Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Terapie Naturalne i Zdrowie

Joga dla Potęgi Umysłu

Autor Natalia Toczek, 18.08.2012

 
Joga dla Potęgi Umysłu

Czy wiecie, że zastosowanie akupunktury ucha pozwala na zwiększenie inteligencji człowieka?

Dr Paul Nogier MD, neurolog, przez 20 lat prowadził badania medyczne nad małżowiną uszną. Wykazał, że jest ona odzwierciedleniem zwiniętego w łonie matki płodu. Oznacza to, że miejsca akupunkturowe dolnego płatka ucha odpowiadają takim właśnie punktom na głowie człowieka. Wiedza ta, znana już od starożytności przez nauczycieli Indyjskich pomogła w opracowaniu niezwykle skutecznych technik zwiększania inteligencji człowieka.


Wiele dolegliwości z jakimi się borykamy spowodowana jest nieprawidłowym funkcjonowaniem centrów energetycznych. Centra te – nazwane czakrami – pełnią bardzo ważną funkcję dla całego organizmu. Funkcjonują jak elektrownie. Pochłaniają bowiem z zewnątrz życiodajną energię Ki zwaną praną i przekształcają ją w formę przyswajalną dla narządów ciała fizycznego. Odżywione organy są zdolne do prawidłowego funkcjonowania.

Czakry to w tradycji indyjskiej główne punkty akupunkturowe, które składają się z dwóch części: górnej i dolnej. Oba elementy są w ciągłym ruchu. Gdy górna część porusza się w prawo, dolna część porusza się w lewo. Ciało fizyczne działa w tym systemie jak subtelny sprzęt elektroniczny – wystarczy go odpowiednio podpiąć, a następuje przepływ energetyczny. W przypadku naszego umysłu - prawy płat ucha odpowiada lewej półkuli mózgowej, a lewy odpowiada prawej półkuli.
Połączenie tych ośrodków pozwala na ich wzajemną koordynację.

Techniki Jogi dla Potęgi Umysłu mają na celu zharmonizowanie dwóch półkul mózgowych. Praktyka ta składająca się z serii ćwiczeń polega na przekształceniu energii z niższych ośrodków w energię o wyższych wibracjach, która jest wykorzystywana przez górne centra energetyczne. Gdy są one pobudzone aktywizują mózg mogący działać z większą wydajnością. Systematyczne ćwiczenia Jogi otwierają czakrę podstawy leżącą u podstaw kręgosłupa oraz czakrę seksualną przenosząc ich energię wyżej do czoła i przekształcając ją w siłę spokoju, większej inteligencji i kreatywności.


Praktykowanie Jogi dla Potęgi Umysłu nie tylko
równoważy przepływ energii. Wpływa ona na nasze samopoczucie i stabilizację emocjonalną, ulepsza pamięć, pozwala na większą koncentrację, wyciszenie się oraz – co ważne – zmniejszenie popędu seksualnego u nastolatków. Jest polecana wszystkim, którzy pragną okiełznać swoje rozszalałe myśli.

Joga dla Potęgi Umysłu została opisana jako Super Brain Joga w książce Mistrza Choa Kok Sui – twórcy systemu uzdrawiania pranicznego.


Polecamy!

Warszaty Jogi dla Potęgi Umysłu - Kraków.
Organizator: Zuzanna Ostafin, tel: 607570531
Najblizszy termin: 21.08.2012

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Co robisz ze swoim czasem?

Dzisiaj żyjemy w świecie wielu informacji i wielu wynalazków, które ułatwiają nam życie. W ten sposób zaoszczędzamy czas. Pytanie: na co? Niegdyś list wędrował tygodniami, może miesiącami do adresata. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »