Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Sylwetki

Pomost Poznania - odkryj swoją prawdziwą naturę

Autor ezoter.pl, 14.07.2012

Tym razem prezentujemy wywiad z Teresą Muchą - nauczycielem Reiki Usui, realizatorem cieszących się popularnością warsztatów  "Pomost Poznania", których celem jest przybliżenie człowieka do jego prawdy i wsparcie indywidualnego procesu jego przemiany.

1. Od lat jest Pani animatorem i przewodnikiem przekazów, które wspierają przemiany toczące się na Ziemi. Na czym, według Pani, polegają te przemiany? W jakim stopniu ludzie są na nie otwarci?


Ziemia zmienia swoją częstotliwość, jej wibracja podnosi się, staje się subtelniejsza. Dzieje się tak za sprawą uwolnienia jej z izolacji jaka była na nią nałożona. Oznacza to, że Ziemia staje się bardziej  skomunikowana z Wszechświatem, a manifestacją tego są coraz częściej występujące objawienia innych rzeczywistości. Nie jesteśmy sami, w rejonach Ziemi pojawili się Ci, którzy nas wspierają i to Oni poprosili mnie kiedyś bym była Ich tłumaczem.

Mogę jeszcze do tego dodać, że zmienia się przeznaczenie Ziemi, ponieważ do tej pory Ziemia była miejscem, gdzie walka o byt była naszym wyzwaniem i to poprzez tę naukę budowaliśmy swoje istnienie. Teraz ma to być miejsce, gdzie ludzkość ma wzrastać poznając siebie jako twórców-kreatorów tej rzeczywistości, jest to kolejny stopień na drabinie ewolucyjnej ludzkości. Tak w wielkim skrócie mogę opisać te przemiany.

Jeśli chodzi o otwarcie się ludzi na te zmiany, to mogę powiedzieć, że ten proces się nasila (nie bez udziału Światów Wyższych), ponadto mają miejsce zdażenia, które katalizują ten proces.

Przekazy i wykłady, których przewodnikiem jestem mają na celu wesprzeć te przemiany.

2. Na warsztatach "€žPomost Poznania" uczestnicy poznają ich naturę duchową. Jaki jest tego cel?

Celem jest poznać siebie, odkryć swoją prawdziwą naturę. Wiedza - kim jestem, czyni nas godniejszymi, ponieważ ujawnia nasze piękne, wielowymiarowe oblicze, pobudza nas do tego by dalej iść, poznać zasady i prawa, które w nas rządzą. Dowiadujemy się, że mamy wpływ na to co nas spotyka w życiu, a dysponując taką wiedzą, możemy zaangażować nasz potencjał, by żyło się lepiej, by był uśmiech na twarzy, by było jaśniej. Przyszedł czas byśmy przyjęli odpowiedzialność za nasze życie, przyszedł też czas by człowiek uświadomił sobie, że jesteśmy jak naczynia połączone, i że warto zatroszczyć się też o uśmiech sąsiada. Ponadto gdy dowiadujemy się, że jesteśmy myślą-uczuciem i że innego BYCIA nie ma, to taka wiedza zmusza do przemyślenia siebie, weryfikacji priorytetów życiowych, powołuje zmianę percepcji życia.

3. Co oznacza sformułowanie "€žhigiena myśli€", nauczana przez Panią podczas warsztatów Wizualizacja Terapeutyczna"?

Tak jak dbamy o nasze ciało i codziennie dopuszczamy się zabiegów higienicznych, by lepiej się czuć, by dbać o jego kondycję, tak ja polecam by troską swą objąć myśli swoje, ponieważ to one są aktem kreacji. W myślach, w słowach zawarta jest idea, informacja, która jest energią i jak każda energia ma swoją moc i kierunek, podlega też prawu przyciągania, a następnie kreacja ta materializuje się. Nie wszystkie myśli, słowa są warte tego dzieła, ale człowiek ma możliwość i moc dokonywania przemiany - uzdrawianie myśli. I ten proces oraz wypracowanie w sobie nawyku zanurzania się w świecie myśli własnych, analiza sygnałów, które płyną do nas z naszego wnętrza w ciągu dnia (tzw. zgrzyt wewnętrzny, który jest sygnałem, że coś jest nie tak) nazywam "higieną myśli".

4. Jak można osiągnąć pogłębiony kontakt z własnym wnętrzem, jeden z warunków zostania Mistrzem Reiki Usui?

Myślę, że tu zaszło małe nieporozumienie. Pogłębiony kontakt z własnym wnętrzem nie jest warunkiem zostania Mistrzem Reiki Usui, a jego konsekwencją. Za sprawą inicjacji i przekazu mocy, a nade wszystko drogi, która to poprzedza osiągamy stan wewnętrznego skomunikowania. Mistrz, to człowiek, który przeszedł przez niższe wtajemniczenia, ma za sobą okres świadomej pracy nad sobą, bywał wsparciem dla innych, obudził swoje serce i ręce, ma w sobie wizję siebie, a w tej wizji ważne dla niego jest REIKI MIKAO USUI.

  5. Jaką rolę odgrywa w Pani życiu Światło?

Światło, to prawdziwe, to do którego odwołuję się w przekazach, dla mnie jest kwintesencją dobra prawdziwego, mądrością i miłością, która jest mocą. Nie da się ubrać w słowa tego co nie ma formy, wiatry wieją a ich nie widać, prąd płynie - ani go nie widać, ani nie słychać, a jednak są, czynią i to po skutkach ich działań wiemy, że są.

Światło w moim życiu jest chlebem powszednim, dobrodziejstwem, który osłodził nie jedną chwilę, osuszył nie jedną łzę i dokonał nie jeden raz tego co wydawało się niemożliwe. Jemu wierzę.

6. Na czym polega Zbiorowy Przekaz Światła Miłości?

Warunkiem nieodzownym jest krąg ludzi, którzy spotykają się w jednym miejscu lub wokół jakiejś idei będąc nawet w różnych miejscach, łączą się w intencji by w dobrym uczestniczyć. Ofiarują swój czas i serce swoje, przez które płynie Światło Miłości. Zachęcam ludzi wtedy, by zamknęli oczy swoje, otworzyli swoje serca i by poczuli jak przez czakrę korony wpływa do nich Światło Miłości, jak wypełnia ich serca i jak z tych serc płynie dalej, w przestrzeń, tam gdzie intencja prowadzi.

Ja ich prowadzę, przewodnikiem jestem.

Teresa Mucha

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Naukowe (psychotroniczne) poznawanie czakr - czy i jak to możliwe?

Co to jest nauka? Wytwór człowieka, to sposób pozyskiwania i organizowania wiedzy. Co to oznacza? Że nauka jako wytwór nie wnosi do samego aktu poznania niczego. To poznanie wnosi wszystko do nauki. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na styczeń 2021

Upadek mitu, rewolucja, czy stagnacja? Oraz zmagania Koziorożca z Wodnikiem. Co nas czeka w pierwszym miesiącu nowego roku? Zaprasza do lektury prognozy na styczeń 2021.
więcej »