Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Muzyka

ŚWIĘTY GONG 

Autor Kuba Korycki (Sat Shabad Singh), 04.08.2012

 ŚWIĘTY GONG 


Gong jest pieśnią ducha 
Jest pierwotnym szeptem duszy 
Jego dźwięk jest echem Pierwszego Słowa, które stworzyło świat, dźwięk ponad dżwiękami 
Posłuchaj go zewnętrznymi i wewnętrznymi zmysłami. 
Poczuj jego pulsację i pozwól milionom wibracji tańczyć i przepływać poprzez twe zmysły. 
Pozbędziesz się lęków, poczujesz odprężenie i przebudzenie. 
Starożytni poszukiwali takiego doświadczenia na szczytach gór i w świętych miejscach. 
Dźwięk Gongu grzmiał w spektakularnych uderzeniach błyskawic. 
W grzmocie pioruna - 
Bum! Trach! Oddala się! Echo! 
Zatrzymywał wszystkie myśli, pozbawiał pozorów, 
przepędzał najskrytsze lęki i pobudzał system nerwowy. 
Był twórcą siły, spokoju i uzdrowienia. 
Gong jest tym dźwiękiem. 
Jest przebłyskiem wewnętrznego światła. 
Pałka jest wolą Nieskończoności, gong - twórcą. 
A dźwięk jest świętą pieśnią, jak bicie serca duszy. 
Gong jest pierwszym i ostatnim instrumentem ludzkiego umysłu. 
Tylko jedna rzecz jest w stanie dotknąć i wpłynąć na umysł ludzki - dźwięk Gongu. 
To podstawowy, twórczy dźwięk. 
Dla umysłu, dźwięk gongu jest jak matka i ojciec, którzy dali mu życie. 
Umysł nie jest w stanie oprzeć się dźwiękom gongu, na którym odpowiednio sie zagra.
                                                                              Yogi Bhajan
 
 
 
 
 
Gonging
 
  Dźwięk Gongu to Muzyka  reprezentująca Pełnię Ducha, jest bardzo bliska chórom biblijnych aniołów zwanych - Elohim . Wprowadza w odmienne stany świadomości. Pole Gongu to czysty , święty rezonans oznaczający harmonię. Terapia Gongiem to metoda odzyskiwania radości i wysokich wibracji. To podejmowania ścieżki rozwoju duchowego, poprzez kombinację tonów Gongów. Instrumenty w rodzaju Gongów zabierają Ciebie tam, gdzie przestajesz osądzać. Wiele osób doświadczyło też z Gongiem poprzednich wcieleń. U słuchaczy pojawia się Kochająca Życzliwość zwana muzycznym rezonansem, następuje zestrojenie ludzkości z duchem natury. Dźwięk Gongu posiada sakralny, magiczny charakter i rozwija planetarną świadomość, przyczyniając się do ewolucji ludzkości. Podczas tej terapii często zachodzi coś co nazywamy spontanicznym uzdrowieniem. Kąpiel w Gongu wpływa korzystnie na twoje zdrowie ponieważ wzmacnia pranę, energię kundalini, siłę Chi, która przepływa przez ciebie tak silnie że ma odmładzający wpływ na Twoje komórki. Pozwól sobie na odprężające przeżycie i poczucie rozchodzenia się oceanicznych fal uzdrawiającego rezonansu i transformacje Twojego życia.
 
 
Dźwięk gongu wywołuje głębokie rozluźnienie, wyswabadzając nas d strumienia myśli uwalnianych przez nasz umysł, i pobudza układ wewnątrz-wydzielniczy na wyższy poziom funkcjonowania. Poproszony o wyjaśnienie skutków medytacji z gongiem oraz jak go używać, Yogi Bhajan odpowiedział:
 
„Gong jest bardzo prosty. Jest to układ współwibracyjny. Jest to dźwięk samej Kreatywności. Kto gra na gongu, gra na Wszechświecie. Gong nie jest jakąś zwyczajną rzeczą do grania. Z niego wyszła cała muzyka, wszystkie dźwięki, i wszystkie słowa. Dźwięk gongu jest jądrem Słowa. Gong nie jest jakimś instrumentem muzycznym czy perkusyjnym. Gong jest piękną wzmocnioną wibracją. Jest on niczym mnóstwo strun, jakbyście grali na milionie strun. Gong jest tym jedynym narzędziem, którym możecie stworzyć takie połączenie wibracji przestrzeni.”
 
