Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój Ogłoszenia

Pobłogosław Ziemię czułą miłością - Medytacja Pokoju dla Świata

Autor Natalia Toczek, 30.07.2012

 

Pobłogosław Ziemię czułą miłością - Medytacja Pokoju dla Świata

 

Jedną z form doznania Boskiej Miłości i odczucia kontaktu ze wszystkimi ludźmi, co więcej – ze wszystkimi istotami ziemskimi – jest medytacja o wymownej nazwie „Bliźniacze Serca” później nazwana „Medytacją Pokoju dla Świata”. Praktyka ta była propagowana przez Wielkiego Mistrza Choa Kok Sui – twórcy współczesnego systemu uzdrawiania energią praniczną (Pranic Healing) i jogi arhatycznej – odmiany jogi kundalini. Obecnie jest ona wykonywana w siedemdziesięciu krajach.


Bezpośrednim celem tej wspaniałej medytacji jest pobłogosławienie Ziemii czułą miłością. Jest to służba dla Świata, ludzi i tym samym dla samego siebie, gdyż błogosławiąc innych sami zsyłamy na siebie błogosławieństwo. Ponadto medytacja pozwala na osiągnięcie kosmicznej świadomości. Odbywa się to poprzez aktywację dwóch centr energetycznych – czakry serca i korony.

 

Czakra serca jest niższym odpowiednikiem czakry korony. Odpowiada ona za relację pomiędzy bliskimi sobie osobami, odczuwaniem radości, współczucia, miłości, miłosierdzia i poszanowania innych. Natomiast czakra korony jest ośrodkiem oświecenia i łączy nas z Boską Miłością. Wyglądem przypomina kwiat lotosu z 972 płatkami (12 wewnętrznych i 960 zewnętrznych). W momencie jej otwarcia płatki te wracają się ku górze, co powala na przyjęcie duchowej energii rozprowadzanej później do wszystkich części ciała.


W momencie gdy koncentrujemy się na dwóch, opisanych wyżej ośrodkach, aktywujemy je, a na uczestnika spływa Uniwersalna Boska Miłość. Jest to słup światła, który otacza i wyrównuje poziom energetyczny we wszystkich czakrach naszego ciała. Jest to mistyczne przeżycie. Praktykujący często odczuwają wtedy stan poczucia jedności ze wszystkim co istnieje.

 

W ramach przygotowania do medytacji uczestnicy wykonują ćwiczenia fizyczne, aby oczyścić i naenergetyzować swoje ciało eteryczne. W ten sposób zabrudzona i zużyta energia (prana) zostaje usunięta i zmniejsza się ryzyko wystąpienia zatoru energetycznego. Sama medytacja trwa 20 minut i składa się z kilku części. W pierwszej uczestnicy składają podziękowania Bogu i wyższym siłom za ich obecność, boskie błogosławieństwo, pomoc i ochronę. Następnie odbywa się akt błogosławienia ziemi – gdzie następuje kolejno: pobudzenie czakry serca i korony. Aktywowane czakry mają doprowadzić do osiągnięcia stanu oświecenia przez medytację o świetle. W tym czasie uczestnicy skupiają się na brzmiących dźwiękach "om" lub "amen", by później kontemplować w całkowitej ciszy. Kolejną ważną częścią jest uwalnianie nadmiaru energii, co ma zapobiec przeenergetyzowaniu i późniejszym bólom m.in. głowy. W tym celu medytujący łączą się się z Matką Ziemią i błogosławią ją. Po końcowym podziękowaniu znów następuje cykl ćwiczeń fizycznych – uwalnianie resztek nadmiaru energii.

 

W trakcie samego błogosławieństwa ważne jest skupienie, zatracenie się w silnym przeżyciu emocjonalnym, poczuciu harmonii i pokoju. Warto tutaj posłużyć się wizualizacją. Mistrz Choa Kok Sui w swojej książce pt. „Cuda uzdrawiania pranicznego” radzi, by: „Błogosławiąc Ziemię harmonią, dobrą wolą i wzajemną życzliwością wyobraź sobie, że następuje pojednanie ludzi i narodów przygotowujących się do walki. Zobacz w swoim umyśle jak ludzie ci składają broń i padają sobie w ramiona, i jak przepełniają ich dobre intencje oraz wola ich wypełnienia.”

Błogosławieństwo można kierować do krajów, narodów, ludzkości, swoich bliskich, przyszłych lub przeszłych sytuacji - co tylko tego wymaga. Warto jednak uważać na błogosławienie niemowląt, dzieci i innych pojedynczych osób, gdyż mogłyby one zostać przytłoczone siłą energii wyzwolonej w tej medytacji.


W trakcie medytacji uczestnicy doznają wiele różnorodnych stanów – od uczucia ogromnego oczyszczenia wewnętrznego, poprzez wzruszenie, aż do świetlistych wizji. Przez pierwsze chwile można odczuwać ból pleców, a jest to spowodowane energią, która zostaje zwiększona i podniesiona wzdłuż kręgosłupa. Doznanie oczyszczenia objawiać się także może poprzez kaszel i kichanie (oczyszczanie czakry gardła) czy chęć nadmiernego poruszania się. Po medytacji możliwa jest również chęć płaczu, jako jedna z form rozładowania emocji. Nie trwa ona jednak zbyt długo, a po niej nadchodzi stan błogiego spokoju i czystości. Dzięki medytacji można uzdrowić lżejsze choroby, a także całą Ziemię, przynosząc światu harmonię i pokój.

Praktyki tej nie poleca się: osobom poniżej 18 roku życia (gdyż ich czakry nie są jeszcze przygotowane na doznanie tak dużej ilości energii), kobietom w ciąży, pacjentom z chorobami serca i układu krwionośnego, z wysokim ciśnieniem, chorobami nerek i jaskrą.

 
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Naturalne olejki czyli aromaterapia w praktyce

Serdecznie zapraszamy na warsztaty pt. Naturalne olejki, czyli aromaterapia w praktyce, które odbędą się 14 stycznia o godz. 18 w Krakowie (ul. Dajwór 20, Kazimierz). W programie: sporo wiedzy na temat olejków eterycznych, tworzenie własnej oryginalnej kompozycji zapachowej oraz mnóstwo zabawy z zapachem. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na październik 2019

Półkrzyż na pełni Księżyca, widowiskowa opozycja na nowiu, nadciągający kryzys ekonomiczny oraz polskie wybory do parlamentu. Zapraszam do lektury prognozy na październik 2019.
więcej »