Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Ogłoszenia Podróże PATRONAT

Bali - duch egzotycznych uniesień

Autor ezoter.pl, 26.08.2012

 

Bali – duch egzotycznych uniesień


 

Indonezyjska wyspa Bali – uważana za prawdziwy raj na ziemi – znajduje się w archipelagu Wysp Sundajskich. Brzmi tropikalnie i jest tropikalnie. Plaże, palmy kokosowe, turkusowa laguna, tańce – słowa te bardzo dobrze opisują klimat, w jaki właśnie chcemy wprowadzić naszych czytelników.

Oddalona o 15 tysięcy km od Polski wyspa posiada różnorodne oblicza. Do rozpoczęcia wycieczki turystycznej zapraszają nie tylko plaże rzeźbione białym piaskiem, kłaniające się pola ryżowe czy aleje palm kokosowych. Miłośnicy podwodnych podróży odnaleźć mogą liczne rafy koralowe oraz tropikalne ryby - pasiaste błazenki czy papugoryby. Bali jest także świetnym miejscem dla miłośników surfingu dzięki wysokim falom.

Atmosferę szczęścia tworzą uśmiechnięci i pełni pogody ducha Balijczycy, którzy bardzo chętnie goszczą turystów na swojej ziemi. W sklepikach oferują oni bogaty asortyment pamiątek, m.in. korale z nasion, kubeczki z patyczków, koszyki z goździków, kapelusze. Wieczorami zapraszają do swoich restauracji na magicznie-romantyczną kolację przy oświetlonych basenach.

Wyspa – poza terenami typowo turystycznymi pokryta jest lasem monsunowym. Kryją się w nim przetrwałe do naszych czasów gatunki endemiczne: szpak balijski czy ryba balijska razbora. Średnia roczna temperatura wynosi 26 stopni. Nie dziw więc, że rozwijają się tutaj tropikalne rośliny, takie jak: baniany (święte figowce) czy raflezje (kwiaty-giganty). Turyści mają okazję spróbować liczną ilość owoców o mało spotykanych dla nas nazwach, np. guajawy, karambole czy salaki.

Doświadczeń artystycznego uniesienia można szukać podczas słynnego wayagang kulti - kukiełkowego teatru cieni odzwierciedlającego ludzie życie i mistykę. Wspaniały jest też teatr tańca w maskach, gdzie występujący aktorzy są pośrednikami między ludźmi a bogami. Warto wspomnieć, iż Bali słynie z oryginalnego używanego tam instrumentu zwanego gamelanem. Jest to tak naprawdę zespół instrumentów takich jak bębny, gongi, aerofon i instrumenty strunowe, które obsługiwane są przez tradycyjny zespół muzyczny.

 

 

Wszędzie panuje duchowa harmonia życia.  Mieszkańcy dużo czasu poświęcają na  wypełnianie tradycyjnych rytuałów. Balijski  kalendarzowy rok wskazuje bowiem ponad 200  świąt, którym towarzyszą tańce i inne obrzędy. Jako wykonawcy wszelkich rytuałów Balijczycy prawie wszędzie stawiają koszyczki z ofiarą dla bogów. Można w nich naleźć owoce, ryż, ciastka, kadzidła czy kwiaty. Ponadto, przy tarasach ryżowych stawiane są przepięknie ozdobione ołtarze. Do ich dachów mieszkańcy wyspy często przywiązują różnobarwne latawce na cześć bogów wiatru. Bali nie bez powodu nazywa się też wyspą świątyń - spotyka się je co kilkadziesiąt metrów (w niektórych wioskach po 5-6 obok siebie). Do najbardziej znanych należy świątynia Uluwatu mieszcząca się na kilkudziesięciometrowych klifach czy Tanah Lot wysunięta w wody oceanu. Duchowa atmosfera skłania do wzniosłych kontemplacji.


Pieczę nad całą wyspą sprawuje wulkan Gunun Agung – uznawany przez miejscowych za świętą górę.


...A wszystkie opisane powyżej atrakcje turystyczne są tylko namiastką klimatu
wyspy...


Bądź świadomy siebie i rozkoszuj się magią wyspy!!

Wyprawa na Bali w cyklu UWAŻNE PODRÓŻE >>>

 

Pragniesz doświadzyć Bali jeszcze raz w Krakowie. Zobacz >>>

Zapraszamy!

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Szósta zasada szamańska - mana

Słowem mana określa się po hawajsku moc, autorytet, władzę. Szamani mówią o energii duchowej używając tego słowa. Interesująca jest również odsłona tego znaczenia w postaci władzy. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na lipiec 2020

Jaki będzie wynik wyborów prezydenckich? W jakim kierunku podąża sytuacja w Polsce? Czy nadciąga druga fala epidemii covid-19? Zapraszam do obejrzenia prognozy wideo na lipiec 2020.
więcej »