Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Astrologia

Globalnie cz.5

Autor Piotr Gibaszewski, 07.01.2012

O słabnącej hardości prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki. O pierwszych bardziej wyraźnych sygnałach poprawy sytuacji gospodarczej USA. O zmianach na Kubie, oraz o potędze Chin, których ekspansywna, mocarstwowa retoryka zostanie poddana bolesnej próbie...

Rosja i WNP

Saturn wędrujący w latach 2012-2015 przez Skorpiona przyniesie ważne zmiany w Rosji, która od czasów Rewolucji Październikowej jest współrządzona właśnie przez znak Skorpiona. Saturn w Skorpionie uwielbia manipulacje, zakulisowe gry, tworzenie nieformalnych struktur władzy i dąży do zachowania strefy wpływów przez nomenklaturę. Czymś takim właśnie jest sprytna wolta polegająca na zamianie ról w Rosji, gdzie premier Putin ponownie przystępuje do wyborów prezydenckich, a obecny prezydent Miedwiediew rezygnując ze startu w wyborach, oddaje pole swojemu protektorowi.

Ta półdemokracja jest akceptowana zarówno przez Zachód, jak i przez samych Rosjan. Ale tak jak plan z sympatycznym Gorbaczowem (gdy Saturn znajdował się poprzednio w Skorpionie) nie do końca się udał, tak samo Putin może zapomnieć o spokojnych rządach przez kolejne dwie kadencje.

Saturn w Skorpionie boleśnie obnaży słabości takich ręcznie sterowanych systemów politycznych i ekonomicznych, więc nowych-starych włodarzy na Kremlu czekają bolesne niespodzianki. Rosji świętującej otwarcie gazociągu północnego marzy się geopolityka okrążania gazowego Europy, więc wydaje olbrzymie środki na lobbing antyatomowy, wspiera zachodnie organizacje ekologiczne walczące z energetyką jądrową, oraz lobbuje za zakazem wydobywania gazu łupkowego.

Taktyka ta jednak na dłuższą metę Rosji się nie uda, między innymi dzięki Polsce, więc Putin zrozumie, że strategia agresywnego dzielenia Europy nigdzie ich nie zaprowadzi. Rosję czekają bardzo trudne lata, a światowy kryzys mocno się jej da we znaki. W horoskopie Rewolucji Październikowej Neptun tworzy opozycję do Marsa, progresywne Słońce zaś wkracza na Urana.

W horoskopie ZSRR tworzy się cała seria ciężkich kwadratur, a Pluton wchodzi na Słońce. Zaś w horoskopie Federacji Rosyjskiej Uran wkracza na górę horoskopu. Prawdopodobnie spadek cen ropy i gazu na rynkach lub jakieś inne czynniki spowodują całą serię wstrząsów, katastrof, dramatyczne problemy ekonomiczne i społeczne.

Słabnąć będzie hardość prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki. Neptun w opozycji do Słońca niepodległości, oraz Neptun na Wenus III kadencji prezydentury, sprawiają, że Łukaszenka z dyktatora zacznie przeobrażać się kabaretową, niepoważną postać. Jednak Białorusinom do śmiechu nie będzie. Ekonomiczny kryzys będzie się pogłębiać, co przyniesie dalsze obniżenie poziomu życia, a zarazem narastającą frustrację. Nie jest wykluczone, że właśnie w 2012 roku nastąpi kres władzy ostatniego dyktatora Europy.

----------------------------------------------------------------------------------------

Już 8 stycznia (niedziela) w godz. 20:00-21:00 darmowy VIDEOczat z autorem Piotrem Gibaszewskim. Zapraszamy do EzoPorady.pl
 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Przyciągnij partera którego pragniesz

Być z właściwym człowiekiem to nasze naturalne pragnienie, nasze marzenie. Jak wszystkie naturalne pragnienia, powinno ono móc się spełnić. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na grudzień 2019

Ingres Jowisza w Koziorożca, uściślająca się koniunkcja Saturna z Plutonem oraz półkrzyż znaków zmiennych. Zapraszam do lektury prognozy na grudzień.
więcej »