”Skoncentruj się na dźwięku , gdyż możesz w nim odkryć tajemnicę istnienia i odnaleźć wewnętrzny głos swojego Ja”
                                                                            Don Cconreaux
 
Jest to wyższy stan , kiedy mamy oczy zamknięte, możemy ujrzeć Niewidzialne Światło Iluminacji, a także poczuć różne poziomy samadhi, ekstazy i oświecenia.
 
Przemiana Emocjonalna podczas Ćwiczeń Medytacji z Gongiem
 
 
Gong oddziałuje na ciało i jego meridiany. Uwalnia blokady, zmniejsza napięcie 
i pobudza krążenie. Skutkiem jest przeorganizowanie energii emocjonalnej oraz uczuć, jakie są związane ze strukturą ciała.
 
Przed wykonywaniem długiej, głębokiej medytacji z gongiem rozluźniamy  mięśnie i pozwolamyi dźwiękowi przenikać ciało i prowadzić umysł. Jeśli napniemy  mięśnie i będziemy usiłować walczyć 
z naturalnym procesem zachodzącej zmiany, możemy czuć się zmęczeni lub poirytowani przez silne pulsowanie gongu.
 
Podczas medytacji z gongiem, albo podczas odprężenia po niej, ludzie mogą płakać, czuć się nieważcy, lub w niekontrolowany sposób wybuchać śmiechem. Uwalnianie uczuć jest normalnym procesem podczas medytacji 
z gongiem.  Gong zmienia zablokowane uczucia przecinając myśli, które utrzymują i odtwarzają te uczucia. To może być przerażające, podniecające, ekscytujące lub wspaniałe. Będzie to zależało od danej osoby]
 
      - Dźwięk gongu jest Guru mantrą -
 
Holistyczny Rezonans
 

Holistyczny Rezonans (Absolutne Istnienie/Holistyczne Zdrowie) - kiedy ciało fizyczne jest w pełni zdrowia, znajduje się w stanie holistycznego rezonansu, jego mięśnie są dobrze nastrojone. Gdy świadomość jest w równowadze i rezonuje w „teraz” bieżącej chwili, taki stan ciała/umysłu nazywamy - „istnieniem absolutnym”. Wszystkie składniki , tworzące zupełność człowieka, współdziałają w harmonii funkcyjnej. Otwórz się na moc dźwięku doświadczaną za pomocą instrumentu o najwyższym rezonansie harmonicznym- GONGU

    Czas człowieka na poziomie rozwoju płodu wypełniony jest specyficznego rodzaju medytacją i dźwiękiem powstającym w wewnętrznej membranie jaką jest ciało matki. Ów głęboki dźwięk z pewnością jest porównywalny z dźwiękiem gongu, gdyż oba przenoszą swoistą formę ukojenia. Kiedy ludzie potrzebujący odczuwają wibracje gongu, podświadomie przypominają sobie te błogie i bezpieczne miesiące, spędzone w brzuszku matki. Dorośli i dzieci dla których gram otwierają się na wspaniałe holistyczne działanie dźwięku gongu.
 
 
     Kompletne brzmienie gongu to najczystszy rezonans holistyczny .Doświadczająca go osoba ma wrażenie, że znalazła się w kokonie albo w macicy, które są do tego stopnia nasycone uzdrawiającą mocą komórkowej reprodukcji tonów, iż w pewnym momencie wydaje się, że zupełnie znika ona w polu dźwiękowym.Zjawisko to można nazwać - świadomą dematerializacją , poprzez czuciowe nasiąkanie dźwiękiem .Gdy ono zachodzi, ciała mentalne, emocjonalne i fizyczne, zyskują własności nadprzewodzące i nadregeneracyjne, a napięcie - wywołane normalnym oporem tożsamości ego - przestaje istnieć jako czynnik chorobowy.
 
