Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Psychologia i emocje

Schemat a życie

Autor Paweł Karwat, 10.03.2012

Czy schematy są nam potrzebne? Czy pomagają nam, czy może przeszkadzają? Warto się nad tym zastanowić, jeśli chcemy żyć pełniej i radośniej.

Bywa że czujemy się mocno uwikłani w schematy, powtarzamy pewne czynności, bo przyzwyczailiśmy się traktować je jako stałe komponenty. Choć to, co lubimy robić daje o sobie znać, nierzadko poza schematem, pomimo iż odzywa się w nas pragnienie zrobienia czegoś, w czym dobrze się czujemy, my zakazujemy sobie dokonania tej czynności.

Obliczamy czas na sen, na spotkanie towarzyskie – jutro rano idziemy przecież do pracy. Przyszłość ciągle kieruje teraźniejszością. Wyrażenie „muszę” odzwierciedla sposób, w jaki funkcjonujemy.

Schemat to pewien zestaw reguł lub metod albo wykaz elementów. Schematy występują w wielu dziedzinach przemysłu, handlu. Używamy ich by programować maszyny i rozwiązywać trudne zadania logiczne czy matematyczne.

Ale w odniesieniu do nas samych stosowanie schematu może skończyć się osłabieniem naszej siły witalnej i radości bycia.

Nie jesteśmy robotami, choć stajemy się im podobni, gdy posługujemy się schematami wobec naszej egzystencji. Wcale dobrze się z tym nie czujemy. Czegoś nam brakuje. Stresujemy się. Coś nas ciągle „boli” i jesteśmy zmęczeni.

„Alienacja” to termin oznaczający sytuację, gdy dzieła przejmują kontrolę nad ich twórcą. Źródłem schematów jest człowiek. Schematy uzurpują sobie obecnie władzę nad ludźmi powodując alienację, wyobcowanie.

Wszystkiemu możemy przyporządkować jakiś schemat, np. naszemu związkowi z partnerem. Wówczas staje się on dla nas „żoną” lub „mężem”, pewną funkcją, której odpowiadają określone schematy zachowania.

Wspólne życie po kilku latach takiej wegetacji w niczym nie przypomina czasów, w których byliśmy w sobie nawzajem głęboko zakochani.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Bratnie Dusze i Bliźniacze Płomienie: Duchowy Wymiar Miłości i Związków

Poszukiwanie miłości ? i tego doskonałego partnera ? jest w rzeczywistości poszukiwaniem pełni. Z ciepłem i mądrością, książka Bratnie Dusze i Bliźniacze Płomienie pomaga mężczyznom i kobietom zgłębiać duchowy wymiar związków i odkrywać nowe klucze do pełni i prawdziwej miłości. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na styczeń 2019

Nowy rok zaczynamy dwoma ważnymi zaćmieniami - Słońca i Księżyca oraz ciężkim półkrzyżem na pełni. Wygląda na to, że czekają nas duże i niezbyt przyjemne zawirowania. O tym, co nas czeka w styczniu pisze nasz astrolog Piotr Gibaszewski w swojej prognozie na styczeń 2019.
więcej »