Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Życie na krawędzi

Autor Marek Zabiciel, 08.02.2010
Uwaga! Ten tekst został napisany jako wskazówka dla tych, którzy zdecydują się pójść za głosem serca i rozpocząć życie zgodne z własnym wnętrzem. Ale ma on również zastosowanie przy osiąganiu bardzo potężnych celów. Ma on również zastosowanie tam, gdzie decydujemy się zrealizować projekt na pierwszy rzut oka niemożliwy do realizacji lub przekraczający zdecydowanie nasze możliwości.

Droga serca jest drogą intuicji. Droga intuicji jest drogą naszego wewnętrznego głosu. Droga naszego wewnętrznego głosu jest naszą życiową drogą wskazywaną nam przez nasze Wyższe Ja, które najlepiej wie, co jest dla nas właściwe.

Chcąc żyć zgodnie z tym, co dyktuje nam nasze serce musimy zdawać sobie sprawę z kilku zasadniczych kwestii. Jeśli całe życie poruszaliśmy się w świecie rządzonym przez ustawionego na automatyczne działanie wewnętrznego robota nafaszerowanego kodami i programami z zewnątrz, to okres nauki poruszania się drogą serca będzie niewątpliwie bolesny. W momencie, kiedy już nauczymy się żyć zgodnie z własnym wnętrzem problem zniknie, ale do tego momentu jest wielce prawdopodobne, że wydarzą się następujące historie.

Po pierwsze nieustannie, niemalże bez wytchnienia będziemy, co chwilę nawracani przez całe otoczenie na „właściwą drogę". Ludzie wokół nas będą się niezmiernie irytowali na sam fakt, że próbujemy żyć inaczej niż do tej pory.

Po drugie podczas procesu dojrzewania do umiejętności poruszania się według własnych reguł wypływających z naszej intuicji nie raz spotkamy się z sytuacją, w której najchętniej rzucilibyśmy to wszystko w diabły powracając do starych, utartych schematów. Ilość prób, jakie trzeba przejść i z jakich trzeba wyjść zwycięsko jest często bardzo duża. Im szybciej chcemy osiągnąć nasz cel, jakim jest intuicyjne kierowanie się podczas podejmowania decyzji, tym droga jest trudniejsza, a co za tym idzie bardziej nieprzyjemna. Wielokrotnie może się wydawać, że ból, jaki musimy znosić pokonując życiowe trudności jest nie współmierny do nagrody, jaką będzie umiejętność życia w zgodzie z własnym wnętrzem.
 


Po trzecie droga serca, to droga naszej komunii z Bogiem. W związku z tą zależnością niezbędne jest w pewnym momencie poddanie się jego woli tak, by całkowicie pozwolić się ponieść właśnie jemu. I tu zaczyna się kolejny problem, który testuje mogłoby się wydawać beznamiętnie naszą wiarę. Na ile jesteśmy w stanie zaufać i jak wiele znieść wierząc i trwając do końca testu. Doskonałym przykładem tego, o czym teraz mówię jest legenda biblijnego Hioba. To test, który brzmi: ile jesteś w stanie znieś, na ile jesteś gotowy zaufać sile, z którą pragniesz wejść w komitywę?

Po czwarte zapewne okaże się, że przewidywany przez nas do tego eksperymentu czas jest niewystarczający. Innymi słowy można powiedzieć, że trzeba będzie zdecydowanie dłużej pomęczyć się i powalczyć niż przewidywaliśmy na początku.

Po piąte. Próby, którym będziemy poddawani najprawdopodobniej będą zdecydowanie trudniejsze i bardziej bolesne, niż te, które mogliśmy sobie wyobrazić ustawiając się do startu w tym biegu. Będzie niewątpliwie ciężej niż to przewidywaliśmy.

Po szóste. Zdarzenia, które będą miały miejsce najprawdopodobniej zaangażują do uczestnictwa innych ludzi, którzy nie będą ani rozumieli naszej sytuacji, ani jej popierali. Mało tego, może się okazać, że ci ludzie zaczną z nami walczyć w imię swoich własnych interesów i w imię własnych wyobrażeń o sprawiedliwości. Może się okazać, że będą nas oskarżali widząc w naszym zachowaniu działania niegodne, nierozumne i niejasne.

Po siódme. Na początku droga jest w miarę łatwa i czujemy naszego wewnętrznego przewodnika dosyć wyraźnie. Ale przyjdą takie momenty, kiedy będzie on nieobecny. Mało tego, może się wydarzyć i najprawdopodobniej się wydarzy tak, że zniknie on na dłużej i to w sytuacji, kiedy będziemy najbardziej go potrzebowali. Będziemy prosili i błagaliby się odezwał, by wskazał nam drogę, a on będzie milczał jak zaklęty. To będzie kolejna próba.

Można by jeszcze dopisać kilka scenariuszy, ale te powinny wystarczyć, by uświadomić każdemu, kto zechce się zmierzyć z tematem życia w wolności według samego siebie. Można by się pokusić o stwierdzenie, że ta droga, to pokonywanie przeszkód będzie uświęcone prawami Murph'ego skazującymi każdą potencjalna inicjatywę na porażkę. I powiem więcej one właśnie wtedy działają najlepiej.

Co robić, zatem by osiągnąć cel, jakim jest uwolnienie się od zależności życia według praw ustanowionych przez sztuczny świat? Nie poddawać się. To tak pięknie brzmi, jest takie wzniosłe i heroiczne, a jednocześnie tak trudne do zastosowania w praktyce. Ale nie ma rady. Albo wygramy, albo przegramy. Do nas należy wybór. Jedno, co ciśnie mi się na usta to to, że nie możemy przegrać. Więc lepiej powiedzieć, albo wygramy, albo polegniemy. Albo znajdziemy drogę, albo ją zbudujemy. Spal za sobą mosty, odrzuć lęk. Kłopoty i trudności mają zawsze przejściowy charakter. Po burzy zawsze wychodzi Słońce. Jeśli kiedykolwiek zdecydujesz się wejść na tę drogę, pamiętaj, że Bóg nigdy nie daje nam zadań ponad nasze możliwości. Nie lękaj się. Przypomnij sobie cytat „choćbym szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną". Jesteśmy tu po to by wygrać z życiem, by pokonać siebie, pokonać swoje słabości. Jesteśmy tu po to by zwyciężać. Nie poddawaj się, nawet, jeśli cały świat stanąłby naprzeciwko Ciebie i śmiał się prosto w oczy. To próba, to test, to iluzja. Pamiętaj o tym, że prawdziwe życie zacznie się zaraz po tym, jak przejdziesz zwycięsko ostatnia próbę. Nieważne ile ich będzie, nie rezygnuj. Bądź jednym z tych, o których świat nigdy nie zapomni. Bądź zwycięzcą, do końca.

www.sukces.psychotronika.pl
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Nowa książka Roberta A. Monroe

Książka o najbardziej ekscytujących przeżyciach, jakie zdarzyły się człowiekowi. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na październik 2020

Potężny półkrzyż znaków kardynalnych na nowiu i superopozycja na pełni. Przed nami kolejny wstrząsowy i dramatyczny miesiąc pod znakiem II fali covid-19 i zawirowań na rynkach gospodarczych. Co nas czeka w październiku? Zapraszam do obejrzenia prognozy wideo na październik 2020.
więcej »