    Gong i istota ludzka to żywe urządzenia ,które uwalniają kosmiczną moc (holistyczny rezonans) .Gong to transpersonalny guru (nie-człowiek) ,który nasyca nas zmysłowymi, błogimi falami ciśnieniowymi(złożonymi z czystych tonów i rezonansu),który daje nam posmakować nektaru oświecenia .Dzięki dźwiękowi Gongu ,jesteśmy w stanie porzucić poczucie tożsamości z ciałem ,jako przedmiotem fizycznym .Przestajemy się ograniczać do trójwymiarowego świata materii. 
 
  W głębokim stanie medytacyjnym dźwięku gongu następuje odbudowa DNA i odbudowa komórkowa ,odmłodzenie i wprowadzenie nas w stan lewitacji lub lekkości .
 
Poprzez muzykę gongu doświadcz kosmicznego stanu świadomości, w którym Moc Duszy łączy się z Duchem, wycieczki Gongiem po twej własnej ścieżce dźwiękowej prowadzącej z planety na planetę przez Układ Słoneczny. Doświadcz brzmienia wspaniałego, tonalnego drzewa życia , które wspomaga wszystko to co najlepsze w Tobie
 
Nidra Joga
 
Gongi ,misy, didgeridoo,śruti są nieodzownymi elementami Nidra Jogi -,,jogi snu"- sztuki relaksacji.Gong jest najpotężniejszym atrybutem używanym w tej jodze ze względu na to ,iż jest jedynym instrumentem przed ,którym nie ma żadnej ochrony zarówno na poziomie psychiki jak i ciała fizycznego,dlatego używamy go tak często w kundalini jodze z doskonałymi efektami nawet w tzw .,, przypadkach beznadziejnych"dotyczących niemożliwości relaksu ,głebokiego relaksu czy też snu jogicznego .
 
 
Poprzez podróż z gongiem
-zmaterializujesz rzeczywistość z wizji
 
-wrócisz do źródeł inspiracji
 
-rozszerzysz się na cały świat
 
-wewnątrz siebie nawiążesz kontakt z wszechświatem
 
-wzniesiesz życie na wyższe poziomy
 
-rozwiążesz konflikty wewnętrzne
 
-ugruntujesz się (usuniesz lęki )
 
-zapanujesz nad emocjami
 
-dostąpisz mocy (podniesiesz energię)
 
-doenergetyzujesz prawa półkulę (ekspresja twórcza)
 
-doenergetyzujesz lewą półkulę mózgową (moc rozumowania)
 
Uzdrawianie Gongiem skutkuje również uduchowieniem i wewnętrznym oświeceniem.
Gong rozwija duszę bez pojęcia religii .To jest coś ponad to – możesz być zarówno ateistą jak i wyznawcą jakiejkolwiek religii .
Według. wschodniej tradycji ,dźwięk Gongu tworzy na nowo kochająca istotę uniwersalnego stworzenia . Ci którzy doświadczają rezonansu gongu,znajdują poczucie jedności ,która inspiruje do większej więzi z rodziną i społeczeństwem , w wymiarze indywidualnym i uniwersalnym.
 
