Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Astrologia

Czy istnieje przeznaczenie?

Autor Piotr Gibaszewski, 06.02.2012

Rozpoczynamy tydzień PIOTRA GIBASZEWSKIEGO. Nasz Ekspert przez cały tydzień będzie dostarczał Wam ciekawostki i materiały z dziedziny Astrologii, Magii i Numerologii. A wieczorami będzie dostępny na EzoPorady.pl na VIDEOczacie. Zapraszamy!

Zobacz kiedy będzie on-line >>>

CZY ISTNIEJE  PRZEZNACZENIE ?

Od  setek lat ludzie zadają sobie pytanie: czy istnieje przeznaczenie, czy nasze życie jest zdeterminowane, czy nasz  los jest z góry zaplanowany, czy możemy zmienić złe przepowiednie i prognozy? Czy też nasze życie jest ciągiem z góry zaprogramowanych sekwencji, jak w sztuce teatralnej?

Na pytanie dotyczące przeznaczenia próbowali odpowiadać filozofowie, mędrcy, teologowie, ale zawsze byli zakładnikami własnej religii, bądź przekonań naukowych. Są tacy, którzy twierdzą, że nic od nas nie zależy, że jesteśmy piórkami na wietrze, inni znowu uważają, że jesteśmy sami kowalami swego losu. Z punktu widzenia wiedzy ezoterycznej odpowiedź zabrzmi paradoksalnie: oba poglądy są prawdziwe. Ezoteryka, czyli wiedza powiązana z okultyzmem, hermetyzmem i gnozą zakłada, że przychodząc na ten świat jesteśmy obdarzeni specyficznym znamieniem w postaci czegoś, co nazwalibyśmy scenariuszem, bądź przesłaniem do zrealizowania. Niektórzy nazwaliby to losem, przeznaczeniem, karmą, zadaniem, ale wszyscy podkreślają, że przyszliśmy na ten świat „po coś”. Dlatego wiedza ezoteryczna wielką uwagę każe poświęcić odnalezieniu tego przesłania, odszukaniu odpowiedzi na pytanie: jaki jest cel i sens naszego żywota.

Nie dziwi zatem ogromne zainteresowanie we współczesnym świecie wszelką tematyką szeroko rozumianej „wiedzy tajemnej”. Ona to właśnie w mniej, lub bardziej inteligentny sposób chce odkryć tę zakrytą, czyli okultystyczną tajemnicę naszej egzystencji. Jedną z największych i najstarszych dziedzin ezoteryki jest astrologia, czyli wiedza dotycząca powiązania naszych losów z przesłaniem, w jakie zostajemy wyposażeni w momencie urodzenia, a jest nim nasz horoskop urodzeniowy. W nim to znajdziemy charakterystykę naszej osobowości, temperament, kondycję psychofizyczną, otwartość na świat i innych ludzi, i wiele innych informacji. Horoskop zatem to taka nasza mapa na życie. Od razu powstaje pytanie: jak pogodzić los zapisany w gwiazdach z zalecaną we wszelkich szkołach rozwoju duchowego pracą nad sobą, rozwijaniem własnej osobowości, poszukiwaniem wolności i szczęścia? Wydaje się być to niewykonalne. Ale prawdziwy sens astrologii nie polega na wtłaczania człowieka w ciasny gorset przeznaczenia i wydawaniu na niego wyroku.

-------------------------------------------------------------------------

W środę 8 lutego możesz porozmawiać z Piotrem Gibaszewskim

W godz. 17:00-19:00 będzie dostępny na  

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Przesłanie na 21.12.2012

Człowiek jest źródłem mocy. W dniu 21 grudnia 2012 wiele osób odczuje tę moc. Zogniskowane ludzkie umysły i energie na jednym celu, którym jest ZMIANA. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na październik 2019

Półkrzyż na pełni Księżyca, widowiskowa opozycja na nowiu, nadciągający kryzys ekonomiczny oraz polskie wybory do parlamentu. Zapraszam do lektury prognozy na październik 2019.
więcej »