie umysłu i uzależnień.

 

Ho'oponopono pozwala uwolnić umysłu od tego, co powoduje stres, problemy w relacjach, uzależnienia i więzy emocjonalne, prowadzi do chorób i zaburzeń w naszym życiu. "Resetując" nasz biokomputer, transformując traumy, zaburzenia energetyczne, otwieramy się na nowe możliwości i rozwiązania w naszym życiu.

 

Na kursie nauczysz się oryginalnej metody Morrnah Simeony.

 

MORRNAH NALAMAKU SIMEONA

ARTYKUŁY NA TEMAT HO'OPONOPONO W CZYTELNI MANAWY

RELACJE UCZESTNIKÓW

WYWIAD Z ANNĄ KLIGERT


BIOGRAFIA MORRNAH NALAMAKU SIMEONY

Morrnah urodziła się 19 maja 1913 roku w Honolulu na Hawajach. Jej rodzice, Kimokeo i Lilia Simeona, byli rodowitymi Hawajczykami. Lilia była jedną z ostatnich uznanych ahuna la'au kahea, czyli kapłanką, która leczyła za pomocą słów. Kimokea był nadwornym rybakiem na dworze Lilinokalani, ostatniej królowej wolnych Hawajów.

Dar uzdrawiania ujawnił się, gdy Morrnah miała zaledwie trzy lata. Nie pobierała żadnych nauk w tej dziedzinie, jakby przyszła z tą wiedzą na świat. Do dziś krążą legendy o tym, że ryby same podpływały do niej, gdy wkładała dłoń do wody. Jako dojrzała kobieta, zachorowała na złośliwy nowotwór. Był to przełomowy moment w jej życiu. Wyzdrowiała dzięki swoim zdolnościom, wiedzy oraz zastosowaniu starożytnego hawajskiego procesu uzdrawiania - Ho'oponopono.

Doświadczywszy mocy Ho'oponopono, postanowiła zaadaptować je w taki sposób, aby mogło być opanowane i stosowane indywidualnie przez każdego przeciętnego człowieka, nawet, jeśli nie specjalizuje się on w uleczaniu innych. Morrnah otrzymała duchowe prowadzenie - tak powstała SELF I-DENTITY, SAMO-I-DENTYCZNOŚĆ POPRZEZ HO'OPONOPONO - proces oczyszczania, uwalniania, w którym bierze udział człowiek w bezpośrednim połączeniu z Boskością, unikalny proces rozwiązywania problemów, który służy jako samopomoc dla jednostki i nie wymaga (jak tradycyjny hawajski proces) uczestnictwa wszystkich osób związanych z problemem.

W roku 1980 Morrnah opuściła Hawaje, żeby podzielić się tym darem ze światem zachodnim.

W spotkaniach z nią brała udział ogromna ilość osób, podczas wizyty w Chinach liczba uczestników kursu przekroczyła piętnaście tysięcy. Jej prace zostały przetłumaczone na kilkanaście języków. SAMO-I-DENTYCZNOŚĆ poprzez Ho'oponopono okazała się być tak głęboko działającym i skutecznym narzędziem, że zainteresowały się nim instytucje naukowe, medyczne, uczelnie oraz organizacje społeczne i międzynarodowe. Organizacja Narodów Zjednoczonych trzykrotnie zaprosiła ją na wykłady oraz poprosiła o przeprowadzenie szkolenia. Była zapraszana również na posiedzenia Światowej Organizacji Zdrowia. Procesu nauczyło się dzięki niej ponad półtora miliona osób na całym świecie.

Morrnah Simeona prowadziła szkolenia o ho'oponopono w kilkunastu stanach USA, oraz w 14 innych krajach, między innymi w Niemczech, Holandii, Szwajcarii, Francji, Rosji i Japonii. Wykładała w szkołach wyższych, takich jak Uniwersytet Hawajski i Uniwersytet Johna Hopkins'a, placówkach medycznych, instytucjach religijnych i organizacjach biznesowych. W 1982 roku zorganizowała Pierwsze Światowe Sympozjum Tożsamości Człowieka. Jeden z reporterów zauważył, że było coś niezwykle uspokajającego i kojącego w samej obecności i głosie Simeon'y.

Simeona napisała trzy podręczniki Self-Identity through Ho'oponopono, Basic 1 (128 str.), Basic 2 (przeznaczony do użytku po dwóch latach praktykowania) i Basic 3 ( przeznaczony do użytku po upływie następnych pięciu lat). Zalecany czas oczekiwania na poznanie Basic 2 i 3 jest wyznaczony dla rozwinięcia głębokiego szacunku do "Obecności Boskiej". W 1990 roku oryginalna wersja angielska Basic 1, wydanie 8., została oficjalnie przetłumaczona i wydana w języku niemieckim i francuskim.

W latach siedemdziesiątych Morrnah założyła fundację Pacifica Seminars, która po dziś dzień sprawuje pieczę na procesem.

W 1983 roku w uznaniu za jej zdolności, pracę i oddanie hawajskiemu językowi, kulturze oraz kultywowaniu sztuki uzdrawiania i nauczanie SAMO-I-DENTYCZNOŚCI poprzez Ho'oponopono, władze Stanu Hawaje oraz Misja Hongwanji w Honolulu uhonorowały ją tytułem "Living Treasure of Hawaii" ("Żyjący Skarb Hawajów"). ONZ oraz Uniwersytet Cambridge opublikowały jej biografię podkreślając zasługi dla społeczeństwa. Morrnah odwiedziła również Polskę, w 1989 roku. Nauczała procesu w Warszawie, a następnie odwiedziła Jasną Górę, gdzie przepowiadała wyzwolenie spod reżimu komunistycznego oraz upadek Muru Berlińskiego.

Zmarła w Niemczech 11 listopada 1992 roku.

Więcej informacji: www.manawa.com.pl

 

Zapraszamy!

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

ZROZUM SWOJE CHOROBY Dekodowanie Biologiczne Patrick Obissier

W tej książce przeczytasz o uniwersalnych prawach rządzących chorobami, biologicznych cyklach pamięci komórkowej, nieświadomym tworzeniu przez rodziców planu na życie dziecka, automatycznym dziedziczeniu wspomnień przodków, programach rodzinnych twoich chorób. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na kwiecień 2021

O przełomowym znaczeniu kwietniowego bisekstyla oraz o erupcji emocji, kontestacji i buncie, a także o tym, kiedy minie pandemia covid-19 - zapraszam do lektury prognozy na kwiecień 2021
więcej »