Gong według wiedzy historyków i muzykologów, pojawił się na początku Epoki Brązu, 5500 lat temu (ok 3500 lat p.n.e.) na terenie Mezopotamii, tam gdzie obecnie leżą -Turcja , Iran, i Irak. Najprawdopodobniej pierwszych odkryć dokonano przypadkowo, w efekcie wytapiania się kamieni w piecach piekarskich stosowanych w czasach Rewolucji Rolniczej ( od 10 tys. lat p.n.e.), kiedy to na świecie rozpowszechniła się pszenica, używana do wypieku chleba. Uważa się ,że pierwszym metalem wytopionym z kamieni, była cyna (ok. 10 tys. lat p.n.e.), a później, w miarę jak piece rozgrzewały się do coraz wyższych temperatur (około 6500 r. p.n.e.) zaczęła się wydzielać miedź. Około roku 4000 p.n.e., piece były juz na tyle duże i na tyle gorące , żeby połączyć oba metale, co zapoczątkowało Epokę Brązu. 

Starożytni wytwórcy Gongów zauważyli też, że kiedy do odlewanego stopu zastaną dorzucone tajemnicze i rzadkie, zsyłane z nieba - meteoryty, udoskonalają one rezonacyjne brzmienie brązu. Staje się ono potężniejsze, bardziej przestrzenne i o wiele dłużej wybrzmiewa. Takie gongi traktowano w szczególny sposób, były one znane jako- „Święte Gongi „.Oczywiście pierwsi odlewnicy nie mieli pojęcia , że tym szczególnym składnikiem (wprowadzonym przez meteoryty), był nikiel. 

Dzisiaj, nowoczesne gongi zostały ulepszone i doprowadzone do perfekcji nieznanej starożytnym Wytwórcom Gongów, poprzez dodawanie do brązu domieszki czystego niklu ( tak jak w gongach firmy Paiste). Mistrzowie (spośród Wytwórców Gongów) nawet dziś kują tam z myślą, że metaliczny dysk, kiedy zostaje wprowadzony w absolutny rezonans, uosabia wyższą , kreatywną inteligencję. 

Wykuwają gong w taki sposób, ażeby wspaniała dusza mogła inkarnować w jego ciele. Z tego powodu, żadne dwa gongi nie brzmią dokładnie tak samo. Jeśli „metalurgiczna położna” przez przypadek przyłoży do gongu zbyt wiele uderzeń młota, zostaje on uznany za zniszczony i jest przetapiany, a proces zaczyna się od nowa i jest powtarzany, aż dojdzie do narodzin doskonałego wcielenia.

Kuba Korycki (Sat Shabad Singh) - od wielu lat zajmuje się terapią dźwiękiem -masażem dźwiękiem mis,Jogą Gongu, zastosowaniem w terapii dźwiękiem instrumentów etnicznych oraz śpiewu alikwotowego.


Propaguje terapię dźwiękiem poprzez kursy, wykłady, koncerty. Nauczyciel kundaliniyogi (międzynarodowy dyplom certyfikowany przez KRI- Kundalini Research Institute-USA ) wg. przekazu Yogi Bhajana (zapraszamy na naszą nową stronę www.kundaliniyoga.com.pl )


Pasjonat terapii naturalnych, na codzień oprócz kąpieli w dźwięku gongu wykonuje masaże Ma-Uri, Didgeridoo oraz kaukaski, miodowy, aromoterapeutyczny, a także świecowanie i konchowanie uszu wg.metody Indian Hopi. W swojej praktyce korzysta zwiedzy jaką oferuje Germańska Nowa Medycyna (patrz dział linki-zdrowie), którą uważa za jedno z największych odkryć czasów nam współczesnych.Pomaga w doborze właściwego odżywiania. Propagator niezależnych mediów i prasy (patrz dział linki). Prowadzi salon sprzedaży gongów, mis,instrumentów etnicznych ,,Dreamtone" oraz sklep internetowy www.yogitea.com.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Jak przestać czuć się bezsilnym wobec problemów.

Dlaczego czujemy się bezradni? Ponieważ nie widzimy ogromnej ilości możliwości. Od tego ile zobaczysz zależy to ile zrobisz. Jeżeli nie postrzegasz energii, nie będziesz w stanie za jej pomocą uzdrawiać (mówiąc o postrzeganiu nie mam na myśli tylko zmysłu wzroku). Nieprzypadkowe działanie zależy od odpowiedniego poznania. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »