Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
PATRONAT Sylwetki

Zapowiedź konferencji VR

Autor VR, 23.02.2012

By poczuć klimat zbliżającej się 4 marca konferencji Vademecum Rozwoju przedstawiamy wywiady z sylwetkami, które będą tworzyły to wydarzenie. Mamy też wejściówki do rozdania.

 

Konkurs dla czytelników ezoter.pl :
Który z prelegentów wystąpił podczas I Konferencji i wystąpi podczas II Ogólnopolskiej Konferencji Vademecum Rozwoju?

Odpowiedzi ślijcie na maila: biuro@ezoter.pl

Pierwsze 5 osób dostanie darmowy bilet na Konferencję (Warszawa)

 

Wywiad z Anną Choińską: Współpraca z Bertem jest wielkim prezentem

Vademecum Rozwoju: Jak rozpoczęła się Pani współpraca z Bertem Hellingerem?

Anna Choińska: Jak? zwyczajnie. Tak po prostu… jakby to było oczywiste. Jednak wszystko zaczęło się od Ewy Foley, Gerharda Walpera, Państwa Górak, Wolfganga Deussera i mojej zgody na to, co się wydarza mimo lęku, obaw i niepewności. Co do ścisłej współpracy z samym Bertem, to więcej opowiem w ramach Konferencji.

Vademecum Rozwoju: Czym jest dla Pani drugi człowieki jakie teorie ma Pani związane z jego istnieniem?

Anna Choińska: Moje osobiste przemyślenia na dzień dzisiejszy na temat ludzi, oparte na moich doświadczeniach, brzmią MIĘDZY INNYMI:
- Ludzie naprawdę są właściwi tacy, jacy są.
- Ich istnienie jest właściwe takie, jakie jest, gdyż jak pisze Bert w swoich książkach: człowiek , taki jaki jest, jest chciany dokładnie taki i taki właśnie stworzony przez tą Większą Siłę.
- Ludzie są naszymi lustrami, zgodnie z zamysłem : WIDZĘ SIEBIE W TOBIE, WIDZĘ CIEBIE WE MNIE.

Vademecum Rozwoju: Jak się Pani współpracuje i czego nauczyła się Pani od Berta Hellingea- psychoterapeuty, twórcy metody ustawień rodzinnych?

Anna Choińska: Bert i Sophie mają do mnie i mojego Męża, jak sami mówią, pełne zaufanie. Pozwalają się wszystkiemu toczyć swoim torem. Poruszyli coś i wspierając są obok. To wielka pomoc oraz fantastyczna możliwość rozwijania własnej kreatywności. To daje solidy fundament. Ich przekonanie o tym, że wszystko jest właściwe, odbiera lęk o to, że popełnimy błędy wzmacniając tym samym w nas prawo do uczenia się wszystkiego, co jest potrzebne do prowadzenia polskiej strony internetowej. To tego właśnie nauczyłam się od Berta. Zgody, zaufania, oddawania się prowadzeniu, odwagi do popełniania błędów i szacunku dla ludzkiej pracy. W połączeniu z pracowitością, otwartością na ludzi, darem nawiązywania kontaktów oraz umiejętnością współodczuwania, czyli tym wszystkim co dostałam od moich rodziców, współpraca ta ma szansę na trwanie.

No i oczywiście nauczyłam się od Berta i Sophie wiele na temat samej metody Nowych Ustawień Rodzin i sposobu jej zastosowania we własnym życiu i podczas wspierania innych ludzi.

Vademecum Rozwoju: Czym są i jak się objawiają ustawienia rodzin?

