Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Związki karmiczne

Autor Tarocistka Monika, 21.03.2012

Związki karmiczne mają to do siebie, że często są związkami, które są problematyczne. Na ich drodze spotykamy rozmaite przeszkody, niejednokrotnie bardzo trudne do pokonania. Co chwila jesteśmy poddawani próbom, aby ostatecznie dowiedzieć się, czy zdołamy razem przejść przez życie, czy musimy czekać następne setki lub tysiące lat na kolejną szansę od losu.

Osoby takie niejednokrotnie się ranią, rozstają w przykrych okolicznościach, popadają w skrajne emocje – od żarliwej i płomiennej miłości – po nienawiść i wrogość do siebie nawzajem. Jedna osoba cierpi bardziej, inna mniej – w zależności od sytuacji.

Swój pierwszy związek karmiczny przeżyłam na początku 2007 roku. Byłam wówczas w bardzo trudnym momencie swojego życia i wtedy właśnie poznałam pewnego chłopaka. Zaczęło się niewinną wymianą zdań, a skończyło bolesnym zerwaniem wszelkich kontaktów i ogromnym cierpieniem (nie będę opisywała ze szczegółami całej tej znajomości, bo nie o to chodzi). Choć trwało to krótko los co jakiś czas stawiał mi tę osobę na swojej drodze.
 
Wiele lat zajęło mi pogodzenie się z okrutnym losem tej znajomości – dziś już wiem, że jestem wolna od tych destrukcyjnych emocji, a jednocześnie jestem za nie wdzięczna i przyjmuję je z pokorą i szacunkiem. Gdyby nie tamte zdarzenia może dziś nie byłabym tym, kim jestem i nie była o krok dalej w osobistym rozwoju. To bolesne doświadczenie nauczyło mnie tego, że cokolwiek się dzieje trzeba być zawsze sobą i kochać siebie takim, jakim się jest – ale każde tego typu doświadczenie niesie za sobą inną lekcję do przerobienia.

Nasuwa się zatem pytanie, czy można zrobić coś, by uwolnić się ze związku karmicznego? Można, ale wymaga to wiele samozaparcia i dyscypliny. Efekty nie przyjdą od razu – wszystko zależy od tego jak bardzo będziemy na siłach walczyć o siebie samego lub siebie nawzajem. Istnieją bowiem związki karmiczne, które zostały przepracowane wspólnymi siłami i skończyły się szczęśliwym małżeństwem i budowaniem wspólnej przyszłości.

Istnieją też takie, które rozpadły się i trzeba nam będzie pogodzić się z tym. Uwolnić się od związku karmicznego można w dwojaki sposób: przerobić daną karmę i zacząć od przysłowiowej „czystej karty” lub wykonać jakiś rytuał oczyszczający i zamykający, gdy sprawa jest bardziej skomplikowana.

Pamiętajcie, że na siłę nikogo przy sobie nie zatrzymacie – związki karmiczne bardzo często prowadzą nawet do obsesji na czyimś punkcie, na idealizowaniu kogoś drugiego z kim jesteśmy połączeni karmą. Często zdarza się, że w ferworze spraw nie możemy trzeźwo spojrzeć na dany problem z boku – wydaje nam się, że z nikim innym nie możemy już być lub usilnie staramy się wyeliminować te osobę z naszego życia. Takie przypadki są dość niebezpieczne – może dojść nawet do tragedii, więc działajmy z rozwagą.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                                   


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Unikać twierdzeń - po prostu patrzeć

Jedną z wad masowego systemu myślenia, który istnieje poza Naturą i wbrew naturalnemu doświadczeniu, jest tendencja do wydawania sądów, czyli tworzenia twierdzeń. Na twierdzeniach opiera się cała nauka. A na czym opiera się twierdzenie? To oczywiste, że ostatecznie na doświadczeniu. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na czerwiec 2018

O absolutnie przełomowym wydarzeniu, jakim jest tranzyt Urana przez Słońce i MC horoskopu chrztu Polski, oraz nadciągającym kryzysie - zapraszam do lektury prognozy astrologicznej na czerwiec 2018.
więcej »