Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Ogłoszenia

Warsztaty Lomi Lomi Nui Magdaleny Jokiel w Krzywonodze

Autor Magdalena Jokiel, 11.07.2012

 

Odbyły się czerwcowe warsztaty Lomi Lomi Nui Magdaleny Jokiel w Krzywonodze.

Nie ma znaczenia kim wydaje Ci się, że jesteś. Na warsztatach Lomi Lomi Nui nie spotkasz się z oceną ani wartościowaniem. Nic nie musisz, a możesz wszystko. Magda, nauczyciel i przewodnik, delikatnie i cierpliwie wprowadza uczestników w rytuał masażu i jednoczy w Hunie, hawajskiej uniwersalnej filozofii życia. Całość stanowi niepowtarzalny taniec, uwalniający napięcia, uzdrawiający i oczyszczający.

Spotykamy się ponownie już we wrześniu. Mahalo!

Warsztaty miłości

Przyjeżdżając tutaj nie pozostawiasz sobie wyboru – ona jest wszędzie. Magda wplata ją misternie w każdą chwilę, ustawia jej drobinki na oknach, rozwiesza na ścianach, roznieca w woni palonej szałwii, wydobywa w dźwiękach mis, budując nasze sanktuarium. Spędzisz w nim pięć dni, z których każdy przyniesie to, na co jesteś gotowy. Zapewne już po krótkim czasie zrozumiesz, iż wszelkie piękno czy spokój, których doświadczasz stworzyłeś w istocie Ty sam. Aloha!

Dotyk zadowolonego kota

Zaiste zdziwili się ci, którzy zobaczyli, ale nie poczuli. Podobnie jest z jogą. Kiedy patrzysz na asany zadajesz sobie pytanie – o co cały ten ambaras? Z łatwością wygnę się tu i tam, a stać nauczyłem się w wieku niemowlęcym. Stajesz więc, aby w pocie czoła nie móc wyjść ze zdumienia z iluż to nieużywanych mięsni i więzadeł się składasz.

Praktykujący Lomi Lomi Nui płynnie i rytmicznie przesuwa się po płaszczyźnie ciała. Jego dotyk porównywalny jest do miękkiej łapy zadowolonego kota. Jakkolwiek kot głaszcze z zadowoleniem, nie lekceważ jego siły i mocy. Jest czuły, współczujący i sobie tylko znanym sposobem wie dokładnie gdzie głaskania ci trzeba. Gdy sprawy wszelkie wydobywać się będą na powierzchnię, ty poddaj się absolutnie. Nie kontroluj swojego ciała, odczuj jak jednoczy się z duchem… Jesteś świątynią, w której wszystko się przeobraża. Pozwól sobie na daleką podróż i popłyń radośnie za delfinami.

Energia podąża za uwagą

Pokazało się długo wyczekiwane słońce. Rozkładamy się ochoczo na trawie i trenujemy uwagę na suszonej moreli. Tortura dla zmysłów. Zapach owocu uruchamia cały łańcuch reakcji. Dławimy się ślinotokiem, usta same się otwierają gotowe na połknięcie smakołyku, a żołądki wydają pomruki. Wszystko trwa już jakieś 5 minut, my natomiast jesteśmy dopiero przy zmyśle słuchu...

Zaczynamy taniec fregaty. Ruchy ptaka naśladowane są podczas masażu i stanowią ważny element całej ceremonii. Taniec hula jest energetyzujący, oczyszczający oraz pragmatyczny, gdyż jakimś sposobem warto się nad boskim korpusem poruszać.

Moja uwaga zbacza nagle w dziwnym kierunku i zaczynam martwić się użądleniem przez pszczołę, co w moim przypadku jest bardzo opłakane w skutkach. Rzecz jasna na spełnienie życzenia nie muszę długo czekać…

Skuteczność jest miarą prawdy

On nie „wierzy” w energię. Taka konstatacja w obliczu gęstego, namacalnego pola, które nas otacza wzbudza lawinę serdecznego śmiechu. Przyglądamy mu się. Wysoki, smukły, przypomina młodego orła lub jowialnego bohatera którejś z buddyjskich przypowieści. Znamy jego dotyk, widzimy dostojeństwo z jakim się porusza kiedy całym sobą pogrąża się w pracy. Czyżby robił to już kiedyś? To, co dostrzegamy to talent i wielkie serce. I żaden osąd wyrosły na gruncie jego „nie-wiary” w ogóle nie ma szansy w nas zaistnieć.