Anna Choińska: Czym są? Ustawienia rodzin to między innymi doświadczenie wejścia do pola drugiego człowieka, oddanie się mu w służbę, przekazanie niejako siebie samego do dyspozycji wiedzącej Sile, aby spokojnie, bez zamiarów i celu pokazać temu, który dokonuje ustawienia, jaki jest obraz rozwiązania jego problemu i co poprowadzi go ku więcej.Ustawienia to też możliwość przeżywania wzruszeń i radości wynikających ze spotkania się z naszą matką, naszym ojcem, naszymi dziadkami lub innymi członkami rodziny, którzy są bliscy naszemu sercu. To szansa na otwieranie swojego wnętrza na najprostsze prawdy i zdania mocy, aby w ten sposób uwolnić istniejące w nas takie emocje jak: ból, rozpacz, wycofanie z życia, smutek, beznadzieję. Dlaczego? Bo ustawienia rodzin pozwalają zrozumieć dlaczego w naszym życiu jest tak, a nie inaczej i gdzie emocje te mają swój początek w naszym systemie, uwalniając nas tym samym z uwikłań. Jak się objawiają? Myślę, że najlepszą możliwością zrozumienia tego jest udział w warsztacie ustawień. Według mnie samodzielne doświadczanie ich jako uczestnik lub reprezentant jest najlepszą odpowiedzią na to pytanie. Zadanie sobie pytania „jak?” i przyjście na seminarium na pewno poprowadzi nas dalej w naszym pojmowaniu i samej metody i swojego wnętrza! Zapraszam Państwa bardzo serdecznie!

Vademecum Rozwoju: Co uważa Pani za swój największy sukces?

Anna Choińska: Moim największym sukcesem w życiu są nasi synowie Szymon i Igor, mój związek z Mężem i wszystko to, co wolno mi zrobić dla innych ludzi poprzez prowadzenie strony Berta i Sophie Hellinger. Moim największym sukcesem jest też … mój poród. Ale o tym opowiem Państwu z radością więcej na spotkaniu.

Vademecum Rozwoju: Czym jest dla Pani współpraca z Bertem Hellingerem?

Anna Choińska: Współpraca z Bertem jest wielkim prezentem. Traktuję ją jako wyzwanie, które pozwoliło mi wejść na drogę samodzielnego działania, pomocy innym ludziom, nieodkrytych we mnie dotychczas zasobów i możliwości oraz szansą na rozpowszechnianie Nowych Ustawień Rodzin, jako jednej z metod wspierających ludzi na ich drodze rozwoju.

Vademecum Rozwoju: Jaki jest Pani główny cel na rozpoczęty niedawno nowy rok?

Anna Choińska: Kiedyś wiele rzeczy planowałam, szczegółowo je rozpisywałam, notowałam i jak to się pięknie nazywa ewaluowałam. Dziś, na ten moment w moim życiu, niczego nie planuję. Jedynie zakładam, że… Tak więc zakładam, że uda mi się w tym roku trafić do jak najszerszego kręgu ludzi, którzy są zainteresowani Ustawieniami albo chcą je dla siebie odkryć. Zakładam, że przeprowadzę samodzielnie w kilku miastach w Polsce seminaria, na które wyrazili zgodę i swoją aprobatę Państwo Hellinger. Zakładam, że w dobry sposób zorganizuję wszystkie zaplanowane na ten rok seminaria z Gerhardem Walperem, Wolfgangiem Deusserem oraz Jiriną Prekop. Zakładam, że wolno mi będzie rozwinąć skrzydła jako tłumaczowi nie tylko ustawień, ale też innych obszarów psychologii i psychoterapii. Prywatnie też kilka rzeczy zakładam, ale te pozostawię w granicach prywatności naszej rodziny. Zakładam, że… i pozwalam się prowadzić!

Warszawa, styczeń 2012 r.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Kiedy odchodzą bliscy

Wszyscy umrzemy. Tyle, że różnimy się nierzadko pojęciami tego "umierania". Dla jednych śmierć to koniec, absolutny kres życia. Dla innych to życie ma co prawda kres, ale istota, która go doświadcza, nie jest z nim tożsama, trwa dalej. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na lipiec 2020

Jaki będzie wynik wyborów prezydenckich? W jakim kierunku podąża sytuacja w Polsce? Czy nadciąga druga fala epidemii covid-19? Zapraszam do obejrzenia prognozy wideo na lipiec 2020.
więcej »