Ja jestem!

Wciąż żyjemy w kulturach, w których dobrobyt i obfitość uznawane są za przejaw chciwości, a miłość własna - pychy. Tłumimy prawdziwych siebie, w zamian utożsamiając ze strachem. Ograniczeni umysłem boimy się marzyć bądź skupiamy na niedostatku, zamiast cieszyć z tego co mamy.

Przekaz huny jest jasny: nie ma żadnych ograniczeń. Wystarczy, że przyjrzysz się sobie. Jesteś doskonały, pełny i niepowtarzalny właśnie takim jakim jesteś. Jesteś NUI. Uśmiechnij się do siebie i zrozum, że zadowolenie nie jest ulokowane w przyszłości lecz dzieje się teraz.

Każdego dnia przed wschodem słońca stąpamy mocno po zroszonej rosą ziemi, aby wyrazić wdzięczność i obwieścić światu: Ja jestem! Nadajemy symbole swoim życzeniom i wysyłamy je we wszechświat. Każde jest ważne i każde już się spełnia.

Pamiętaj, otrzymujesz wszystko o co prosisz, proś więc z rozwagą…

Czy jesteś gotów umrzeć?

E ho’o mau kau kau? Tak mistrzowie hawajscy inicjowali rytuał przejścia w kolejny etap życia. Wielogodzinny, czasami kilkudniowy masaż w świątyni przygotowywał do nowych ról społecznych lub miał pomóc w podjęciu ważnych decyzji. Hawajczycy rozumieli cykl wszechświata i naturalną kolejność rzeczy. Kiedy to, co się dopełniło umiera może narodzić się nowe.

Nie potrafimy zaprzyjaźnić się ze śmiercią. Wypieramy ją, unikamy w rozmowach i w ogóle obchodzimy szerokim łukiem. I tak sobie trwamy w tej iluzji nieśmiertelności, która nota bene pod naszą obecną postacią, nie wiadomo czemu miałaby na dłuższą metę służyć.

Jeśli jesteś gotowy na zmiany, Lomi poprowadzi cię przez nie z największą czułością i bezboleśnie. Przywróci harmonię na poziomach ciała i duszy. Rozświetli drogę, a serce wypełni miłością. I już wiesz, że nie ma się czego bać, że moc płynie z wnętrza.

Szykujemy się do wyjazdu, a na twarzach wszystkich maluje się radość. Radość w swej istocie, radość bez powodu. I wiem, że każdy z nas umarł tutaj kilkakrotnie.

 

Joanna Polkowska

agajarat.wordpress.com

 

W sprawie terminów oraz programu warsztatów proszę o kontakt z organizatorem:

Magdalena Jokiel

magdalenajokiel@gmail.com

www.kalachakra.pl

 

Informacja o organizatorce:

Od 2009 roku instruktor masażu Lomi Lomi Nui i hawajskiej pracy z ciałem Kino Mana. Z wykształcenia magister fizjoterapii, instruktor odnowy biologicznej i terapii ruchowej. Jej misją jest pomaganie ludziom i w łagodzeniu ich dolegliwości fizycznych i psychicznych. Aktywnie masuje, uczy i propaguje hunę, uniwersalną hawajską filozofię życia.

Informacja o autorce:

Prze wiele lat związana z branżą mediową jako Key account manager oraz PR manager, inicjator i koordynator projektów (m.in. Mindshare Polska, Media Concept, OMD, freelancer). Od trzech lat pisze, podróżuje i pogłębia praktykę w dziedzinie biomasaży. Autorka blogów: agajarat.wordpress.com i 2handplan.com.

 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Ezoter zacytowany przez Politykę

Tygodnik Polityka w artykule pt. Obsesja coachingu Polokołczing Joanny Drosio-Czaplińska cytuje tekst opublikowany na łamach portalu Ezoter pt. Wróżka czy coach? Pauliny Napory. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na październik 2019

Półkrzyż na pełni Księżyca, widowiskowa opozycja na nowiu, nadciągający kryzys ekonomiczny oraz polskie wybory do parlamentu. Zapraszam do lektury prognozy na październik 2019.
więcej »